SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+9
Vasile
aurora
RocketQu33n
Dracu' gol
Armand
lolo
Anahoret
delta
ENKI
13 participanți

Pagina 23 din 34 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 2:51 pm

RocketQu33n a scris:Pai pune si montajul cu armata romana si ce fac ei pe dincolo, ca doar aia nu trag cu sagetile lui Cupidon. Asa ca pot spune la fel de lejer si despre romani ca nu se deosebesc de nazisti.
S-ar putea face un fotomontaj cu ceea ce au făcut soldaţi români (nu armata română) în războiul din Est, în URSS. Numai că noi ne-am luat-o la vremea respectivă şi ne-am învăţat minte.

În Irak şi în Afganistan se ocupă americanii cu chestiile astea. Abu Ghraib îţi spune ceva?
Poate link-ul de mai jos o să te ajute.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sau... ororile alea or fi fost făcute de militari români din armata americană...
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 2:55 pm

RocketQu33n a scris:Si aia ce fac acolo, planteaza panselute? Sau tu crezi ca militantii Al Qaeda sau alti teroristi se ascund fara familii si copii, vecini, animale etc?

PS: Mare diferenta intre acele locuri nu este.
În cele mai multe cazuri acordă asistenţă umanitară localnicilor. În rest acordă asistenţă de specialitate Armatei Naţionale Afgane (inclusiv instruirea militarilor sau a stat-majoriştilor) şi fac patrulări prin diferite locuri. Atunci când fac patrulă şi sunt atacaţi ripostează cu armele. Dar deobicei sunt atacaţi cu mine-capcană şi ei nu pot riposta. Naşpa!


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Sam Noi 06, 2010 2:59 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 2:57 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Când naiba a trimis matolu' trupe în Gaza?
Parcă era vorba de trimiterea de militari numai în Afganistan și Iraq... scratch
Si aia ce fac acolo, planteaza panselute?
Normal că nu plantează panseluțe, deoarece condițiile pedo-climatice din Orientul Mijlociu fac nerentabilă (chiar păguboasă) asemenea activitate.
Din câte am înțeles Laughing , rolul militarilor români este să distribuie copiilor musulmani pachete de ciocolată prin locașurile pentru țeava mitralierelor de pe blindajul TAB-urilor. Very Happy


RocketQu33n a scris:Sau tu crezi ca militantii Al Qaeda sau alti teroristi se ascund fara familii si copii, vecini, animale etc?
PS: Mare diferenta intre acele locuri nu este.
Da' de ce să se ascundă în propria țară? confused
Vrei să spui că în Israel evreii se ascund?
Sau în Israel evreii nu sunt acasă la ei așa că nu e nevoie să se ascundă? veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 3:03 pm

Anahoret a scris:În cele mai multe cazuri acordă asistenţă umanitară localnicilor,
Nici nu mă mir că unii se îngrașă la câte dulciuri bagă-n ei din ajutoarele umanitare...

Anahoret a scris:acordă asistenţă de specialitate Armatei Naţionale Afgane (inclusiv instruirea militarilor sau a stat-majoriştilor)
hehehe, era simpatic faptul că C.I.A. avea cursuri pentru cei din țări latino-americane în care se predau metode de torturare (de regulă pentru obținerea de informații, nu doar așa... numai de dragul schingiuirii)

Anahoret a scris:şi fac patrulări prin diferite locuri. Atunci când fac patrulă şi sunt atacaţi ripostează cu armele. Dar deobicei sunt atacaţi cu mine-capcană şi ei nu pot riposta. Naşpa!
Păi ripostează și ei cum pot. Cel mai des rupându-se în bucăți... laugh


Ultima editare efectuata de catre delta in Sam Noi 06, 2010 3:06 pm, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 06, 2010 3:05 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Pai pune si montajul cu armata romana si ce fac ei pe dincolo, ca doar aia nu trag cu sagetile lui Cupidon. Asa ca pot spune la fel de lejer si despre romani ca nu se deosebesc de nazisti.
S-ar putea face un fotomontaj cu ceea ce au făcut soldaţi români (nu armata română) în războiul din Est, în URSS. Numai că noi ne-am luat-o la vremea respectivă şi ne-am învăţat minte.

În Irak şi în Afganistan se ocupă americanii cu chestiile astea. Abu Ghraib îţi spune ceva?
Poate link-ul de mai jos o să te ajute.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sau... ororile alea or fi fost făcute de militari români din armata americană...

O sa-l citesc mai spre seara. Nu ma refeream neaparat la orori, dar tu ar trebui sa stii mai bine ca uneori e imposibil sa nu moara si civli in razboi. Imi pare rau ca nu gasesc acum link-ul, dar era un reporta despre o misiunea a romanilor in Afghanistan. Romanii urmareau un terorist si acesta s-a ascuns cu sotia si cu copiii sai. Soldatii i-au spus sa-si lase familia sa plece, acesta a refuzat, a inceput sa traga, apoi au tras si romanii pana a murit individul cu familie cu tot. Asta este mentalitatea acestor teroristi, lor nu le este frica de moarte pentru ca exista acel rai plin de fecioare.
Asa ca mirarea mea in legatura cu acel site este dubla: odata, tie parca nu-ti suradea ideea "adevarului" bagat pe gat iar numele site-ului ("ce s-a intamplat cu adevarat") asta indica; in al doilea rand, il poti compara pe Eminescu cu Arghezi? Nu ma intind, spun doar atat: despre nazisti e clar ca au avut o politica de exterminare rasiala (genocid), in schimb nicio tara occidentala nu a spus asa ceva despre Israel, in ciuda insistentelor arabilor (inclusiv prin imagini de acest gen).


Ultima editare efectuata de catre RocketQu33n in Sam Noi 06, 2010 3:12 pm, editata de 1 ori

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 06, 2010 3:11 pm

delta a scris:Normal că nu plantează panseluțe, deoarece condițiile pedo-climatice din Orientul Mijlociu fac nerentabilă (chiar păguboasă) asemenea activitate.

Asa, ca mi-ai amintit, da-ti cu parerea: E adevarata povestea cu Moise si tufa care ardea in desert (si prin care i se adresa Dzeu)? Nu glumesc. Very Happy



RocketQu33n a scris:Da' de ce să se ascundă în propria țară? confused
Vrei să spui că în Israel evreii se ascund?
Sau în Israel evreii nu sunt acasă la ei așa că nu e nevoie să se ascundă? veselie


Se mai ascund si evreii in propria tara cand suna alarma; doar nu degeaba nu li se da autorizatie de constructie a casei daca n-are prevazut un buncher. Dar asta nu intereseaza pe nimeni, asa ca nici n-are rost sa explic daca se ascund si de ce se ascund arabii. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 3:13 pm

RocketQu33n a scris:il poti compara pe Eminescu cu Arghezi?
De comparat îl poți compara cu oricine. Inclusiv cu Adrian Păunescu.
Eventual poate nu poți să-l consideri ca având aceeași valoare (opera sa...).

RocketQu33n a scris:nazisti e clar ca au avut o politica de exterminare rasiala (genocid), in schimb nicio tara occidentala nu a spus asa ceva despre Israel
Naiba îndrăznește să spună așa ceva despre cei care au pus ghiarele lor imperialist-masonice (în cârdășie cu extratereștrii!) pe rețelele bancare din toată lumea! veselie
Cică evreii nu-și pot întinde degetele... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 3:14 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:În cele mai multe cazuri acordă asistenţă umanitară localnicilor,
Nici nu mă mir că unii se îngrașă la câte dulciuri bagă-n ei din autoarele umanitare...
Nu neapărat. Sau nu numai pentru a le da dulciuri. Se duc doctorii prin sate şi-i mai despăduchează. În plus, le-au mai construit şcoli în anii de dinainte (şi ai noştri şi americanii) iar acum mai trec p-acolo să le mai aducă rechizite doar-doar or învăţa ceva. Din păcate nu-i decât o picătură de cerneală în Marea Neagră. Nu se poate schimba mare lucru.

delta a scris:
Anahoret a scris:acordă asistenţă de specialitate Armatei Naţionale Afgane (inclusiv instruirea militarilor sau a stat-majoriştilor)
hehehe, era simpatic faptul că C.I.A. avea cursuri pentru sud-americani în care se predau metode de torturare (de regulă pentru obținerea de informații, nu doar așa... numai de dragul schingiuirii)
Cursurile astea sunt predate şi aici tot de către americani. Sunt chestii prea "importante" ca să-i lase pe alţii. Ai noştri sunt cu panseluţele, cum zicea Racheţica. Dar, oricum, afganii au învăţat destul de la ruşi. Păcat că americanii n-au învăţat nimic de la ruşi, cum n-au învăţat nimic nici din Vietnam. Wink

delta a scris:
Anahoret a scris:şi fac patrulări prin diferite locuri. Atunci când fac patrulă şi sunt atacaţi ripostează cu armele. Dar deobicei sunt atacaţi cu mine-capcană şi ei nu pot riposta. Naşpa!
Păi ripostează și ei cum pot. Cel mai des rupându-se în bucăți... laugh
Tehnic, nu se rup în bucăţi. De regulă li se frânge gâtul din cauza şocului iar, uneori, mor arşi. Ei vin în ţară "la conservă" pentru că aşa prevăd normele sanitare, nu pentru că ar fi sfârtecaţi.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 3:18 pm

RocketQu33n a scris:Asa, ca mi-ai amintit, da-ti cu parerea: E adevarata povestea cu Moise si tufa care ardea in desert (si prin care i se adresa Dzeu)?
Partea cu tufa, poate.
Cea cu dumnezeu, sigur nu.

RocketQu33n a scris:Se mai ascund si evreii in propria tara cand suna alarma
hehehe, deci dispar ca șobolanii dacă cineva sună mai tare la ușă... veselie

Apropo, printr-un sac plin cu monezi trece mai greu decât printr-un sac de nisip glonțul tras de un musulman? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 3:24 pm

RocketQu33n a scris:Romanii urmareau un terorist si acesta s-a ascuns cu sotia si cu copiii sai. Soldatii i-au spus sa-si lase familia sa plece, acesta a refuzat, a inceput sa traga, apoi au tras si romanii pana a murit individul cu familie cu tot.
Da, aşa a fost. Erau cei din FOS iar comandantul grupului a fost acel căpitan care a murit în luptă anul trecut.
RocketQu33n a scris:...nu le este frica de moarte pentru ca exista acel rai plin de fecioare.
Stau şi mă întreb cum reuşeşte Allah, în marea sa înţelepciune, să populeze raiul cu atâtea fecioare? Câte şapte pentru fiecare săritor în aer... Interesant! Sau, din câte confecţionează păstrează proporţia 1/7: una se naşte pe pământ, şapte rămân în rai? Very Happy

Acum o chestie de logică.
O tipă care moare fecioară la 70 de ani se duce în rai dacă nu a avut alte păcate grele. Corect?
Şi, dacă un kamikaze musulman dă de una d-asta când ajunge-n rai, se cheamă c-a luat ţeapă? raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 3:30 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:În cele mai multe cazuri acordă asistenţă umanitară localnicilor,
Nici nu mă mir că unii se îngrașă la câte dulciuri bagă-n ei din autoarele umanitare...
Nu neapărat. Sau nu numai pentru a le da dulciuri. Se duc doctorii prin sate şi-i mai despăduchează. În plus, le-au mai construit şcoli în anii de dinainte (şi ai noştri şi americanii) iar acum mai trec p-acolo să le mai aducă rechizite doar-doar or învăţa ceva. Din păcate nu-i decât o picătură de cerneală în Marea Neagră. Nu se poate schimba mare lucru.
Păi, cine draq vrea să îi schimbe?
Și mai ales: de ce?
Ăia trăiesc așa încă de pe vremea Imperiului Persan și s-au trezit după vreo 3000 de ani niște europeni cu americani să le trăncănească povești despre egalitatea femeilor cu bărbații... laugh


Anahoret a scris:Păcat că americanii n-au învăţat nimic de la ruşi, cum n-au învăţat nimic nici din Vietnam. Wink
Păi, războiul din Vietnam au câștigat-o americanii, nu?
Că în caz contrar Rambo ar fi murit măcar în al IV-lea film al seriei... veselie

Anahoret a scris:Tehnic, nu se rup în bucăţi. De regulă li se frânge gâtul din cauza şocului iar, uneori, mor arşi. Ei vin în ţară "la conservă" pentru că aşa prevăd normele sanitare, nu pentru că ar fi sfârtecaţi.
Normal. Ar fi și penibil ca părinții să găsească în sicriu capul ăluia rostogolit până-n partea unde trebuia să fi fost picioarele... laugh
Nu de alta, dar dacă de exemplu respectivul a decedat după ce a călcat pe mină, naiba știe dacă poate fi recuperat fiecare parte a corpului.
Mă rog, în interiorul TAB-ului e mai ușor, deoarece tot ce a fost înauntru înainte de explozie, cam este acolo (chiar dacă în altă ordine Laughing ) și după explozie. E nevoie doar de o lingură... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 4:17 pm

delta a scris:Și mai ales: de ce?
Este mai ieftin să iei forţă de muncă calificată de la faţa locului decât să aduci din alte părţi. Very Happy
delta a scris:Normal. Ar fi și penibil ca părinții să găsească în sicriu capul ăluia rostogolit până-n partea unde trebuia să fi fost picioarele... laugh
Mai întâi trec prin camera de machiaj de la morga şi ăia pun totul la loc.
delta a scris:Nu de alta, dar dacă de exemplu respectivul a decedat după ce a călcat pe mină, naiba știe dacă poate fi recuperat fiecare parte a corpului.
Mă rog, în interiorul TAB-ului e mai ușor, deoarece tot ce a fost înauntru înainte de explozie, cam este acolo (chiar dacă în altă ordine Laughing ) și după explozie. E nevoie doar de o lingură... laugh
Până acum nu a murit niciun militar din cauza minelor antipersonal fiindcă până în satele unde au acţiuni de tip village team merg în transportoare.

Nu-i nevoie de lingură în transportor, pentru că muniţia dinăuntru nu explodează imediat iar cei care se mai pot mişca pot ieşi afară. Depinde cine a avut ghinionul să-i explodeze gogoaşa sub scaun: ăla se alege cu gâtul frânt (cel mai bun caz) sau cu picioarele făcute terci şi olog pe viaţă ori cu coloana ruptă şi la pat tot pe viaţă (cazul nasol).
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 5:44 pm

Anahoret a scris:Depinde cine a avut ghinionul să-i explodeze gogoaşa sub scaun: ăla se alege cu gâtul frânt (cel mai bun caz) sau cu picioarele făcute terci şi olog pe viaţă ori cu coloana ruptă şi la pat tot pe viaţă (cazul nasol).
Ăla însă are parte și de fericirea să-l decoreze matolu' post-mortem... Laughing
Partea mai puțin bună este că nu matolu' e post-mortem... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 5:54 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Depinde cine a avut ghinionul să-i explodeze gogoaşa sub scaun: ăla se alege cu gâtul frânt (cel mai bun caz) sau cu picioarele făcute terci şi olog pe viaţă ori cu coloana ruptă şi la pat tot pe viaţă (cazul nasol).
Ăla însă are parte și de fericirea să-l decoreze matolu' post-mortem... Laughing
Partea mai puțin bună este că nu matolu' e post-mortem... veselie
Apropo, Javra n-ar trebui sa umble imbracat in culori inchise, de doliu, de vreme ce abia i-a murit mama?! scratch
Io vad ca pana si la sicriul lui Paunescu s-a dus imbracat ca un tractorist de CAP, venit direct de pe camp. Bai, asta chiar e dement. agitat
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 06, 2010 6:05 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:Depinde cine a avut ghinionul să-i explodeze gogoaşa sub scaun: ăla se alege cu gâtul frânt (cel mai bun caz) sau cu picioarele făcute terci şi olog pe viaţă ori cu coloana ruptă şi la pat tot pe viaţă (cazul nasol).
Ăla însă are parte și de fericirea să-l decoreze matolu' post-mortem... Laughing
Partea mai puțin bună este că nu matolu' e post-mortem... veselie
Apropo, Javra n-ar trebui sa umble imbracat in culori inchise, de doliu, de vreme ce abia i-a murit mama?! scratch
Io vad ca pana si la sicriul lui Paunescu s-a dus imbracat ca un tractorist de CAP, venit direct de pe camp. Bai, asta chiar e dement. agitat
Zi mersi ca nu s-a imbracat in mov... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 6:18 pm

Dracu' gol a scris:Zi mersi ca nu s-a imbracat in mov... raset
Bine că n-a apărut pe acolo în pijama pe motiv că-i noapte și eventual să se fi interesat dacă mai există tradiția aia de a scoate inima mortului și a o arde pentru ca scrumul rezultat să fie amestecat cu ceva bătură și dată peste cap*... deoarece dă el whisky-ul. veselie

P.S. * - Prin Oltenia a fost cel puțin un caz din ăsta și după anul 2000. Cică astfel se procedează cu acei decedați în cazul cărora există riscul să se întoarcă din morți (ca stafii sau ce naiba...). Shocked

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 6:21 pm

ENKI a scris:Apropo, Javra n-ar trebui sa umble imbracat in culori inchise, de doliu, de vreme ce abia i-a murit mama?! scratch
În cazul ăsta ar trebui să stea şi nebărbierit. Chestiile astea "de doliu" sunt opţionale.

Dar nesimţitul putea să aibă o ţinută decentă... Sau poate că în drum spre crâşmă s-o fi abătut şi pe la Păunescu să-i tragă un hăhăit de bun rămas.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 6:38 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Apropo, Javra n-ar trebui sa umble imbracat in culori inchise, de doliu, de vreme ce abia i-a murit mama?! scratch
În cazul ăsta ar trebui să stea şi nebărbierit. Chestiile astea "de doliu" sunt opţionale.

Dar nesimţitul putea să aibă o ţinută decentă... Sau poate că în drum spre crâşmă s-o fi abătut şi pe la Păunescu să-i tragă un hăhăit de bun rămas.
Exact, daca isi punea o tinuta decenta, o putea alege si de o culare mai inchisa, ca doar stia ca o sa apara pe "sticla", iar boborul privitor inca mai tine la traditiile legate de nastere/nunta/moarte. suspect
Io ma intreb daca nu cumva s-a imbracat special in halul ala si incerc sa aflu motivul. scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 6:51 pm

ENKI a scris:Io ma intreb daca nu cumva s-a imbracat special in halul ala si incerc sa aflu motivul. scratch
Dobitocul o fi vrut să pozeze în "omul obişnuit" care se duce să aprindă o lumânare la capul lui Păunescu şi s-a îmbrăcat într-o ţinută mai de stradă. Adică a vrut să subllinieze că acolo s-a dus omul (în cazul lui porcul), nu preşedintele. Dar nu a ţinut cont de două aspecte: 1 - convenienţele impun ca în astfel de situaţii să se îmbrace în culori închise; 2 - oricât ar fi vrut să pară "din popor", faptul că este preşedinte (el şi-a dorit-o) impune, la fel, o anumită ţinută.

Mă mir că nu a venit într-un costum "înflorat" gen Radu Mazăre! raset
___________________________________
Editare:
În fond, a te îmbrăca decent într-o astfel de situaţie, este şi o manifestare de respect pentru cel din copârşeu, dacă de tine şi de cei din jur nu-ţi pasă.


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Sam Noi 06, 2010 6:59 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 6:55 pm

ENKI a scris:Exact, daca isi punea o tinuta decenta, o putea alege si de o culare mai inchisa, ca doar stia ca o sa apara pe "sticla", iar boborul privitor inca mai tine la traditiile legate de nastere/nunta/moarte. suspect
Io ma intreb daca nu cumva s-a imbracat special in halul ala si incerc sa aflu motivul. scratch
Dacă-și bate joc de propriul partid, crezi că se poartă mai cu mânuși cu vreunul dintre ceilalți?
Culmea este ce leșinate sunt după mitocanul ăsta sensibilele făpturi care joacă teatru scurt și des în diferite roluri de intelectuale fine și pricepute (unele doar în meseria lor, altele... în tot/orice!). veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 6:58 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Io ma intreb daca nu cumva s-a imbracat special in halul ala si incerc sa aflu motivul. scratch
Dobitocul o fi vrut să pozeze în "omul obişnuit" care se duce să aprindă o lumânare la capul lui Păunescu şi s-a îmbrăcat într-o ţinută mai de stradă; adică să separe omul (în cazul lui porcul) de preşedinte. Dar nu a ţinut cont de două aspecte: 1 - convenienţele impun ca în astfel de situaţii să se îmbrace în culori închise; 2 - oricât ar fi vrut să pară "din popor", faptul că este preşedinte (el şi-a dorit-o) impune, la fel, o anumită ţinută.

Mă mir că nu a venit într-un costum "înflorat" gen Radu Mazăre! raset
Da, dar nu numai atat.
Apare problema legata de faptul ca Javra a "condamnat oficial" comunismul, iar raportul recitat solemn in fata parlamentului continea si numele lui Paunescu. Shocked
Din acest punct de vedere, ma intreb si mai tare de ce s-a mai dus acolo si de ce tocmai in acel... hal?
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Noi 06, 2010 7:05 pm

ENKI a scris:Apare problema legata de faptul ca Javra a "condamnat oficial" comunismul, iar raportul recitat solemn in fata parlamentului continea si numele lui Paunescu. Shocked
Din acest punct de vedere, ma intreb si mai tare de ce s-a mai dus acolo si de ce tocmai in acel... hal?
Dacă vezi în felul ăsta problema, atunci aşa este, nu prea avea ce căuta la unul pe care l-a înfierat cu mânie... revoluţionară. Era să scriu proletară. Very Happy

Să fi fost o stratagemă ca să atragă atenţia asupra sa cu scandalul de rigoare?!
În cazul ăsta a procedat ca Iozefini: îţi flutură mâna stângă prin faţă iar cu dreapta scoate iepurele din sân.
Mâna stângă este "ţinuta de bal"... atunci, ce-o pregăti cu dreapta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 7:08 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Io ma intreb daca nu cumva s-a imbracat special in halul ala si incerc sa aflu motivul. scratch
Dobitocul o fi vrut să pozeze în "omul obişnuit" care se duce să aprindă o lumânare la capul lui Păunescu şi s-a îmbrăcat într-o ţinută mai de stradă. Adică a vrut să subllinieze că acolo s-a dus omul (în cazul lui porcul), nu preşedintele. Dar nu a ţinut cont de două aspecte: 1 - convenienţele impun ca în astfel de situaţii să se îmbrace în culori închise; 2 - oricât ar fi vrut să pară "din popor", faptul că este preşedinte (el şi-a dorit-o) impune, la fel, o anumită ţinută.

Mă mir că nu a venit într-un costum "înflorat" gen Radu Mazăre! raset
___________________________________
Editare:
În fond, a te îmbrăca decent într-o astfel de situaţie, este şi o manifestare de respect pentru cel din copârşeu, dacă de tine şi de cei din jur nu-ţi pasă.
Păi, parcă el e președintele țării 24 ore din 24, nu?
Logic ar fi să se și comporte ca atare...
Când colo hăhălera asta ba invită pe masă nu-știu-ce tinerică, ba face țigancă împuțită pe una pe care a tâlhărit-o luându-i telefonul mobil, ba se prezintă în ținută necorespunzătoare să-și exprime condoleanțele familiei care jelea pierderea unui membru al ei...
Mda, poate o fi fost în trecere, așa că a pus rapid un buchet lângă sicriu, a strâns în fugă mâna câtorva rude de-ale cadavrului și apoi a tăiat-o spre Golden Șliț... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 7:14 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Apare problema legata de faptul ca Javra a "condamnat oficial" comunismul, iar raportul recitat solemn in fata parlamentului continea si numele lui Paunescu. Shocked
Din acest punct de vedere, ma intreb si mai tare de ce s-a mai dus acolo si de ce tocmai in acel... hal?
Dacă vezi în felul ăsta problema, atunci aşa este, nu prea avea ce căuta la unul pe care l-a înfierat cu mânie... revoluţionară. Era să scriu proletară. Very Happy
M-aș fi tăvălit de râs ca în varianta in extenso a raportului citit de matol în Parlament să fi fost și el (adică matolu') nominalizat... laugh

Anahoret a scris:Să fi fost o stratagemă ca să atragă atenţia asupra sa cu scandalul de rigoare?!
În cazul ăsta a procedat ca Iozefini: îţi flutură mâna stângă prin faţă iar cu dreapta scoate iepurele din sân.
Mâna stângă este "ţinuta de bal"... atunci, ce-o pregăti cu dreapta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Având în vedere că ăsta cam chestii de astea a făcut și până acum (iscat de scandaluri - nu contează dacă erau pozitive sau negative conotațiile lui), nu știu dacă e fezabil de presupus că de data asta e vorba de altceva... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Sam Noi 06, 2010 7:15 pm

Da, bai, si... ati observat cum s-a ascuns dupa un stalp si s-a scobit in nara stanga??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 7:17 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Apare problema legata de faptul ca Javra a "condamnat oficial" comunismul, iar raportul recitat solemn in fata parlamentului continea si numele lui Paunescu. Shocked
Din acest punct de vedere, ma intreb si mai tare de ce s-a mai dus acolo si de ce tocmai in acel... hal?
Dacă vezi în felul ăsta problema, atunci aşa este, nu prea avea ce căuta la unul pe care l-a înfierat cu mânie... revoluţionară. Era să scriu proletară. Very Happy

Să fi fost o stratagemă ca să atragă atenţia asupra sa cu scandalul de rigoare?!
În cazul ăsta a procedat ca Iozefini: îţi flutură mâna stângă prin faţă iar cu dreapta scoate iepurele din sân.
Mâna stângă este "ţinuta de bal"... atunci, ce-o pregăti cu dreapta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Exact! bine
A procedat asemanator la inmormantarea unui lider infierat tot in acel raport de condamnare a comunismului: fostul patriarh. Matolu' a plecat subit de langa groapa lui Teoctist, grabindu-se catre... una dintre gropile de gunoi ale Bucurestiului, unde avea de binecuvantat o initiativa a lui Prigoana. Suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Noi 06, 2010 7:20 pm

Armand a scris:Da, bai, si... ati observat cum s-a ascuns dupa un stalp si s-a scobit in nara stanga??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chestiile amintite de tine nu au fost transmise de posturile de televiziune unde am văzut reportajul scurt despre halul în care s-a prezentat mitocanul la sicriu...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Sam Noi 06, 2010 7:23 pm

delta a scris:
Armand a scris:Da, bai, si... ati observat cum s-a ascuns dupa un stalp si s-a scobit in nara stanga??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chestiile amintite de tine nu au fost transmise de posturile de televiziune unde am văzut reportajul scurt despre halul în care s-a prezentat mitocanul la sicriu...

Ei, nu! Ti s-au aburit tie ochelarii de duiosie si de-aia n-ai observat! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Noi 06, 2010 7:26 pm

delta a scris:
Armand a scris:Da, bai, si... ati observat cum s-a ascuns dupa un stalp si s-a scobit in nara stanga??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chestiile amintite de tine nu au fost transmise de posturile de televiziune unde am văzut reportajul scurt despre halul în care s-a prezentat mitocanul la sicriu...
Ba, daca esti atent, la secunda 15 exista ceva miscari ale degetelor de la mana stanga a Javrei, nefiind exclus ca vreo biluta scoasa de prin trompa sa fi fost lansata catre podea. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Sam Noi 06, 2010 7:28 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
Armand a scris:Da, bai, si... ati observat cum s-a ascuns dupa un stalp si s-a scobit in nara stanga??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Chestiile amintite de tine nu au fost transmise de posturile de televiziune unde am văzut reportajul scurt despre halul în care s-a prezentat mitocanul la sicriu...
Ba, daca esti atent, la secunda 15 exista ceva miscari ale degetelor de la mana stanga a Javrei, nefiind exclus ca vreo biluta scoasa de prin trompa sa fi fost lansata catre podea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ei... vedeti, babelor??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 23 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 34 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum