SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+12
lolo
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dracu' gol
Armand
RocketQu33n
Vasile
baso
(Still a)Live
aurora
ENKI
delta
Anahoret
16 participanți

Pagina 8 din 33 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Sam Mar 12, 2011 10:36 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pepe a ratat momentul Laughing Putea sa-si urmeze gandul si sa i-l ia , din casa , pe pisoiul Marty, de 8 Martie laugh Wow ce razboi si spectacol fara precedent ar fi fost in media romaneasca pe tema "Cine este indreptatit sa aiba custodia lui Marty ? " raset M-as fi tavalit de ras laugh In final, se putea organiza si un Show televizat in care sa-l aduca Pepe pe Marty in cosuletz si sa aleaga motanul la care dintre cei doi raspunde si merge Laughing As fi pariat atunci ca, dupa o lunga despartire, nu putea sa mearga decat la Zavoranca Laughing

Hmm, daca Zavoranca n-a schimbat yala, poate ca nu-i tarziu pt. Pepe sa-i ia motanul raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mar 12, 2011 11:25 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pepe a ratat momentul Laughing Putea sa-si urmeze gandul si sa i-l ia , din casa , pe pisoiul Marty, de 8 Martie laugh Wow ce razboi si spectacol fara precedent ar fi fost in media romaneasca pe tema "Cine este indreptatit sa aiba custodia lui Marty ? " raset M-as fi tavalit de ras laugh In final, se putea organiza si un Show televizat in care sa-l aduca Pepe pe Marty in cosuletz si sa aleaga motanul la care dintre cei doi raspunde si merge Laughing As fi pariat atunci ca, dupa o lunga despartire, nu putea sa mearga decat la Zavoranca Laughing

Hmm, daca Zavoranca n-a schimbat yala, poate ca nu-i tarziu pt. Pepe sa-i ia motanul raset
Oare știrile despre cutremurul din Japonia le vor eclipsa pe cele despre pisica Zăvorancei? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 12:00 pm

baso a scris:Hmm, daca Zavoranca n-a schimbat yala, poate ca nu-i tarziu pt. Pepe sa-i ia motanul raset
Dar poate că Zăvoranca vrea doar "motanul" lui Pepe, nu felina... Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mar 12, 2011 12:43 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:Hmm, daca Zavoranca n-a schimbat yala, poate ca nu-i tarziu pt. Pepe sa-i ia motanul raset
Dar poate că Zăvoranca vrea doar "motanul" lui Pepe, nu felina... Laughing
Cica n-o satisfacea ala mustaciosu' al lui Pepe: "Am chef de sex. Cu Pepe nu-mi plăcea". vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 3:20 pm

ENKI a scris:Cica n-o satisfacea ala mustaciosu' al lui Pepe: "Am chef de sex. Cu Pepe nu-mi plăcea". vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aşa zic toate când li se dă papucii! vesel laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 12, 2011 5:53 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Cica n-o satisfacea ala mustaciosu' al lui Pepe: "Am chef de sex. Cu Pepe nu-mi plăcea". vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aşa zic toate când li se dă papucii! vesel laugh
Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 5:56 pm

(Still a)Live a scris:Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
Că vor mâţa! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 12, 2011 6:32 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
Că vor mâţa! raset
Mâţul, mâţul! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mar 12, 2011 6:39 pm

(Still a)Live a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
Că vor mâţa! raset
Mâţul, mâţul! vesel
Ăla nu-i mâț ci pisic.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 6:42 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
Că vor mâţa! raset
Mâţul, mâţul! vesel
Ăla nu-i mâț ci pisic.
Ce "vedetă" a spus la televizor că are acasă o motăniţă? raset O luaseră cârcotaşii la bâză, dar nu mai ştiu cine este.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 12, 2011 6:45 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ce? Că nu le plăcea cu Pepe?! Shocked vesel
Că vor mâţa! raset
Mâţul, mâţul! vesel
Ăla nu-i mâț ci pisic.
Sau psihic.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mar 13, 2011 6:59 am

ENKI a scris:
Anahoret a scris:
baso a scris:Hmm, daca Zavoranca n-a schimbat yala, poate ca nu-i tarziu pt. Pepe sa-i ia motanul raset
Dar poate că Zăvoranca vrea doar "motanul" lui Pepe, nu felina... Laughing
Cica n-o satisfacea ala mustaciosu' al lui Pepe: "Am chef de sex. Cu Pepe nu-mi plăcea". vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Astea-s prostii periculoase, ping-pong mediatic intre cei doi. Laughing Nu cred in ele, mai ales daca apar intre 2 oameni orgoliosi care inca se iubesc. Inainte de a ma marita, si eu m-am certat cu al meu si n-am vrut sa mai aud de el si nici sa-l vad. Doar 3 zile am rezistat
certatzi Laughing Si asa de bine ne-am impacat, incat am conceput copilul Laughing N-a fost cu intentie, pur si simplu s-a intamplat. Nu era nici momentul potrivit, nici conditii si chiar m-a speriat putin ideea . Insa ma bucur ca am ales corect Very Happy Daca nu m-ar fi luat pe nepregatite, cine stie daca as mai fi avut chef vreodata sa raman insarcinata ? Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Mar 14, 2011 5:06 am

Prefectul Capitalei, confruntat cu studiul INCERC, care prognozează 450.000 de morţi în Capitală, în cazul unui cutremur pe timpul nopţii: „Nu ştiam de studiu, analizăm”

Studii efectuate în ultimii ani estimează că numărul persoanelor care şi-ar pierde viaţa, în Bucureşti, ca urmare directă a prăbuşirii imobilelor şubrede în urma unui seism de magnitudinea celui din 4 martie 1977 se cifrează între 5.000 şi 10.000.

Este un calcul cinic, dar obiectiv, rezultat din însumarea locatarilor celor 100 de imobile încadrate în clasa I de risc seismic, cărora li s-ar putea adăuga o parte dintre blocurile din clasa a II-a de risc, plus alte câteva imobile neclasificate. Ceea ce se dezbate însă, intensificat zilele acestea, urmare a sinistrului din Japonia, este cât ar putea incompetenţa autorităţilor, în materie de intervenţie de urgenţă şi de ajutorare a celor afectaţi de cutremur, să îngroaşe această statistică morbidă.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pare a fi un scenariu catastrofic, însă eu unul înclin să-i dau crezare. În plus, studiul se referă numai la clădirile cu risc seismic, n-au luat în calcul "bormaşiniştii" care au găurit blocurile precum termitele. Nu ştiu cât de sigur mai este un bloc fără bulină, dar pe care proprietarii l-au făcut şvaiţer ca să-şi unească bucătăria cu holul sau sufrageria cu balconul. Şi asta fără aviz de la constructori, fiecare după ureche.

Îmi aduc aminte că într-o zi am "picat" pe A1 la reluarea lui Badea. Tipul spunea ceva de bun-simţ: că toată lumea spune dacă se va produce vr-un cutremur... ori formularea corectă este când se va produce un cutremur, pentru că suntem în zonă seismică. Şi, în cazul ăsta, ştiind ce ne aşteaptă, nu facem nimic... ba, mai mult, ne tăiem cu frenezie craca de sub picioare. Părerea mea este că, la o zguduială ca aia din '77, vom avea soarta Turciei: majoritatea blocurilor (mai ales cele noi) se vor preface în mormane de moloz.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Mar 14, 2011 6:46 am

Intotdeauna cand se intampla la altii, incep si ai nostri sa se agite pe moment , insa le trece. N-am putut sa nu remarc titlurile apocaliptice cu care erau prezentate imaginile dezastrului din Japonia. "Sfarasitul lumii" era ca un refren . Fapt ce demonstreaza ca se constientizeaza perfect consecintele unui cutremur similar, de 8.8 /9 grade, pentru o tzara ca Romania ...Japonezii , insa, au o alta filosofie de viatza , fiind obisnuiti cu cutremurele si instruiti in acest sens. Am vaga banuiala ca cele mai mari distrugeri si pierderi de vietzi omenesti ,nu le-a provocat cutremurul propriu-zis ci nebunia apelor, de dupa . Ramane de vazut cum se va stapani situatia din cele doua centrale nucleare afectate. Dintre toate consecintzele, acesta este cel mai periculos efect al cutremurului.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Lun Mar 14, 2011 5:46 pm

Cică 2 cutremure la noi, azi. Unul în Banat, altul, în Vrancea.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mar 14, 2011 5:49 pm

(Still a)Live a scris:Cică 2 cutremure la noi, azi. Unul în Banat, altul, în Vrancea.
Înseamnă că la Sulina vom avea un tsunamici de vreo 2 milimetri... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Lun Mar 14, 2011 5:51 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:Cică 2 cutremure la noi, azi. Unul în Banat, altul, în Vrancea.
Înseamnă că la Sulina vom avea un tsunamici de vreo 2 milimetri... laugh
Să nu fie mililitri! laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mar 15, 2011 12:01 am

No, ca asaltat de cutremure si accidente nucleare, era sa scap tocmai stirea despre achitarea Gurului Grieg, care se va intoarce glorios din Suedia, urmand sa sprijine, asa cum numa' el stie, gruparea reformista din PDL, condusa de mult iubita si stimata tov. Macovei. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Mar 15, 2011 5:05 am

Ştirea ca ştirea, dar mi-a plăcut manipularea prin imagine pe care o face publicaţia.
Numai ştire neutră, cum zice manualul, nu e! bine vesel
La "Puterea" deontolog-şef este cumva răsmedicitul Val Vâlcu? raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 6:34 am

Anahoret a scris:Ştirea ca ştirea, dar mi-a plăcut manipularea prin imagine pe care o face publicaţia.
Numai ştire neutră, cum zice manualul, nu e! bine vesel
La "Puterea" deontolog-şef este cumva răsmedicitul Val Vâlcu? raset

Mda, si mie mi s-a parut bizara imaginea respectiva in asociere cu informatia juridica a articolului . Si a mai fost o chestie care m-a facut sa zambesc instantaneu, inainte de a analiza, in detaliu, fotografia asociata si sa citesc textul: cuvantul "achitat". Prima asociere mentala am facut-o cu "platit" .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 7:44 am

pare sa fie un articol mai vechi care vehiculeaza ideea cutremurelor provocate .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca in cazul cutremurelor , au mai fost observate culori pe cer, eu imi aduc aminte ca am vazut ceva ce semana a curcubeu cu cateva zile inainte de evenimentele din Timisoara, in '89. Tin minte ca m-am oprit sa-l privesc, impreuna cu cativa trecatori, miratzi sa vedem asa ceva pe cer, in Decembrie. N-a durat mult timp fenomenul optic , doar cateva minute , disparand brusc, asa cum a aparut. Nu a semanat nici cu curcubeul calsic, vazut vara, dar nici cu norii coloratzi din imaginea de mai jos


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mar 15, 2011 8:08 am

Anahoret a scris:Ştirea ca ştirea, dar mi-a plăcut manipularea prin imagine pe care o face publicaţia.
Numai ştire neutră, cum zice manualul, nu e! bine vesel
La "Puterea" deontolog-şef este cumva răsmedicitul Val Vâlcu? raset
Habar n-am cine e redactor sef, insa am impresia ca jocurile le face Alecu Racoviceanu, masonasul ala chel (fost redactor sef la Gardianul), cu care spiralatii lui Guru sunt in conflict de ani buni, de cand cu prigoana din vremea lui Nastase. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 8:16 am

Bizara mi se pare a fi si aceasta declaratie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Jirinovski, cunoscut pentru declaraţiile sale neobişnuite sau chiar senzaţionale, a precizat că "este vorba despre o ameninţare cu dispariţia naţiunii japoneze în viitorul apropiat".

"Avem o mulţime de spaţiu în Siberia, în care japonezii îşi pot găsi locuri de muncă, atât pentru creiere cât şi pentru braţe", a adăugat oficialul rus.

Vladimir Jirinovski a argumentat că propunerea sa urmăreşte să prevină un dezastru umanitar şi şi-a exprimat încrederea că "Rusia ar avea numai de câştigat găzduind un popor atât de muncitor". Jirinovski, cunoscut pentru declaraţiile sale neobişnuite sau chiar senzaţionale, a precizat că "este vorba despre o ameninţare cu dispariţia naţiunii japoneze în viitorul apropiat".

"Avem o mulţime de spaţiu în Siberia, în care japonezii îşi pot găsi locuri de muncă, atât pentru creiere cât şi pentru braţe", a adăugat oficialul rus.

Vladimir Jirinovski a argumentat că propunerea sa urmăreşte să prevină un dezastru umanitar şi şi-a exprimat încrederea că "Rusia ar avea numai de câştigat găzduind un popor atât de muncitor".

Desi Japonia este intr-o zona seismica activa, nu se intampla frecvent cutremure de magnitudinea celui din 11.martie . Mi se pare ciudat ca un oficial de stat sa vorbeasca despre ameninţarea cu dispariţia a naţiunii japoneze în viitorul apropiat si sa le propuna, cu generozitate, deportarea in Siberia scratch Nu pare sa fie gluma ; ar fi prea cinica in actualul context .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mar 15, 2011 8:44 am

baso a scris:pare sa fie un articol mai vechi care vehiculeaza ideea cutremurelor provocate .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca in cazul cutremurelor , au mai fost observate culori pe cer, eu imi aduc aminte ca am vazut ceva ce semana a curcubeu cu cateva zile inainte de evenimentele din Timisoara, in '89. Tin minte ca m-am oprit sa-l privesc, impreuna cu cativa trecatori, miratzi sa vedem asa ceva pe cer, in Decembrie. N-a durat mult timp fenomenul optic , doar cateva minute , disparand brusc, asa cum a aparut. Nu a semanat nici cu curcubeul calsic, vazut vara, dar nici cu norii coloratzi din imaginea de mai jos

Am scris aici, chiar in seara de dinaintea cutremurului, despre cele doua stiri impletite - Soarele si luna, mi-au tinut cununa: cea cu explozia solara si cea cu luna plina din 19 martie. Stirile pareau copilaresti, insa iata ca acum pot fi usor folosite pentru a completa clasicele explicatii ale unui asemenea cutremur, care a destabilizat una ditre cele mai puternice economii ale lumii.
Sigur, pe langa explicatiile sugerate anterior evenimentului, apar acum, in completare, articole pe tema HAARP-war, tema devenita si ea una clasica, cel putin in mediile ce alimenteaza teoria conspiratiei:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi dau seama cat adevar pot contine astfel de informatii, insa e clar ca ele, intrate pe fluxul media si repetate obsedant, inoculeaza ideea ca exista o forta careia nimeni nu i se poate opune. Habotnicii religiosi vor asocia forta cu Divinitatea, holistii new-age-isti o vor asocia cu reactia Mamei Pamant la raul pe care oamenii il propaga, unii, multi, vor rezona la teoria conspiratiei etc, rezultatul fiind un sentimet generalizat de teama, neliniste, instabilitate, numai bun pentru manevre politice la scara globala, facute de cei cu sange rece. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 9:31 am

Evident ca povestea cu HAARP-war pare sa tina mai mult de domeniul SF . Cutremurele sunt fenomene naturale care se intampla zilnic ; pamantul lucreaza Laughing In ipoteza in care ar exista tehnologia de a "controla" subtil astfel de fenomene, intrebarea fireasca ar fi :Si care-i scopul ? Cui ii foloseste? Mi-as putea imagina, de pilda ,un raspuns plauzibil : pt. a elimina presiunea tectonica acumulata si a salva pe cineva, ea ar trebui sa sa se descarce in alta parte .
Doua informatii, aparent nesemnificative raportate la dezastrul din Japonia, mi-au atras atentia :
1. In Indochina, desi se asteptau la un dezastru cauzat de Tzunami, valul mareic a fost intre 10-12 cm Laughing Ziceau ca relieful fundului marii i-a salvat.
2. In California, tzunami s-a simtzit destul de puternic . [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Valul mareic s-a propagat, atza prin Pacific, pana la americani, in vestul salbatic .

Nici coasta Statelor Unite nu este scutita de cutremure . Norocul lor ca n-au avut inca unul de 9 pe scara Richter.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre baso in Mar Mar 15, 2011 10:00 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mar Mar 15, 2011 9:38 am

Am o senzaţie de Matrix.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 12:46 pm

(Still a)Live a scris:Am o senzaţie de Matrix.
si eu Suspect
ce kkt de declaratie este asta ? suspect

Radiaţiile la uzina nucleară Fukushima Daiichi, avariată în urma cutremurului din 11 martie, au crescut până la un nivel "ce poate avea impact asupra sănătăţii oamenilor", a anunţat marţi guvernul japonez, care a cerut populaţiei aflate pe o rază de 30 de km în jurul centralei să rămână în case.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mar Mar 15, 2011 12:49 pm

baso a scris:ce kkt de declaratie este asta ? suspect

Radiaţiile la uzina nucleară Fukushima Daiichi, avariată în urma cutremurului din 11 martie, au crescut până la un nivel "ce poate avea impact asupra sănătăţii oamenilor", a anunţat marţi guvernul japonez, care a cerut populaţiei aflate pe o rază de 30 de km în jurul centralei să rămână în case.
Pe scurt: Acum v-ați găsit să vă plimbați? Stați draq acasă și crăpați odată! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mar 15, 2011 12:52 pm

delta a scris:
baso a scris:ce kkt de declaratie este asta ? suspect

Radiaţiile la uzina nucleară Fukushima Daiichi, avariată în urma cutremurului din 11 martie, au crescut până la un nivel "ce poate avea impact asupra sănătăţii oamenilor", a anunţat marţi guvernul japonez, care a cerut populaţiei aflate pe o rază de 30 de km în jurul centralei să rămână în case.
Pe scurt: Acum v-ați găsit să vă plimbați? Stați draq acasă și crăpați odată! laugh
O fi ceva declaratie adapatata a celor ciuca caci de la RTV laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mar Mar 15, 2011 12:55 pm

Hmmm...se apropie aprilie.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 33 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum