SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

+13
Megan
Ani
Vasile
Rody
Dracu' gol
baso
delta
Armand
lolo
RocketQu33n
Anahoret
ENKI
(Still a)Live
17 participanți

Pagina 18 din 26 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 26  Urmatorul

In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Joi Mar 21, 2013 2:00 pm

Partea cea mai amuzanta e ca isteria e generata de niste manipulatori (evidenti) impotriva unei asa-zise (deci inca nedemonstrate) manipulari. Cine-i mai imbecil? Asta, in timp ce majoritatea populatiei e dezinformata constant, manipulata in mai multe directii, unii manipulati luandu-se la bataie cu alti manipulati and so on. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  (Still a)Live Joi Mar 21, 2013 6:27 pm

baso a scris:Deci, hai sa fim onesti si sa recunoastem ca orice ne imaginam cu greu in prezent, in viitor ar fi posibil . vesel

Nu este deloc de speriat ca stiintza si tehnologia avansata sa ne ajute ca oameni, in bine.
Exista insa si reversul medaliei, un fel de parte nevazuta a Lunii...adica pretzul de a te lasa monitorizat din spatiu prin intermediul satelitzilor artificiali , militari si/sau de telecomunicatzii. laugh In mod sigur ca asta va fi granitza si marea provocare pe care generatiile urmatoare o vor avea de rezolvat . Ideea de a fi supravegheat de sus,artificial, inclusiv cu implicatii politice , va fi adevaratul "razboi " al viitorului...intre rau si bine, moral si imoral, artificial si natural .
Una este sa-ti gasesti masina furata ori cainele sau pisica cu CIP-uri de identificare ,prin GPS,si cu totul altceva este sa ajungi ca individ in baza de date mondiala , astfel incat sa se poata afla, incepand de la ADN si amprente, absolut toata activitatea pamanteasca : ce cumperi si platesti cu cardul, ce datorii ai , ce boli ai, cu cine vorbesti la telefon, ce programe urmaresti la televizor, care este activitatea ta pe internet , etc.

Cei care minimalizeaza sau reduc chestiunea asta doar la religie, fie sunt pur si simplu idiotzi , fie nu realizeaza directzia de progres , fie incearca sa manipuleze , scuipand venin cu imens dispretz (zic eu: absolut gratuit) in cei ce pricep mai greu semnificatia profund umana a tehnologiilor moderne de monitorizare de la distantza . Very Happy
bine Thank you, Baso! flower
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 9:01 am


delta a scris:
RocketQueen a scris:
baso a scris:Una este sa-ti gasesti masina furata ori cainele sau pisica cu CIP-uri de identificare ,prin GPS,si cu totul altceva este sa ajungi ca individ in baza de date mondiala , astfel incat sa se poata afla, incepand de la ADN si amprente, absolut toata activitatea pamanteasca : ce cumperi si platesti cu cardul, ce datorii ai , ce boli ai, cu cine vorbesti la telefon, ce programe urmaresti la televizor, care este activitatea ta pe internet , etc.
Si care-i problema? Ai ceva de ascuns? Daca esti fata cuminte si 'teligenta, cum pretinzi, n-ai de ce sa-ti faci griji.
rareori citește omul un argument mai tâmpit decât ăsta...

Pai, acelasi argument il au si religiosii : Dumnezeu le vede si le aude pe toate , insa n-are de ce sa-ti fie teama daca esti credincios Laughing

Acelasi refren ca in cazul legii monitorizarii telefoanelor si mailurilor Laughing Daca mai punem la socoteala si interceptarile ambientale, cu tehnologia asta moderna , ne putem trezi ca si prin televizoare ne spioneaza Dumnezeu raset Iar cand este cazul, se obtine si mandatul de interceptare in baza legii sigurantei nationale, in vederea prevenirii, cercetarii, descoperirii si urmarii penale a infractiunilor si, in special, a criminalitatii organizate. Laughing Atunci cand interceptarea ambientala si inregistrarea diferitelor convorbiri telefonice tinde sa devina "regina probelor", suficienta pt. a condamna pe cineva la inchisoare ori macar pt. a se obtine un mic linshaj mediatic pe baza de stenograme date publicitatii, parca-parca incepi sa crezi in existenta lui Big Brother of God Laughing Ca sa nu mai spunem ca, tot tehnica moderna si sofisticata ar putea permite si prelucrarea inregistrarilor astfel incat sa se auda ce trebuie de catre judecatorul care condamna .

In fine, nu degeaba se zice ca drumul spre iad este pavat cu intentii bune. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 9:53 am

RocketQueen a scris:

Ti-as multumi tie, daca mi-ai explica, concret, ce presupun acele chip-uri (sau cipuri), numa' sa nu vii cu argumente de-ale popilor si sectantilor, ca ma plictisesc dupa prima fraza.


Nu stiu de ce ai avea impresia ca ar trebui sa-ti raspund cu 'ntzeles, s'treitzi la provocarile tale Laughing Adeseori chiar ma amuza agresivitatea si superioritatea cu care te plasezi la 180 grade fatza de oricine ti se pune pata. Imi dai senzatia ca participi la un concurs televizat de facut garcea -harcea-parcea concurentzii si musai trebuie sa castigi premiul I cu cununitza, obtinand votul telespectatorilor si al juriului Laughing

Sper sa te multumeasca chip(i)ul (cu cununitza) raset

- De ce poarta politistii chipiu?
- Fiecare tomberon are capacul sau.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 10:52 am

RocketQueen a scris: Bunicu-meu a gasit odata un microfon intr-o camera de hotel la mare, pe vremea lui Ceasca, s-a asezat pe el si banuiesc ca te ajuta imaginatia sa te gandesti ce-a urmat. N-a venit nimeni sa-l aresteze, cu toate ca vremurile erau altele pe atunci.


.............


Eu cred ca e mai degraba distractie pe seama prostilor care nu pricep ca-s obiectul unei manipulari si spalare de creier ce aduce a Ev Mediu, decat flegmare de dispret. Sa te enervezi din cauza prostiei ce te inconjoara e doar o pierdere de timp. Mult mai rentabila e caterinca in acest sens. Iar daca habotnicele si habotnicii iti sar la gat, injurand crestineste, pentru ca nu suporta adevarul, le tragi o palma si se linistesc rapid. raset

P.S: Oare habotnicii pupatori de cadavre chiar isi imagineaza ca sta cineva sa-i asculte 24/24? Cum ar fi sa urmaresti o ora din viata DianeiB? Sau a lui petrec? Probabil ca asta o fi schizofrenia moderna, certitudinea de a fi permanent urmarit, cu toate ca in viata de zi cu zi individul speriat de propria umbra ragaie bere pe canapea, uitandu-se la fotbal, sau o barfeste pe tanti Leana la o cafea cu tanti Lenuta, in pauza dintre telenovele...
Mai ciudat e ca mai ales in Romania exista voci care pretind ca-i necesar sa fii monitorizat electronic ca sa fii manipulat la greu. raset

Ca fapt divers, daca Hitler ar fi avut la dispozitie tehnica de astazi, probabil ca in prezent multe popoare ar fi slugarit pentru rasa ariana si marele imperiu nazist iar bunicul tau nu mai avea cum si cui sa povesteasca despre microfonul descoperit in camera de hotel. Presupun ca nici Israelul nu ar fi existat pe harta, stiuta fiind preocuparea deosebita a arienilor de a vana evrei si alte rase umane inferioare.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Vin Mar 22, 2013 10:57 am

baso a scris:

Nu stiu de ce ai avea impresia ca ar trebui sa-ti raspund cu 'ntzeles, s'treitzi la provocarile tale Laughing

Sa-mi explici la ce ajuta chip-ul e o provocare? De parca nu tu ai intrat in "conversatia" mea cu Istra, venind cu argumente hollywoodiene, ca sa ma ataci, apoi sa te victimizezi. raset

baso a scris:Adeseori chiar ma amuza agresivitatea si superioritatea cu care te plasezi la 180 grade fatza de oricine ti se pune pata.

Observ ca te amuzi atat de tare pe seama mea, incat ai ajuns sa-i ceri, la un moment dat, lui delta sa inchida forumul si sa nu mai permita accesul altor useri. veselie

baso a scris: Imi dai senzatia ca participi la un concurs televizat de facut garcea -harcea-parcea concurentzii si musai trebuie sa castigi premiul I cu cununitza, obtinand votul telespectatorilor si al juriului Laughing

De ce ai senzatia asta, ai observat sa am un numar mai mare de posturi decat tine? Probabil te deranjeaza ca mai degraba primesc eu reactii, fara sa le cer...

baso a scris:Sper sa te multumeasca chip(i)ul (cu cununitza) raset

Eu sper sa depasesti stadiul de pampersii...


baso a scris:- De ce poarta politistii chipiu?
- Fiecare tomberon are capacul sau.

Slabut. Politistii au bancuri mai tari despre breasla lor. Sa stii de la mine ca cele mai tari bancuri despre categoriile profesionale, nationalitati, etnii, religii etc. sunt gandite tot de catre membrii acelor grupuri, care-si cunosc cel mai bine defectele. raset
Observ, insa, ca cei care nu poarta niciun fel de chipiu ti-au inchis mesageria privata in nas. raset

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  delta Vin Mar 22, 2013 11:02 am

baso a scris:Pai, acelasi argument il au si religiosii : Dumnezeu le vede si le aude pe toate , insa n-are de ce sa-ti fie teama daca esti credincios Laughing
păi, pe considerent de acest gen ar trebui ca și la licitații concurenții să declare public suma pe care vor să o propună, mai ales dacă ăla care organizează licitația o face pentru ceva proiect din bani publici... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  delta Vin Mar 22, 2013 11:04 am

baso a scris:preocuparea deosebita a arienilor de a vana evrei si alte rase umane inferioare.
in afara de evrei, cam toti ceilalți dau vina pe evrei
de fapt, s-ar putea ca inclusiv evreii să dea vina pe evrei vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Vin Mar 22, 2013 11:19 am

baso a scris:

Ca fapt divers, daca Hitler ar fi avut la dispozitie tehnica de astazi, probabil ca in prezent multe popoare ar fi slugarit pentru rasa ariana si marele imperiu nazist iar bunicul tau nu mai avea cum si cui sa povesteasca despre microfonul descoperit in camera de hotel. Presupun ca nici Israelul nu ar fi existat pe harta, stiuta fiind preocuparea deosebita a arienilor de a vana evrei si alte rase umane inferioare.

Nemtii oricum au avut tehnologia cea mai performanta la vremea aceea si oamenii cei mai dotati - au fost atat de peformanti, incat rusii si americanii le-au copiat, dupa al II-lea RM, proiectele de arme, tancuri si avioane de lupta, americanii "adoptand" inclusiv fosti nazisti, care sa-si foloseasca creierele pentru ei. N-au pierdut razboiul din cauza de lipsa de tehnologie performanta, ci pentru ca n-aveau cum sa tina in frau teritorii atat de intinse intr-un timp atat de scurt. Si pentru ca Hitler nu vroia sa-si asculte generalii si sa se retraga atunci cand ar fi fost propice.
Bunicul a fost oricum intr-un lagar de munca si a scapat de deportare pentru ca strabunicul avea relatii la nivel inalt, altfel ar fi sfarsit, probabil, la Auschwitz, cum s-a intamplat cu evreii din Bucovina. Taica-sau, evreu mason, a militat pentru unirea Bucovinei cu Romaniei - cartile de istorie scriu despre rolul minoritatilor in reintregirea Romaniei, deci nu ma poate acuza nimeni (care a citit, bineinteles) de manipulare. Asa ca nationalistii patriotarzi se pot agita cat vor si ma pot acuza de absolut orice, cand rad pe seama isteriei lor. Sa-i prosteasca pe altii, cu teoriile lor conspirationiste. raset
Existenta Israelului e un subiect prea complicat, pentru a putea fi dezbatut doar cu argumentele tehnologiei moderne. El o sa existe mereu, chiar daca nu ca stat. Acel teritoriu are o semnificatie pentru mai multe religii de peste o mie de ani si, de ceva mai putin timp, pentru diversi oameni de afaceri. Ma rog, daca ma gandesc mai bine, si Papa poate fi considerat om de afaceri, la al carui "C.V." dadea bine recucerirea Tarii Sfinte - ca bunuri materiale nu prea avea de ciordit de acolo.
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 12:57 pm



Incontestabil, este fascinant faptul ca oamenii sunt capabili sa creeze un supercomputer capabil sa invete si sa intzeleaga subtilitatile indiciilor din intrebari pt. a da raspunsul corect sau cel mai apropiat de ceea ce este corect, in competitie cu inteligenta umana . Dintr-un anumit punct de vedere , s-ar putea spune ca oamenii inteligenti au creat o inteligenta artificiala atotstiutoare, capabila sa se autoperfectioneze, oarecum apropiata de Dumnezeu pe pamant.

Acum doi ani, IBM făcea furori cu supercomputerul Watson, care a reuşit să învingă cei mai buni jucători umani în cadrul emisiunii „Jeopardy!”. Watson a impresionat prin faptul că reuşea să înţeleagă subtilităţile indiciilor oferite de telespectatorul Alex Trebek, folosindu-le pentru a identifica răspunsul corect înaintea celor mai buni jucători din istoria emisiunii.

Anul acesta, IBM a anunţat că Watson şi-a găsit primul „loc de muncă”. Experţii companiei americane au reuşit să reducă dimensiunile supercomputerului: dacă atunci când a participat la „Jeopardy!” era nevoie de o cameră de mari dimensiuni pentru a-l cuprinde pe Watson, astăzi el are dimensiunile unei cutii de pizza şi poate fi instalat în orice data center. De asemenea, specialiştii IBM i-au îmbunătăţit viteza de procesare cu 240%. În urma acestor îmbunătăţiri, compania americană a semnat un contract cu mai mulţi furnizori de servicii medicale din SUA. Dacă în cadrul emisiunii „Jeopardy!” supercomputerul folosea indiciile pentru a identifica răspunsul corect la întrebările de cultură generală, acum are o nouă misiune: folosirea simptomelor pacienţilor pentru a le diagnostica afecţiunile.

Samuel Nussbaum, chief medical officer în cadrul Wellpoint (unul dintre cei mai mari furnizori de servicii medicale din SUA), a explicat de ce compania sa a semnat acest contract cu IBM: statisticile arată că specialiştii din domeniul medical iau decizii corecte în privinţa tratamentului în doar 50% din cazuri. În schimb, Watson are o rată de succes de 90% în testele efectuate până acum. De asemenea, Watson mai are un avantaj imens: devine tot mai bun de la an la an.

În acest moment, Watson a analizat 605.000 de dovezi medicale, 2 milioane de pagini de text, 25.000 de cazuri medicale şi a beneficiat de 14.700 de ore de asistenţă din partea celor mai buni medici din domeniu. Spre deosebire de oameni, Watson poate fi la curent cu toate noutăţile din domeniul medical, fără a uita rezultatele vreunui studiu sau ale vreunei cercetări relevante.

De asemenea, Watson este îmbunătăţit constant prin interacţiunea cu doctori şi cu studenţi la medicină care îl ajută să înţeleagă termenii neclari. Pe măsură ce supercomputerul acumulează texte medicale, cercetări şi fişe ale pacienţilor, el „întreabă” profesorii umani atunci când un termen pare neclar. De exemplu, un text medical cuprindea întrebarea „în ce afecţiune neurologică este contraindicată folosirea bupropionului?”. Watson avea date despre bupropion, un medicament anti-depresie, dar nu înţelegea termenul „contraindicat”. Un asistent uman i-a confirmat că înseamnă „să nu se folosească”, iar ingeniosul doctor digital a oferit răspunsul corect: epilepsie.

IBM subliniază că nu doreşte ca Watson să ia locul doctorilor, ci să le facă slujba mai uşoară prin oferirea unor recomandări de tratament. Supercomputerul ia în calcul toate simptomele unui pacient, le analizează prin prisma tuturor datelor de care dispune şi oferă cadrului medical mai multe opţiuni de tratament, alături de gradul de certitudine estimat de Watson pentru fiecare. De asemenea, dacă pacienţii întâmpină probleme (de exemplu, un efect secundar nedorit provocat de un medicament), doctorii pot introduce noul simptom în sistem, iar supercomputerul va recomanda un nou tratament potrivit pentru pacient în doar 30 de secunde.

În cazul în care Watson ajunge la concluzia că tratamentul recomandat de medic nu este cel mai eficient, îşi poate exprima dezacordul, însă decizia rămâne în mâinile cadrului medical. Conform procedurilor actuale, o asistentă medicală va analiza în acest caz tratamentul alternativ propus de Watson, urmând să decidă împreună cu furnizorul de servicii medicale dacă să accepte recomandările lui Watson.

Reprezentanţii IBM afirmă că în ultimele 12 luni au fost instalate şase supercomputere în mai multe spitale din SUA, iar 90% din asistentele care lucrează cu ele deja îi urmează recomandările.

În anii ce urmează, este foarte probabil ca IBM să continue să reducă dimensiunile supercomputerului Watson şi să-l facă totodată mai accesibil. În următorul deceniu, această tehnologie are potenţialul de a deveni un produs de masă, oferind oamenilor din toate categoriile sociale acces direct la un supercomputer cu o capacitate uluitoare de a gestiona date complexe şi care ar deveni tot mai eficient de la an la an, graţie experienţei practice.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ar fi insa interesant de stiut cum un astfel de supercomputer, Dr.Watson, ar putea sa distinga corect, in viitor, intre informatiile false si adevarate sau contradictorii cu care i se incarca memoria si cum va gestiona toate datele oferite astfel incat sa nu se lase virusat de rau voitori in recomandarile umane, oferite. Presupun ca, undeva, in umbra supercomputerului, va exista intotdeauna si un Sherlock Holmes modest, uman si intuitiv, bucuros ca are un "asistent" de nadejde care ii ofera una sau mai multe variante plauzibile pe care sa le cerceteze, varianta sau variante care coincide/coincid sau nu cu ceea ce crede sau intuieste el despre un caz concret.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 1:42 pm

RocketQueen a scris:


baso a scris:- De ce poarta politistii chipiu?
- Fiecare tomberon are capacul sau.

Slabut. Politistii au bancuri mai tari despre breasla lor. Sa stii de la mine ca cele mai tari bancuri despre categoriile profesionale, nationalitati, etnii, religii etc. sunt gandite tot de catre membrii acelor grupuri, care-si cunosc cel mai bine defectele. raset
Observ, insa, ca cei care nu poarta niciun fel de chipiu ti-au inchis mesageria privata in nas. raset


Crede-ma pe cuvant ca,de foarte mult timp, n-am mai verificat daca mi s-a dat voie sau nu sa folosesc mesageria privata in acest
forum raset Din momentul in care am constatat ca mi s-a anulat aceasta facilitate, in urma cu un an sau doi (nu mai tzin minte exact), absolut deloc nu mi-am mai batut capul ca sa verific daca mi-a fost reacordata facilitatea , prin bunavointa celor care nu poarta chipiu Laughing Ghici ce ? Am alte preocupari in viatza decat sa ma intereseze sau sa ma obsedeze daca am sau nu mesagerie privata functionala Laughing Ca principiu, ceea ce am de comunicat pe privat vreunui user, o pot face si public . De ce ar trebui sa fiu mai blanda si mai dragalasha cu un user necunoscut... pe privat decat in public? suspect In plus, nu sunt deloc amatoare de conversatii si barfe "radio shantz" initziate de tot felul de "culturisti" , cu sau fara chipiu, pe privat.
Tzin insa sa-ti multzumesc pt. observatia ta inedita in context, referitoare la cei ce nu poarta chipiu si care au pierdut, astfel, shansa de a avea macar o circumvolutiune aparenta lasata de urma chipiului pe calota raset

PS. Totusi, cum ti-ai dat seama ca cei fara chipiu mi-au inchis mesageria privata in nas ? Laughing Te-a apucat brusc initiativa sa-mi comunici ceva de suflet si cu smiorc pe privat si ai constatat ca adrisantul este de necontactat pe privat ? Laughing Psihologic vorbind, foarte greu de crezut ca un user normal, de buna credintza, sa aiba o astfel de ovulatie ostentativ hahaitoare, atunci cand constata o oaresce anomalie in facilitatile oferite de un forum , fara discriminarea userilor suspect oaie

Yo zic ca, pt. a obtine premiul I cu cununita, mai bine participa la concurs on line cu cei mai prosti decat prevede legea . laugh Ca sa nu te simti cumva discriminata; nici prin vorbe, nici prin gand. Very Happy Este o proasta strategie sa te ambitionezi si sa ovulezi cu satisfactie in acele locuri in care oamenilor le este lehamite sau scarba de anomaliile on line. Ar exista o sexplicatie plauzibila doar daca te-ai da cu curul de pamant pt. ca suferi aceleasi mizerii. Ceea ce ar presupune un teatru jucat cu consecventa in timp si o empatie aparent reala si plauzibila cu alte victime. Sorry laugh Unicul tau rol este acela de a face garcea-harcea-parcea pe totzi cei care nu-ti canta in struna prin virtual Laughing Ceea ce este o prea mare si nesabuita arogantza pt. nivelul tau , deloc atat de superior cum il crezi c-ar fi. Insa este nivelul perfect la care Dracu', mai ales ala gol, sa te doreasca in compania lui raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Vin Mar 22, 2013 5:04 pm

baso a scris:

[Agitatie, pampersi murdariti, zgarieturi pe ochi, smocuri de par smulse si alte istericale...]


Habar n-aveam ce s-a intamplat cu mesageria ta privata (si daca spui adevarul), am observat doar ca butonul de MP al userului delta a disparut, probabil cam dupa cearta ta cu o alta userita de pe aici (proasta inspiratie ai avut veselie ) si citatul tau cam tot in acea perioada a aparut. Din cauza mea nu cred ca avea cum sa dispara (pot sa numar pe degete numarul datilor in care l-am contactat pe privat pe delta), Istra e preocupata mai degraba cu bisericile, Ani Stoica nu prea da pe forum (si cand apare, mai degraba citeste, fara sa scrie) si baieti veseli n-am observat sa umble pe aici. Asa ca mare scremare de creier nu era sa-ti dai seama cam din ce cauza a preferat omul sa fie lasat in pace pe privat. Asa ca e de inteles de ce te agiti acum ca Dracu' gol da coronite unei curve idioate, jidance, scuipatoare de venin and so on - primul tau in topul masculilor virtuali te-a lasat cu mult timp liber. raset Cat despre mine, eu am recunoscut cu ceva timp in urma ca-s multe, printre care curva practicanta de orale, proasta ce se inchina la Phalos etc., da' nu s-a speriat nici Dracu' de mine. veselie
Ultimul paragraf mi s-a parut din start a fi din categoria: Hotul striga "Hotii!", deci nu i-am acordat prea mare atentie. In cazul in care nu se incadreaza in explicatiile naratorului dintre paranteze, te rog sa ma scuzi. De asemenea, rog publicul sa ma scuze ca n-am fost mai subtila de atat, dar chiar n-are rost sa-mi screm neuronul pentru telenovele. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Vin Mar 22, 2013 5:52 pm

baso a scris:
Este o proasta strategie sa te ambitionezi si sa ovulezi cu satisfactie in acele locuri in care oamenilor le este lehamite sau scarba de anomaliile on line.

Mie imi place cum ovuleaza astea:

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 5:55 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

[Agitatie, pampersi murdariti, zgarieturi pe ochi, smocuri de par smulse si alte istericale...]


Habar n-aveam ce s-a intamplat cu mesageria ta privata (si daca spui adevarul), am observat doar ca butonul de MP al userului delta a disparut, probabil cam dupa cearta ta cu o alta userita de pe aici (proasta inspiratie ai avut veselie ) si citatul tau cam tot in acea perioada a aparut.

Shocked Shocked

Habar n-am despre ce userita vorbesti. scratch
Problemele cu mesageria privata mi-au aparut dupa o scurta conversatie privata cu un user, altul decat cei activi in prezent p'aici. Chiar daca a fost o chestie bizara , nu mi-am mai batut capul sa gasesc explicatii ca de ce. Cam in aceeasi perioada mi-a devenit inactiva si optiunea "ignore" Laughing
Acu', ca ai pomenit despre inchiderea mesageriei mele private in nas, m-ai facut curioasa sa arunc un ochi . Nu mai am nimic p'acolo si nici nu-mi aduc aminte sa-mi fi sters corespondenta . Drept e ca nici n-am avut motive sa ma intereseze ce se intampla cu MP-urile .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Vin Mar 22, 2013 6:00 pm

baso a scris:

Shocked Shocked


Ochii aia ii poti face sa para si nevinovati?
Nici n-am pomenit de mesageria ta privata. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 6:36 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

Shocked Shocked


Ochii aia ii poti face sa para si nevinovati?
Nici n-am pomenit de mesageria ta privata. raset

Asa, atunci despre a cui mesagerie privata ai pomenit ? Sunt chiar curioasa ce draq mai inventezi .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Vin Mar 22, 2013 7:53 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

[Agitatie, pampersi murdariti, zgarieturi pe ochi, smocuri de par smulse si alte istericale...]


Habar n-aveam ce s-a intamplat cu mesageria ta privata (si daca spui adevarul), am observat doar ca butonul de MP al userului delta a disparut, probabil cam dupa cearta ta cu o alta userita de pe aici (proasta inspiratie ai avut veselie ) si citatul tau cam tot in acea perioada a aparut. Din cauza mea nu cred ca avea cum sa dispara (pot sa numar pe degete numarul datilor in care l-am contactat pe privat pe delta), Istra e preocupata mai degraba cu bisericile, Ani Stoica nu prea da pe forum (si cand apare, mai degraba citeste, fara sa scrie) si baieti veseli n-am observat sa umble pe aici. Asa ca mare scremare de creier nu era sa-ti dai seama cam din ce cauza a preferat omul sa fie lasat in pace pe privat.

M-am dumirit abia dupa ce am citit postarea intreaga
Cu alte cuvinte , butonul de MP al userului delta a disparut pt. ca eu m-am certat cu o userita iar tu presupui ca atata l-am sacait pe privat pana el a renuntzat la mesageria privata ? agitat
Daca n-ai fi pomenit de butonul ala, nici n-as fi observat ca a disparut ...

Nu crezi ca ar fi fost mai putzin aventuros sa-l intrebi direct pe el de ce i-a disparut butonul ? raset Nu de alta , insa deductiile tale in ce priveste rolul meu in tot misterul disparitiei butonului lui Delta, sunt chiar fanteziste Laughing Dupa cum am precizat, mesageria mea privata a fost blocata la un moment dat si de foarte mult timp n-am mai verificat ce se intampla cu ea. Pana azi , cand am constat ca este curata, insa n-am cercetat daca functioneaza.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  delta Sam Mar 23, 2013 6:16 am

baso a scris:Cu alte cuvinte , butonul de MP al userului delta a disparut pt. ca eu m-am certat cu o userita iar tu presupui ca atata l-am sacait pe privat pana el a renuntzat la mesageria privata ? agitat
având în vedere că nu folosesc mesageria privată, nici nu mi-am dat seama că mi-a dispărut butonul de MP affraid
când spuneți că s-a întâmplat asta? scratch

p.s. nu că m-ar ajuta la ceva, în condițiile în care oricum nu-l folosesc... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 6:25 am

Rocheto, daca tot dezbatem disparitia butonului lui Delta, mai am o curiozitate .

Tipa cu care m-am razboit la modul dur si foarte hotarat a fost laleauaneagra. Nu pricep de ce tu consideri ca razboiala respectiva ar fi fost o proasta inspiratie , ce legatura are cu citatul meu si ce te face sa crezi ca l-as fi mepuit pe Delta ca s-o baneze pe gajica ? Daca ai observat abia acu' ca butonul lui Delta a disparut , cum potzi tu sa deduci ca fix de aia a disparut, pt. ca m-am certat eu cu tuta ? suspect

PS Citatul din semnatura (daca la el te referi) l-am gasit intamplator pe net , m-a amuzat mult cum suna si asa a ajuns acolo. Este putin mai sofisticat decat axiomaticul "Crocodilul este mai mult lung decat lat." Si chiar nu-mi aduc aminte cand l-am pus in semnatura , nefiind asociat niciunui eveniment .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 7:06 am

delta a scris:
baso a scris:Cu alte cuvinte , butonul de MP al userului delta a disparut pt. ca eu m-am certat cu o userita iar tu presupui ca atata l-am sacait pe privat pana el a renuntzat la mesageria privata ? agitat
având în vedere că nu folosesc mesageria privată, nici nu mi-am dat seama că mi-a dispărut butonul de MP affraid
când spuneți că s-a întâmplat asta? scratch

p.s. nu că m-ar ajuta la ceva, în condițiile în care oricum nu-l folosesc... vesel

E o stire shocanta si senzationala, n'asa? raset Rocheta stie mai multe despre misterul asta . Laughing
Mi-a placut insa cum a inceput povestea invaluitoare, cu mesageria privata care mi-a fost trantita in nas . Apoi s-a transformat in Dr. Watson dupa cateva pahare cu tarie, pierdut printre variante explicative Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  delta Sam Mar 23, 2013 7:16 am

baso a scris:Tipa cu care m-am razboit la modul dur si foarte hotarat a fost laleauaneagra. Nu pricep de ce tu consideri ca razboiala respectiva ar fi fost o proasta inspiratie , ce legatura are cu citatul meu si ce te face sa crezi ca l-as fi mepuit pe Delta ca s-o baneze pe gajica ? Daca ai observat abia acu' ca butonul lui Delta a disparut , cum potzi tu sa deduci ca fix de aia a disparut, pt. ca m-am certat eu cu tuta ? suspect
încă nu-mi dau seama despre ce buton tot vorbiți, deoarece la mine apare cuvântul "Mesagerie" în bara de sus suspect

p.s. bine, dacă o fi dezactivat acel serviciu, probabil că dispare butonul... sau ce naiba de opțiune era pentru contactarea admin-ului...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 8:20 am

delta a scris:
baso a scris:Tipa cu care m-am razboit la modul dur si foarte hotarat a fost laleauaneagra. Nu pricep de ce tu consideri ca razboiala respectiva ar fi fost o proasta inspiratie , ce legatura are cu citatul meu si ce te face sa crezi ca l-as fi mepuit pe Delta ca s-o baneze pe gajica ? Daca ai observat abia acu' ca butonul lui Delta a disparut , cum potzi tu sa deduci ca fix de aia a disparut, pt. ca m-am certat eu cu tuta ? suspect
încă nu-mi dau seama despre ce buton tot vorbiți, deoarece la mine apare cuvântul "Mesagerie" în bara de sus suspect

p.s. bine, dacă o fi dezactivat acel serviciu, probabil că dispare butonul... sau ce naiba de opțiune era pentru contactarea admin-ului...

Mai, daca privesti atent in dreapta ta, sub pozele din avatar ,imaginile asociata de tine la rangul userilor si alte povesti scrise p'acolo, o sa vezi doi pioni micuti . La cel din dreapta este scris MP , fiind butonul cu pricina si pe care, daca-l clicuiesti, ti se deschide fereastra cu mesageria privata. In cazul tau , ai un singur pion si un glob sau ce mama draq e ala pe care, daca apas, ma duce in pagina de pornire a forumului.
Pana ieri, nici eu n-am fost atenta la acest detaliu, dat fiind faptul ca nu m-a preocupat mesageria privata .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 8:43 am

PS.
Deoarece am constat ca mesageria privata imi functioneaza, am incercat sa-ti trimit un mesaj de proba.
Imi apare informatia :Acest sau acesti utilizatori nu doresc sa primeasca mesaje private: delta
Probabil ca ti-ai selectat optiunea de a nu primi mesaje private (si ai uitat cand ai facut-o) iar la tine apare globul in timp ce la mine mi-a disparut pionul cu MP. Laughing Sau, pur si simplu, o fi vorba despre o alta anomalie tehnica a forumului care ti-a blocat mesageria privata, asa cum mi s-a intamplat si mie cu mai mult timp in urma.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  ENKI Sam Mar 23, 2013 9:58 am

baso a scris:PS.
Deoarece am constat ca mesageria privata imi functioneaza, am incercat sa-ti trimit un mesaj de proba.
Imi apare informatia :Acest sau acesti utilizatori nu doresc sa primeasca mesaje private: delta
Probabil ca ti-ai selectat optiunea de a nu primi mesaje private (si ai uitat cand ai facut-o) iar la tine apare globul in timp ce la mine mi-a disparut pionul cu MP. Laughing Sau, pur si simplu, o fi vorba despre o alta anomalie tehnica a forumului care ti-a blocat mesageria privata, asa cum mi s-a intamplat si mie cu mai mult timp in urma.
Mai, nici nu observasem acele butonase de sub avatar. oaie
Cum eu il am inca pe cel pentru MP, trebuie sa marturisesc ca s-a dovedit extrem de util, in timp: cei ce m-au abordat prin intermediul lui au ajuns pe lista de ignore. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 11:33 am

ENKI a scris:
baso a scris:PS.
Deoarece am constat ca mesageria privata imi functioneaza, am incercat sa-ti trimit un mesaj de proba.
Imi apare informatia :Acest sau acesti utilizatori nu doresc sa primeasca mesaje private: delta
Probabil ca ti-ai selectat optiunea de a nu primi mesaje private (si ai uitat cand ai facut-o) iar la tine apare globul in timp ce la mine mi-a disparut pionul cu MP. Laughing Sau, pur si simplu, o fi vorba despre o alta anomalie tehnica a forumului care ti-a blocat mesageria privata, asa cum mi s-a intamplat si mie cu mai mult timp in urma.
Mai, nici nu observasem acele butonase de sub avatar. oaie
Cum eu il am inca pe cel pentru MP, trebuie sa marturisesc ca s-a dovedit extrem de util, in timp: cei ce m-au abordat prin intermediul lui au ajuns pe lista de ignore. laugh

In mod sigur nu esti singurul , ceea ce inseamna ca nu este absolut nicio rusine ca nu te-a preocupat fenomenul si nu l-ai observat. bine

In ce ma priveste, fara sa fiu neaparat o salbatica, am avut intotdeuna retineri in discutii pe privata cu necunoscuti. Nu a reprezentat insa un prag psihologic de netrecut, ci doar o prudentza innascuta. In plus, o experienta neplacuta a fost atunci cand am inceput sa am convingerea intima ca mesageria privata era citita si de altii decat cei cu care am conversat in acest mod. Dupa ce am exclus din calcul acele cazuri in care era foarte probabil ca userul/userii cu care am conversat sa faca parte dintr-o gashca preocupata sa-si impartaseasca discutiile private cu diversi , au mai fost si cateva situatii , putine la numar, cand am fost mult mirata de aluzii si sugestii referitoare la discutiile private cu o anumita persoana, facute in public de useri cu care nici eu, nici interlocutorul , n-aveam nimic in comun. Laughing
Zic eu ca ar fi absolut imbecil sa nu ne imaginam ca, in baza acelei legi referitoare la monitorizarea telefoanelor si mailurilor, sa nu existe si curiosi monitorizatori, fara chipiu la vedere, care monitorizeaza inclusiv conversatiile prin intermediul mesageriilor private din forumuri si alte spatii de socializare.

Daca pe aceste cai de comunicare, infractorii si teroristii , aflati in retzeaua crimei organizate, pun la cale tot felul atentate si
mizerii
? Laughing

Bine, atata timp cat monitorizeaza si nu-i gadila in cur sa faca teatru psihologic de intimidare, cu aluzii si sugestii absolut mizerabile, de securisti idioti, tributari unui mod de gandire de evul mediu, nici pe mine nu ma afecteaza, nici in cur si nici in alte 3 litere, ca-mi violeaza corespondenta privata laugh Ca nu comunic secrete de stat sau planetare si nici nu fac trafic de armament sau de droguri si nici nu pun la cale atentate cu un user gen Delta sau altii ... prin MP Laughing Insa din momentul in care am sesizat maniera totalmente perversa in care unii/unele s-au folosit de statutul lor de supraveghetori si aflatori de informatii din ceea ce, teoretic, nu era accesibil publicului , am fost pur si simplu scarbita. Mad In astfel de cazuri este vorba despre o pura josnicie umana care n-are nicio legatura cu siguranta de stat, democratia , libertatea si intimitatea persoanei PUNCT
si... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (link cu Z in loc de k laugh )

@ Glorybox Laughing




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Sam Mar 23, 2013 12:39 pm

baso a scris: Sunt chiar curioasa ce draq mai inventezi .

Te referi la inventii de genul "RocketQu33n=foula, stiu eu sigur", "Rocheta a venit sa distruga forumul, impreuna cu circotas", ca nu-mi aduc aminte sa fi venit cu astfel de precizari, exprimate ca certitudini, la adresa ta? Very Happy
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Sam Mar 23, 2013 12:46 pm

baso a scris:
Daca n-ai fi pomenit de butonul ala, nici n-as fi observat ca a disparut ...

Tocmai tu, care observi cine-i ridicat la rangul de moderator global pe alt forum si "ghicesti" si intentiile fiecarui necunoscut, sa nu observi ca delta are un buton lipsa? raset

Nu crezi ca ar fi fost mai putzin aventuros sa-l intrebi direct pe el de ce i-a disparut butonul ?

Mai degraba l-as intreba de ce nu mai scrie lolo pe aici... Bine, in-afara de explicatia ca-i foarte ocupata, ceea ce zicea si inainte de retragere ca este... raset


Ultima editare efectuata de catre RocketQueen in Sam Mar 23, 2013 1:29 pm, editata de 1 ori
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Sam Mar 23, 2013 1:24 pm

baso a scris:

Tipa cu care m-am razboit la modul dur si foarte hotarat a fost laleauaneagra.

Au fost mai multe tipe cu care te-ai razboit la modul dur si foarte nehotarat. Singura exceptie a fost Ani Stoica, cred, in rest le-ai tratat pe toate femeile, care si-au facut cont pe aici, cu atacuri si insinuari murdare la adresa lor. Am citit ieri ce epitete i-ai adresat lui charlotte - foarte urat s-o faci curva, pentru simplu fapt ca administratorul o simpatizeaza. Probabil ca multe femei isi iau talpasita, cand vad astfel de manifestari din partea altor "doamne". Alea, care-s curve pe bune, nu se jeneaza de statutul lor. Eu, de pilda, am cam realizat ce le mana pe "doamne" sa ma atace fara sa aiba vreo dovada irefutabila, care sa le sustina afirmatiile, asa ca privesc intreaga lor atitudine ca pe un compliment la adresa mea. raset

Nu pricep de ce tu consideri ca razboiala respectiva ar fi fost o proasta inspiratie ,

Eh, chiar nu pricepi de ce o razboiala cu o "tuta" ca lolo ar fi o proasta inspiratie? raset

ce legatura are cu citatul meu si ce te face sa crezi ca l-as fi mepuit pe Delta ca s-o baneze pe gajica ?

N-am mentionat nicaieri de banari, da' am observat acum ceva curios: In acesta postare iti apare citatul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] in timp ce in restul postarilor de pe pagina respectiva nu se mai vede... Hai, ca pe tine te intriga chestiile astea, de hocus-pocus virtuale. raset


Daca ai observat abia acu' ca butonul lui Delta a disparut , cum potzi tu sa deduci ca fix de aia a disparut, pt. ca m-am certat eu cu tuta ? suspect

Simplu, da' nu tre' sa explic acum chiar totul, prefer sa las si creierul partenerului/-ei de dialog sa lucreze putin, din respect fata de el/ea - in sensul ca nu-l/-o consider oligofren/a, sa nu-si dea si singur/a seama la ce ma refer. raset
Tuta? De zici ca-i tuta? scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

PS Citatul din semnatura (daca la el te referi) l-am gasit intamplator pe net , m-a amuzat mult cum suna si asa a ajuns acolo. Este putin mai sofisticat decat axiomaticul "Crocodilul este mai mult lung decat lat." Si chiar nu-mi aduc aminte cand l-am pus in semnatura , nefiind asociat niciunui eveniment .

Sunt convinsa... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  baso Sam Mar 23, 2013 1:35 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:
Daca n-ai fi pomenit de butonul ala, nici n-as fi observat ca a disparut ...

Tocmai tu, care observi cine-i ridicat la rangul de moderator global pe alt forum si "ghicesti" si intentiile fiecarui necunoscut, sa nu observi asemenea lucru? raset


Cu modestie recunosc ca am remarcat absolut intampator, prin culoare Very Happy

RocketQueen a scris:
baso a scris:

Nu crezi ca ar fi fost mai putzin aventuros sa-l intrebi direct pe el de ce i-a disparut butonul ?

Mai degraba l-as intreba de ce nu mai scrie lolo pe aici... Bine, in-afara de explicatia ca-i foarte ocupata, ceea ce zicea si inainte de retragere ca este... raset

Hai, mah, nu te aventura chiar atat de jos, in MAXIM DE PENIBIL laugh

Cu Lolo n-am avut niciun razboi. Doar a existat o mica anomalie (ca sa nu zic disputa cu ipocrizie diplomatica ) din partea ei), cauzata de apropourile insistente ale pedelizdelor de pe forumu' irealitatii ,cu participarea si a unora de p'aici, cum ca ar fi adrisanta salutarilor de bine la adresa sotziei lui Delta Laughing Pen' ca si eu am perceput din partea ei anumite sugestii forumistice in acest sens, am avut tupeul sa o intreb direct. Laughing Extraordinar , shocant , senzational ! M-a dezamagit mult pt. ca nu a fost capabila de fair play , raspunzand frumos si deloc evaziv la o intrebare simpla, deloc incuietoare si rau-voitoare. Si de ar fi fost nevasta lui, n-ar fi avut deloc motive sa-i fie rusine sa recunoasca . Nici macar pt. ca eu i-am pus intrebarea. Niciodata nu am atentat la viata de famile a lui Delta sau a altcuiva. Consider superpenibil ca una ca tine sa bage in concurs o astfel de tema de discutie. Incearca si altceva.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  RocketQueen Sam Mar 23, 2013 2:04 pm

baso a scris:

RocketQueen a scris:
Mai degraba l-as intreba de ce nu mai scrie lolo pe aici... Bine, in-afara de explicatia ca-i foarte ocupata, ceea ce zicea si inainte de retragere ca este... raset

Hai, mah, nu te aventura chiar atat de jos, in MAXIM DE PENIBIL laugh

De ce m-as aventura in maxim de penibil, daca as intreba de ce nu mai scrie o userita pe aici? suspect

Cu Lolo n-am avut niciun razboi.

Probabil din cauza "niciunui razboi" i-a atras atentia lui delta ca ar fi cazul sa-i puna lacat la gura uneia care face urat la ORICE aparitie feminina, sub scuza (neinsotita de vreo dovada) ca respectiva ar fi foula:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cred ca pot considera justificata reactia lui lolo: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , doar ca eu as preciza ca-i vorba, mai degraba, de "absolut toate nou venitele pe forum", deoarece, din cate am observat, cu masculii te mai poti intelege (ex: Miki Spaga), chiar daca sunt pedelisti. Ce te mana sa arunci cu rahat in ventilator in fiecare userita care-si face cont pe aici? scratch Eu nu cred ca esti in halul ala obsedata de foula, incat sa fii convinsa ca se multiplica la infinit pe aici. Mai degraba folosesti "argumentul" acesta al atitudinii tale, pentru a nu parea atat de agresiva si a nu scadea in ochii unor masculi. Ataci, apoi pozezi in victima. Dupa teatrul pe care il joci, as putea crede ca ai fi chiar tu o clona de-a foulei: Timp liber ai, dornica de manipulare a masculilor esti, de bagat sub pielea administratorului incerci s-o faci, povesti din "viata reala", care sa contureze o anumita imagine despre tine stii sa creezi, deci cu ce te deosebesti tu de aceasta individa, despre care vorbesti de parca ar fi sursa tuturor relelor din virtual? In plus, si ea isi facuse clone care se certau si injurau intre ele. raset

Doar a existat o mica anomalie (ca sa nu zic disputa cu ipocrizie diplomatica ) din partea ei), cauzata de apropourile insistente ale pedelizdelor de pe forumu' irealitatii ,cu participarea si a unora de p'aici, cum ca ar fi adrisanta salutarilor de bine la adresa sotziei lui Delta Laughing Pen' ca si eu am perceput din partea ei anumite sugestii forumistice in acest sens, am avut tupeul sa o intreb direct. Laughing Extraordinar , shocant , senzational !

Atat de diplomatica a fost anomalia, incat a cerut sa fii banata. raset

M-a dezamagit mult pt. ca nu a fost capabila de fair play , raspunzand frumos si deloc evaziv la o intrebare simpla, deloc incuietoare si rau-voitoare. Si de ar fi fost nevasta lui, n-ar fi avut deloc motive sa-i fie rusine sa recunoasca . Nici macar pt. ca eu i-am pus intrebarea.

N-are nimeni nicio obligatie fata de alti useri, cu atat mai putin sa dea detalii despre ei.

Niciodata nu am atentat la viata de famile a lui Delta sau a altcuiva. Consider superpenibil ca una ca tine sa bage in concurs o astfel de tema de discutie. Incearca si altceva.

Despre ce concursuri vorbesti? suspect Nu mai duce discutia in derizoriu, ideea era ca te-ai luat la harta (mai soft, ce-i drept, nu ti-ai permis s-o faci in toate felurile, ca pe altele raset ) cu lolo, dupa care au urmat "anomaliile".
Semeni la atitudine cu pedelistii gen alexa, care te ataca si apoi striga ca ea e cea vizata de rau voitorii care n-o lasa sa scrie. Pedelistii ii acua pe altii de ceea ce practica ei - eu asa am inceput sa-mi dau seama ce fac ei pe ascuns. Incearca scenariile astea cu altcineva. raset


Ultima editare efectuata de catre RocketQueen in Sam Mar 23, 2013 2:09 pm, editata de 2 ori
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan" - Pagina 18 Empty Re: Ceea ce mi se pare mie că face parte din "Plan"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 26 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 22 ... 26  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum