SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+9
Vasile
aurora
RocketQu33n
Dracu' gol
Armand
lolo
Anahoret
delta
ENKI
13 participanți

Pagina 12 din 34 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 23 ... 34  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Sept 08, 2010 8:38 am

Bai, parca si oligofrenul de Mircea Miclea avea o obsesie cu papusile, nu?! agitat

"Ministerul Educatiei intentioneaza sa doteze gradinitele, in urma unei licitatii, cu papusi care prezinta dizabilitati sau reprezinta diferite rase, suma totala pusa la bataie fiind de circa 2,75 milioane de euro cu TVA, potrivit site-ului de licitatii publice.
Licitatia, deschisa pana la 11 octombrie, face parte din Proiectul pentru Reforma Educatiei Timpurii si mai vizeaza achizitionarea a cate 12.577 de truse medicale de jucarie, seturi de vehicule de jucarie, jucarii adecvate activitatilor de tip casnic, aragaze, frigidere, masini de spalat rufe si aspiratoare.
Papusile cu dizabilitati vor fi grupate in seturi cu minimum sase figurine din plastic, fiecare reprezentand cate o persoana cu o alta dizabilitate. Inaltimea minima a unei papusi este de 10 centimetri si nu se admit figurine formate din doua bucati, dar care se pot detasa una de cealalta, potrivit conditiilor din anuntul licitatiei.
Initiativa ministerului nu este privita cu ochi buni de reprezentantii sindicatelor, in opinia carora ministrul de resort, Daniel Funeriu, nu cunoaste nici acum nevoile reale ale unitatilor de invatamant prescolar.
"Ii transmitem domnului ministru o lista cu materialele de care au nevoie personalul didactic din gradinite si copiii, pentru un act educational de calitate: reparatii curente ale cladirilor, mai ales in cazul unitatilor care nu au primit autorizatie de functionare, lucrari de igienizare, materiale de curatenie si dezinfectanti, mobilier, rechizite scolare, carti de povesti, truse de constructie care sa stimuleze creativitatea prescolarilor.
Acestea sunt doar o parte dintre cerintele pe care le au colegii nostri, iar problemele si necesitatile sunt diferite de la o gradinita la alta. In plus, ii reamintim domnului ministru ca 2010 este anul in care Guvernul din care face parte a anuntat ca este anul in care trebuie sa strangem cureaua si sa facem achizitiile de stricta necesitate.
Prin urmare, papusile pe care vrea ministerul sa le achizitioneze reprezinta o prioritate?", spune secretarul general al Federatiei Sindicatelor Libere din Invatamant (FSLI), Liviu Pop."
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Sept 08, 2010 9:29 am

ENKI a scris:"Ministerul Educatiei intentioneaza sa doteze gradinitele, in urma unei licitatii, cu papusi care prezinta dizabilitati"
În etapa următoare vor dota grădinițele cu păpuși violate și homosexuale.
Astfel copii vor afla că normal este să ai dizabilități, să fii homosexual și oricum trebuie neapărat să fii violat. veselie
Guvernul ăsta e chiar format din idioți...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Sept 08, 2010 12:16 pm

delta a scris:
ENKI a scris:"Ministerul Educatiei intentioneaza sa doteze gradinitele, in urma unei licitatii, cu papusi care prezinta dizabilitati"
În etapa următoare vor dota grădinițele cu păpuși violate și homosexuale.
Astfel copii vor afla că normal este să ai dizabilități, să fii homosexual și oricum trebuie neapărat să fii violat. veselie
Guvernul ăsta e chiar format din idioți...

Cica vor fi seturi de cate 6 papusi d-astea, handicapate.
Probabil ca vor avea chipurile tembele ale lui Basescu, Boc, Udrea, Funeriu, Avramescu (canibalu') si Pora. agitat

P.S. Despre papusile homosexuale tocmai ce vorbisem cu nevasta-mea...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Mier Sept 08, 2010 2:52 pm

ENKI a scris:Probabil ca vor avea chipurile tembele ale lui Basescu, Boc, Udrea, Funeriu, Avramescu (canibalu') si Pora. agitat
L-ai uitat pe TRU, bre! Asta-i unu' dintre cei mai reprezentativi papusoi... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Asta-i chiar mai stramb decat Basecsu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Sept 08, 2010 3:01 pm

Dracu' gol a scris:L-ai uitat pe TRU, bre! Asta-i unu' dintre cei mai reprezentativi papusoi... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Asta-i chiar mai stramb decat Basecsu... raset
Ăsta chiar că marchează pe viață copii! veselie
Parcă o și văd pe d_d cât de frenetic va distribui în urma ordinului de partid păpuși cu moaca lui tru, ca să fie sigură că toți copii sunt suficienți de timorați ca să voteze până la adânci bătrâneți cu PDL-ul... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Sept 08, 2010 3:36 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Probabil ca vor avea chipurile tembele ale lui Basescu, Boc, Udrea, Funeriu, Avramescu (canibalu') si Pora. agitat
L-ai uitat pe TRU, bre! Asta-i unu' dintre cei mai reprezentativi papusoi... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Asta-i chiar mai stramb decat Basecsu... raset
Bine, bine, i-am uitat chiar si pe Hoara si pe Tatoiu, ca m-am temut sa nu se blocheze forumu'. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Sept 08, 2010 3:55 pm

Bai, nene, e plina lumea de handicapati, totusi. Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Sept 08, 2010 4:01 pm

ENKI a scris:Bai, nene, e plina lumea de handicapati, totusi. Shocked
Yo în toată viața mea cred că nu am văzut în total 20 de persoane în scaun cu rotile.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Sept 08, 2010 5:06 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Bai, nene, e plina lumea de handicapati, totusi. Shocked
Yo în toată viața mea cred că nu am văzut în total 20 de persoane în scaun cu rotile.
Io ma refeream atat la handicapatii carora le-a trecut prin cap sa produca asemenea papusi, cat si la cei care s-au gandit sa faca licitatie pentru achizitie publica. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  lolo Mier Sept 08, 2010 7:36 pm

ENKI a scris:Bai, nene, e plina lumea de handicapati, totusi. Shocked
Eu îmi aduc aminte că aveam o păpușă, moștenire de la sora mea mai mare, care era chioară și îi lipsea un picior. Nu-mi aduc aminte dacă așa era ea de felul ei sau așa a ajuns după bunele tratamente primite de-a lungul timpului. Un lucru însă îmi este foarte clar în minte și anume că, păpușa asta lua bătaie ori de câte ori ursulețul meu preferat avea te mir ce nemulțumiri...
Conștientizarea faptului că există oameni cu dizabilități nu o să fie rezolvată doar prin prezența unor astfel de păpuși în grădinițe. Majoritatea copiilor de vârstă preșcolară vor continua să se holbeze la șchiopul care trece pe stradă pe lângă ei.
O.K. sunt bani europeni deci pot fi cheltuiți pentru că au fost deja dați. Mi se pare aiurea faptul că se cer bani pentru astfel de achiziții. Este o idee lăudabilă să-i învățăm pe copii să nu se mai holbeze pe stradă dacă întâlnesc persoane care sunt diferite de ei. Lucrul acesta poate fi însă rezolvat și altfel, iar de la C.E. se pot cere bani pentru proiecte mult mai utile pentru educație.
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Mier Sept 08, 2010 7:40 pm

În această seară am auzit-o şi io p-asta cu păpuşile. Încă nu ştiu dacă să mi se pară ok sau nu, dar am înţeles că unii oameni de prin şcoli ar fi preferat să nu rămână fără personal gen femei de serviciu, paznici etc. Mă rog...cre' că ie chestiune numa' de gusturi. scratch Totuşi, copilu' din ziua de azi e înconjurat de fel de fel de imagini nu tocmai încurajatoare. Dacă şi păpuşile au necazuri...nu ştiu cum vor creşte copiii ăştia.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mier Sept 08, 2010 7:52 pm

delta a scris:
Parcă o și văd pe d_d cât de frenetic va distribui în urma ordinului de partid păpuși cu moaca lui tru, ca să fie sigură că toți copii sunt suficienți de timorați ca să voteze până la adânci bătrâneți cu PDL-ul... laugh

Recomand pudra de talc puternic mentolat celor cu mancarimi severe... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Joi Sept 09, 2010 8:36 am

Uite cum se intrezareste obiceiul de a bea pipi al cretinei alcoolice, vazuta drept model de majoritatea portocaliilor:

"Intr-un raport de activitate al Inspectiei Judiciare care a vizat perioada 1 ianuarie -1 august 2006, se mentioneaza si verificarile la care au fost supuse trei unitati importante din Justitie: Tribunalul Sibiu, Parchetul Curtii de Apel Bucuresti si Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie.
In documentul detinut de Lumeajustitiei.ro scrie negru pe alb despre aceste controale efectuate de inspectorii CSM: ”Verificarile au fost efectuate la solicitarea ministrului Justitiei si au vizat cazul Bivolaru, extradat pe motive politice. S-a constatat ca extradarea pe motive politice nu poate fi imputata judecatorilor si procurorilor, iar reprezentantii autoritatilor statului, prin afirmatiile facute, in sensul ca instantele ar trebui sa-l achite pe inculpat, au creat grave imixtiuni in activitatea procurorilor si judecatorilor”.
Iata cum se dovedeste ca procurorii care au lucrat la cazul ”MISA-Bivolaru”, precum si judecatorii care au avut dosarul acestuia in solutionare, au suportat o serie de presiuni facute de factorul politic, prin marea luptatoare anticoruptie a vremurilor postdecembriste, Monica Macovei – ministru al Justitiei in perioada in care s-a efectuat controlul Inspectiei CSM.
Pe de alta parte, din continutul redat mai sus al inspectorilor CSM care si-au facut bilantul in perioada sus-mentionata, nu intelegem si ne mira trimiterea la ”extradarea pe motive politice” a lui Gregorian Bivolaru. Nu intelegem ce au vrut sa spuna inspectorii aici, dar e cert ca au incurcat cumva borcanele. La liderul MISA nu a fost vorba de extradare pe motive politice, ci de azil pe motive politice acordat de Suedia. Bivolaru nu a fost niciodata extradat. Ar fi trebuit, numai ca Ministerul Justitiei, condus la acea vreme de simpatizanta M.M. la miscarea transcedentala, nu a trimis in Suedia toate documentele care se aflau in mapa procurorilor ce anchetau cazul MISA, motiv pentru care Bivolaru a castigat repede sustinerea nudistilor care invadau Romania inainte de 89 si, astfel, i s-a acordat azil. Asa ca nu era vorba de nici o extradare, ci mai debraga de o... tradare a intereselor Romaniei la acel moment, pe un caz judiciar care a costat statul o gramada de banet pentru efectuarea de monitorizari, perchezitii si alte acte procedurale."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Joi Sept 09, 2010 10:28 am

Aha, se pare ca sunt actiuni concertate impotriva alcoolicei. vesel

Gabriel Păleanu a scris:Procurorul George Bălan dezvăluie cum fostul ministru al Justiţiei Monica Macovei, actual europarlamentar PDL, a făcut presiuni asupra procurorilor care anchetau în cazul MISA şi a cerut achitarea lui Gregorian Bivolaru.

Fostul procuror general al Parchetului Curţii de Apel Bucureşti, George Bălan, în prezent procuror la acelaşi Parchet, a declarat, într-un interviu, pentru lumeajustitiei.ro, că Monica Macovei, pe vremea când era ministru, a intervenit în dosarul legat de liderul MISA, Gregorian Bivolaru. Este pentru prima dată când un magistrat care a lucrat în dosarele de crimă organizată legate de membrii Mişcării de Integrare Spirituală în Absolut (MISA) vorbeşte de ceea ce s-a întâmplat în perioada 2005, când anchetele erau în toi.

"Am lucrat la aceste dosare împreună cu un grup de procurori şi ofiţeri de poliţie judiciară. Pot să spun că toţi colegii care au lucrat în acest dosar şi-au făcut datoria şi a fost o onoare pentru mine să pot lucra cu dânşii. Cauza a prezentat o complexitate deosebită, iar derularea anchetei a relevat că pe lângă aspectele procesuale specifice unui astfel de dosar, şi-au făcut apariţia şi aspecte ce au ţinut de forme de presiune asupra magistraţilor. Mă refer la demonstraţii zgomotoase, controale numeroase efectuate de Inspecţia CSM şi Parchetul Înaltei Curţi, la foarte multe sesizări, plângeri ce curgeau în cascadă de la persoanele cercetate împotriva procurorilor şi ofiţerilor de caz, dar şi declaraţii publice ale ministrului Justiţiei de atunci (Monica Macovei - n.r.)", spune procurorul George Bălan.

El a precizat că Monica Macovei a avut mai multe intervenţii publice prin care a solicitat pe de o parte cercetarea, anchetarea şi sancţionarea magistraţilor care au lucrat la acest dosar, dar şi achitarea lui Gregorian Bivolaru - afirmaţii făcute la Antena 3 pe 4.01.2005.

"Informaţiile sunt deja publice privind sprijinul acordat acestei grupări prin APADOR-CH, iar cu privire la alţi magistraţi este de notorietate cazul judecătoarei Simona Lungu, cu toate ingredientele şi picanteriile prestaţiei domniei sale", a menţionat procurorul.

"La nivelul colegilor mei s-a resimţit un sentiment profund de frustrare în raport de munca titanică desfăşurată, stresul la care au fost supuşi şi reacţia Ministerului Justiţiei la solicitările pe care le-am formulat în raport de cauza, respectiv cererea de extrădare a inculpatului Bivolaru care a fost iniţiată de PCAB. Colegii mei, şi au fost circa opt procurori, au recepţionat în mod negativ apelurile ministrului Justiţiei privind sancţionarea lor în timp ce derulau ancheta MISA şi mai ales intervenţia publică a acesteia privind achitarea inculpatului Gregorian Bivolaru sau restituirea cauzei la parchet. Repet, toate aceste declaraţii se făceau în momentul în care era o anchetă pe rol, aducând în rândul echipei un sentiment de inutilitate a muncii", a mai declarat fostul procuror general al Parchetului Curţii de Apel Bucureşti.
El consideră că orice formă de imixtiune şi presiune în activitatea magistraţilor "trebuie repudiată ca cel mai mare rău existent pentru sistemul judiciar". În acelaşi timp, potrivit procurorului, şi celelalte forme de presiune, cum ar fi diminuarea salariilor magistraţilor, reprezintă un atac la independenţa Justiţiei şi pune în dependenţă corpul magistraţilor în raport cu Executivul. Din această perspectivă, susţine procurorul, viitorul Consiliu Superior al Magistraturii va trebui să aibă o atitudine fermă de sancţionare publică a oricăror forme de presiune şi imixtiune.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Infractor periculos arestat preventiv!

Mesaj  Anahoret Sam Sept 11, 2010 3:11 pm

Lume, miră-te! Dar după aia bagă doă degete pe gât ca să-ţi treacă! Laughing

Hoţul care a furat două sticle cu apă
a luat un an de puşcărie cu executare


Un timişorean de 30 de ani, tatăl a doi copii, a fost condamnat la un an de închisoare de Judecătoria Timişoara pentru că a furat două sticle de cinci litri pline cu apă de la o fântână.

Doru Iosif Şerban, de 30 de ani, a furat în martie 2009 o geantă dintr-un automobil parcat în în zona Modern din Timişoara. El a luat o piatră şi a spart geamul maşinii, fugind cu prada: o geantă în care se aflau două sticle cu apă.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Sam Sept 11, 2010 7:09 pm

Anahoret a scris:Lume, miră-te! Dar după aia bagă doă degete pe gât ca să-ţi treacă! Laughing

Hoţul care a furat două sticle cu apă
a luat un an de puşcărie cu executare


Un timişorean de 30 de ani, tatăl a doi copii, a fost condamnat la un an de închisoare de Judecătoria Timişoara pentru că a furat două sticle de cinci litri pline cu apă de la o fântână.

Doru Iosif Şerban, de 30 de ani, a furat în martie 2009 o geantă dintr-un automobil parcat în în zona Modern din Timişoara. El a luat o piatră şi a spart geamul maşinii, fugind cu prada: o geantă în care se aflau două sticle cu apă.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fereasca D-zeu pe toata lumea de necaz... dar, credit de 20.000 euro, rate neplatite,
fara locuri de munca si el si nevasta (ajutor de somaj ?!!?)
"Sper să nu fac închisoare pentru zece litri de apă. Sper să câştig recursul"... de unde a avut/are bani de avocat?
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Sept 11, 2010 7:20 pm

aurora a scris:Fereasca D-zeu pe toata lumea de necaz... dar, credit de 20.000 euro, rate neplatite, fara locuri de munca si el si nevasta (ajutor de somaj ?!!?)
"Sper să nu fac închisoare pentru zece litri de apă. Sper să câştig recursul"... de unde a avut/are bani de avocat?
Facem pariu că aspectele de mai sus n-au legătură cu Dumnezeu', ci cu prostia? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Sam Sept 11, 2010 7:23 pm

delta a scris:
aurora a scris:Fereasca D-zeu pe toata lumea de necaz... dar, credit de 20.000 euro, rate neplatite, fara locuri de munca si el si nevasta (ajutor de somaj ?!!?)
"Sper să nu fac închisoare pentru zece litri de apă. Sper să câştig recursul"... de unde a avut/are bani de avocat?
Facem pariu că aspectele de mai sus n-au legătură cu Dumnezeu', ci cu prostia? Very Happy

De acord cu tine, atunci hai sa dea Dzeu gandul bun si sa le lumineaze mintea cand o fi sa ia decizii.

Dar io ziceam ca ceva-ceva nu se leaga in istoria cu aceasta condamnare.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Sept 11, 2010 7:46 pm

Avocat ca avocat! Păi acum face pe năpăstuitul; dar când a spart maşina să ia geanta, bănuiesc că nu văzuse că acolo-s doar două sticle cu apă. Credea că-i ceva mai dolofan.

Partea scârboasă este alta: p-ăsta l-au ţinut pitit 29 de zile (vezi Doamne era pericol public) şi probabil va sta şi un an la mititica. Pe merit, că a furat. Dar beizadelele omoară oameni (din bătaie) pe stradă şi sunt cercetate în libertate... că n-ar fi pericol public. D-asta mi-e mie scârbă! Justiţie cu două viteze, justiţie de rahat.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Sept 11, 2010 7:50 pm

aurora a scris:De acord cu tine, atunci hai sa dea Dzeu gandul bun si sa le lumineaze mintea cand o fi sa ia decizii.

Dar io ziceam ca ceva-ceva nu se leaga in istoria cu aceasta condamnare.
N-am citit mai mult decât ce a citat Anahoret, așa că nu-mi dau seama de ce a luat idiotul ăla un an de închisoare de la judecătorul tâmpit, în condițiile în care ambii erau bănățeni... lol!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Sept 13, 2010 5:24 pm

Cica boccia asta ne va reprezenta la Miss World, in China. Embarassed
Nici nu ma mai mira faptul ca autorii stirii inca nu s-au hotarat daca o cheama Livia sau Lavinia. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Livia Postolache e Miss World Romania 2010

Daca atuurile fizice i-au dat dreptul sa se inscrie in concurs, zambetul i-a adus Laviniei Postolache, o tanara de 21 de ani, diadema de Miss World Romania 2010.
Frumoasa, nascuta in Pitesti si care, in prezent, studiaza actoria, la New York, ne va reprezenta in China, de unde spera sa revina cu marele titlu. 1m 75 inaltime si 87-63-90 sunt masurile cu care orice tanara putea aspira la un titlu de miss. Lavinia a avut insa de partea ei si un zambet de invidiat, spun membrii juriului. Pentru defilarile de pe podium, cele 32 de concurente au imbracat mai intai tinute elegante, create de designeri tineri. Publicul si-a ales insa favoritele de-abia la proba in lenjerie intima. Pe locul doi s-a clasat Maria Cristina Bisoceanu. Iar pe locul 3 Madalina Corduneanu.
Tot aseara la Busteni au fost desemnate reprezentantele noastre pentru Miss Globe, Miss Supranational, Miss Intercontinental si Miss Tourism Queen. Finala Miss World e gazduita anul acesta de China, pentru a cincea oara in istoria de sase decenii a acestui concurs de frumusete. Evenimentul va dura o luna si va avea mai multe gale preliminarii, care se incheie cu show de televiziune transmis in intreaga lume.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Sept 13, 2010 5:42 pm

După părerea mea concurentele erau cam urâțele...
Nici măcar comune.
Vreo două parcă arătau mai de Doamne-ajută, în rest... nada!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Joi Sept 16, 2010 7:35 am

delta a scris:După părerea mea concurentele erau cam urâțele...
Nici măcar comune.
Vreo două parcă arătau mai de Doamne-ajută, în rest... nada!
Ai fost curajos, daca ai reusit sa vezi si filmuletul. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Joi Sept 16, 2010 7:39 am

Iata si o stire care ar fi trebuit sa apara in urma cu 100 de ani, schimband cursul istoriei:

S.M.N. a scris:
A inceput razboiul energiei electrice

A fost inventat un dispozitiv care produce energie electrica libera * E bazat pe campuri magnetice invartitoare si nu are nevoie de energie din exterior * Marile companii de curent electric au inceput o campanie impotriva inventiei * Tehnologia poate alimenta locuinte si autoturisme electrice * Metoda se bazeaza pe ideile savantului Tesla, care se pare ca a fost asasinat de corporatisti

O companie Irlandeza a produs un dispozitiv bazat pe campuri electromagnetice care permite eliberarea de energie electrica libera. Prototipul aparatilui a fost prezentat in cadrul unei expozitii de energie libera - Orbo. Campurile magnetice au "un aranjament special" care permite castigarea energiei libere si pe care astfel poate sa o furnizeze intr-o retea.
O "baterie" produce putere electrica, iar aceasta este reincarcata continuu in sistem. Bateria transmite curent catre un dispozitiv in rotatie, care la randul lui angreneaza campuri electromagnetice rotative. Masinaria se poate practic invarti cat timp functioneaza bateria acumulatoare. "Nu esteun perpetum mobile intrucat bateria are si ea reactiile sale chimice si la un moment dat trebuie inlocuita. Dar e important ca nu se introduce o alta forma de energie din exterior, ca pana acum", a declarat Ian Mc'Connor, reprezentantul companiei.
Steorn a introdus practic o metoda revolutionara care daca este pana acum folosita la o scara mai mica se va putea dezvolta in noi dispozitive care vor permite cel putin locuintelor individuale sa nu mai fie bransate la marile companii de furnizare a energiei electrice. Prototipul poate fi vazut de catre oricine la Waterways Ireland Visitor Centre in Dublin.Bineinteles, marile companii nu privesc cu ochi buni aceasta inventie care va prabusi practic afacerile cu curent electric. "Deocamdata nu este vorba ca un mega-dispozitiv sa tina locul unei centrale nucleare, sau unei hidrocentrale uriase. Este vorba dedispozitive care pot alimenta locuinte individuale, cvartale de locuinte precum si autoturisme. Marii consumatori electrici vor depinde in continuare, deocamdata, de metodele traditionale, asa ca nu vad de ce ar fi speriate marile companii, intrucat consumurile casmice sunt de maximum 7-10% din productia globala de energie electrica", adauga Mc'Connor. "Cat despre piata auto, producatorii de combustibili au deja de ce sa fie ingrijorati odata cu dezvoltarea masinilor hibrid care vor evolua neconditionat in cele electrice pana in 2020.", mai spune reprezentantul Steorn.
Marile businessuri opun, insa, rezistenta, motivand ca e nevoie de responsabilitate cu o asa tehnologie pentru a nu fi folosita in scopuri distructive si a aparut deja idea ca nu oricine sa o poata folosi si ca "ar trebui sa se dea niste legi speciale, convenite interstate", dupa cum spun furnizorii de energie electrica prin metode traditionale. Deja se gasesc pe Internet filme despre cum se pot construi astfel de dispozitive, e adevarat, la scara mica. Exista pe Youtube deja un fel de concurs al astfel de inventatori, care considera ca metoda trebuie sa fie open source.
Mai trebuie spus ca Nikola Tesla dezvoltase demult o astfel de tehnologie, de transmitere a energiei electrice la distanta, fara fire, pe care urma sa o dea omenirii. Exista si o teorie a conspiratiei care sustine ca Tesla a fost omorat de marile puteri tocmai pentru ca dorea ca aceasta tehnologie sa ajunga la oameni gratis, ceea ce ar fi facut ca marile companii de electricitate sa nu se mai dezvolte.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Joi Sept 16, 2010 10:07 am

ENKI a scris:
Iata si o stire care ar fi trebuit sa apara in urma cu 100 de ani, schimband cursul istoriei:

S.M.N. a scris:
A inceput razboiul energiei electrice

A fost inventat un dispozitiv care produce energie electrica libera * E bazat pe campuri magnetice invartitoare si nu are nevoie de energie din exterior * Marile companii de curent electric au inceput o campanie impotriva inventiei * Tehnologia poate alimenta locuinte si autoturisme electrice * Metoda se bazeaza pe ideile savantului Tesla, care se pare ca a fost asasinat de corporatisti

O companie Irlandeza a produs un dispozitiv bazat pe campuri electromagnetice care permite eliberarea de energie electrica libera. Prototipul aparatilui a fost prezentat in cadrul unei expozitii de energie libera - Orbo. Campurile magnetice au "un aranjament special" care permite castigarea energiei libere si pe care astfel poate sa o furnizeze intr-o retea.
O "baterie" produce putere electrica, iar aceasta este reincarcata continuu in sistem. Bateria transmite curent catre un dispozitiv in rotatie, care la randul lui angreneaza campuri electromagnetice rotative. Masinaria se poate practic invarti cat timp functioneaza bateria acumulatoare. "Nu esteun perpetum mobile intrucat bateria are si ea reactiile sale chimice si la un moment dat trebuie inlocuita. Dar e important ca nu se introduce o alta forma de energie din exterior, ca pana acum", a declarat Ian Mc'Connor, reprezentantul companiei.
Steorn a introdus practic o metoda revolutionara care daca este pana acum folosita la o scara mai mica se va putea dezvolta in noi dispozitive care vor permite cel putin locuintelor individuale sa nu mai fie bransate la marile companii de furnizare a energiei electrice. Prototipul poate fi vazut de catre oricine la Waterways Ireland Visitor Centre in Dublin.Bineinteles, marile companii nu privesc cu ochi buni aceasta inventie care va prabusi practic afacerile cu curent electric. "Deocamdata nu este vorba ca un mega-dispozitiv sa tina locul unei centrale nucleare, sau unei hidrocentrale uriase. Este vorba dedispozitive care pot alimenta locuinte individuale, cvartale de locuinte precum si autoturisme. Marii consumatori electrici vor depinde in continuare, deocamdata, de metodele traditionale, asa ca nu vad de ce ar fi speriate marile companii, intrucat consumurile casmice sunt de maximum 7-10% din productia globala de energie electrica", adauga Mc'Connor. "Cat despre piata auto, producatorii de combustibili au deja de ce sa fie ingrijorati odata cu dezvoltarea masinilor hibrid care vor evolua neconditionat in cele electrice pana in 2020.", mai spune reprezentantul Steorn.
Marile businessuri opun, insa, rezistenta, motivand ca e nevoie de responsabilitate cu o asa tehnologie pentru a nu fi folosita in scopuri distructive si a aparut deja idea ca nu oricine sa o poata folosi si ca "ar trebui sa se dea niste legi speciale, convenite interstate", dupa cum spun furnizorii de energie electrica prin metode traditionale. Deja se gasesc pe Internet filme despre cum se pot construi astfel de dispozitive, e adevarat, la scara mica. Exista pe Youtube deja un fel de concurs al astfel de inventatori, care considera ca metoda trebuie sa fie open source.
Mai trebuie spus ca Nikola Tesla dezvoltase demult o astfel de tehnologie, de transmitere a energiei electrice la distanta, fara fire, pe care urma sa o dea omenirii. Exista si o teorie a conspiratiei care sustine ca Tesla a fost omorat de marile puteri tocmai pentru ca dorea ca aceasta tehnologie sa ajunga la oameni gratis, ceea ce ar fi facut ca marile companii de electricitate sa nu se mai dezvolte.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E ok! Pune mâna Prigoană şi pe asta, ca şi pe maşinuţele electrice, şi...e de bine! vesel
Cred că şi noi înşine, cu doar organismul şi mintea noastră, putem face multe, dar am fost învăţaţi să credem că e nevoie de câte o maşinuţă pentru fiecare dintre aceste "multe". Iar o maşinuţă se mai poate defecta, când şi când. Şi trebuie s-o repare alţii. Na, în fine! Paranoia!!!! bine

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Joi Sept 16, 2010 10:08 am

ENKI a scris:[justify]Iata si o stire care ar fi trebuit sa apara in urma cu 100 de ani, schimband cursul istoriei:

S.M.N. a scris:A fost inventat un dispozitiv care produce energie electrica libera * E bazat pe campuri magnetice invartitoare si nu are nevoie de energie din exterior *
Asta pare să fie noua formă a ideii cu perpetuum mobile... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Lun Sept 20, 2010 4:49 pm

Pe sistemul "Mulţumim pentru dispariţie!":
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Sept 20, 2010 11:09 pm

Articolul ca articolul... interesante sunt comentariile. cool

Ţara ascultărilor se întinde şi peste Armată

Vineri, Moş Teacă şi-a făcut încă un serviciu secret



Ce ne pregătesc ai noștri guvernanți? Prosperitate economică și un stat cu adevărat democratic? Nu, nici vorbă! Sărăcie lucie și un regim autoritar, asta ne așteaptă. Dacă privim cu atenție dincolo de spectacolul de bâlci produs de casa de filme Cotroceni& Parchetul General Entertainment SRL, vom vedea că nimic din ceea ce se petrece în ultima vreme nu este întâmplător și că, undeva prin niște cotloane oficiale se aranjează toate elementele necesare transformării României într-un stat polițienesc 100%.

[Continuare »
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mar Sept 21, 2010 6:31 am

Poti sa pui link'ul?

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Unde vezi tu " stat politienesc " ???

Mesaj  Vasile Mar Sept 21, 2010 4:18 pm

Anahoret a scris:Articolul ca articolul... interesante sunt comentariile. cool

Ţara ascultărilor se întinde şi peste Armată

Vineri, Moş Teacă şi-a făcut încă un serviciu secret



Ce ne pregătesc ai noștri guvernanți? Prosperitate economică și un stat cu adevărat democratic? Nu, nici vorbă! Sărăcie lucie și un regim autoritar, asta ne așteaptă. Dacă privim cu atenție dincolo de spectacolul de bâlci produs de casa de filme Cotroceni& Parchetul General Entertainment SRL, vom vedea că nimic din ceea ce se petrece în ultima vreme nu este întâmplător și că, undeva prin niște cotloane oficiale se aranjează toate elementele necesare transformării României într-un stat polițienesc 100%.

[Continuare »
Poate vrei sa spui ca politicienii , absolut toti politicienii , ne vor prosti ca sa-si perpetueze puterea cu ajutorul slugilor din justitie si presa ...dar stat politienesc ? Pentru cine ? Democratia de OTV si de RTv si de B1TV e suficienta petru rezolvarea eventualelor probleme ...

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 12 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 34 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 23 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum