SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+12
lolo
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dracu' gol
Armand
RocketQu33n
Vasile
baso
(Still a)Live
aurora
ENKI
delta
Anahoret
16 participanți

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Joi Mai 26, 2011 7:49 pm

Tiiii! Dacă azi mă călca o maşină, muream prost! raset
În primul rând, nu ştiam că stejarul este o plantă mai rară. Acolo pădurea-i plină: şi stejari şi goruni. Îmi aduc aminte că pe doi copaci din curtea şcolii erau prinse-n cuie tăbliţe cu: Stejar (Quercus robur) şi Gorun (Quercus petraea). Mă tot zgâiam la ei şi nu vedeam ncio diferenţă. Nu că acu' aş vedea vreuna! raset

Plantele si animalele din padurea Plopeni vor fi conservate dupa un plan de management


(Luni, 23 mai 2011)

Planul a fost elaborat in cadrul unui proiect european de reprezentantii Muzeului de Stiintele Naturii Prahova dupa o serie de studii care s-au facut anul trecut in padurea respectiva. Asta pentru ca in flora si fauna padurii din apropierea orasului Plopeni se gasesc specii mai rare. Vorbim despre stejar, carpen, dar si insecte spectaculoase cum ar fi radasca si croitorul de piatra.
Proiectul Situl Natura 2000 Padurea Plopeni este finantat de Uniunea Europeana si are o valoare de aproximativ 100.000 de euro. Proiectul respectiv se va incheia in februarie 2012, dar masurile planului de manegemnet vor fi puse in aplicare pe o perioada de 5 ani, acestea urmand sa fie revizuite anual.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Joi Mai 26, 2011 7:58 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Tu tot nu crezi ca l-au omorat? Laughing
Sincer?!
Cred că l-au jugănit demult, dar l-au mai ţinut ceva timp în geam, ca să încaseze pensia... Che Guevara obişnuia să spună că el valorează mai mult mort decât viu... cu ben Laden lucrurile stăteau exact invers. Altfel, ce legitimitate mai avea prezenţa trupelor mai mult sau mai puţin aliate prin spaţiul arab? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pai, mort valoreaza cat o conserva de mancare pentru pesti. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Joi Mai 26, 2011 9:34 pm

Anahoret a scris:Tiiii! Dacă azi mă călca o maşină, muream prost! raset
În primul rând, nu ştiam că stejarul este o plantă mai rară. Acolo pădurea-i plină: şi stejari şi goruni. Îmi aduc aminte că pe doi copaci din curtea şcolii erau prinse-n cuie tăbliţe cu: Stejar (Quercus robur) şi Gorun (Quercus petraea). Mă tot zgâiam la ei şi nu vedeam ncio diferenţă. Nu că acu' aş vedea vreuna! raset

Plantele si animalele din padurea Plopeni vor fi conservate dupa un plan de management


(Luni, 23 mai 2011)

Planul a fost elaborat in cadrul unui proiect european de reprezentantii Muzeului de Stiintele Naturii Prahova dupa o serie de studii care s-au facut anul trecut in padurea respectiva. Asta pentru ca in flora si fauna padurii din apropierea orasului Plopeni se gasesc specii mai rare. Vorbim despre stejar, carpen, dar si insecte spectaculoase cum ar fi radasca si croitorul de piatra.
Proiectul Situl Natura 2000 Padurea Plopeni este finantat de Uniunea Europeana si are o valoare de aproximativ 100.000 de euro. Proiectul respectiv se va incheia in februarie 2012, dar masurile planului de manegemnet vor fi puse in aplicare pe o perioada de 5 ani, acestea urmand sa fie revizuite anual.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dacă se poate revizui anual planul de management, înseamnă că aria are de la câțiva metri pătrați până la (eventual) câteva hectare... Laughing

P.S. oare cine o fi dat numele popular "croitorul de piatră" ? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Joi Mai 26, 2011 10:07 pm

delta a scris:Dacă se poate revizui anual planul de management, înseamnă că aria are de la câțiva metri pătrați până la (eventual) câteva hectare... Laughing

P.S. oare cine o fi dat numele popular "croitorul de piatră" ? laugh
Scria pe undeva că are 80 ha. Oricum, pădurea se întinde pe vreo două dealuri.

Cu croitorul de piatră s-o fi procedat în genul topografilor: cartografiau terenul şi, dacă nu aflau de la localnici numele pădurii, o botezau imediat Pădurea Verde! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Vin Mai 27, 2011 8:40 pm

Ia te uită cum se-mpute chifteaua în cazul Dominique Strauss-Kahn! devil
Se pare că violata prezentată pe net nu este violata violată de către DSK, aşa cum armele chimice cu care Saddam ameniţa lumea, nu erau chiar atât de chimice. Probabil, ca impactul să fie mai dramatic, serviciili au dat pe piaţă o poză mai... comercială. Very Happy

Confundată cu "Ofelia", ea vrea să depună plângere

Această senegaleză de 23 de ani şi-a văzut fotografia luată de pe Facebook şi publicată pe numeroase site-uri Internet, [site-uri]care au crezut că au găsit prezumptiva victimă a lui Dominique Strauss-Kahn.

Şi-a văzut fotografia pe home-page unor website-uri, fără să fi făcut nimic. Această senegaleză de 23 de ani, anunţă unul dintre avocaţii săi, vrea să facă plângere contra mass-media virtuale care i-au publicat fotografia, prezentând-o ca fiind femeia care-l acuză pe DSK de agresiune sexuală la New York.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Şi când vă spuneam, copii, să nu ne pripim cu concluziile şi să vedem ce ştiri or să mai apară.... Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Vin Mai 27, 2011 9:01 pm

Asta-i violata colaterala Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Vin Mai 27, 2011 9:53 pm

Faza ştii care este? Noi, publicul, suntem asemenea unui arbitru luat la pumni de boxeri! laugh

Gândeşte-te că Senegalul este un fief francez. Te poţi gândi că franţujii au intoxicat website-urile cu o fotografie falsă? Mie mi se pare plauzibil. Spre deosebire de ziarele mari, blogurile şi alte website-uri asemenea nu verifică informaţia primită şi o dau pe pagină "din prima". Ar fi un intox foarte inteligent făcut de către susţinătorii lui DSK pentru discreditarea acuzatorilor lui!

Subiectul este de urmărit, părerea mea este că circul de-abia de acum începe. Cine are talent, poate să scoată şi un curs de manipulare de pe urma evenimentului! Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Vin Mai 27, 2011 10:20 pm

Anahoret a scris:Faza ştii care este? Noi, publicul, suntem asemenea unui arbitru luat la pumni de boxeri! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gândeşte-te că Senegalul este un fief francez. Te poţi gândi că franţujii au intoxicat website-urile cu o fotografie falsă? Mie mi se pare plauzibil. Spre deosebire de ziarele mari, blogurile şi alte website-uri asemenea nu verifică informaţia primită şi o dau pe pagină "din prima". Ar fi un intox foarte inteligent făcut de către susţinătorii lui DSK pentru discreditarea acuzatorilor lui!

Subiectul este de urmărit, părerea mea este că circul de-abia de acum începe. Cine are talent, poate să scoată şi un curs de manipulare de pe urma evenimentului! Twisted Evil

Este posibil, dar la fel este posibil ca jurnalistii si publicul, in lipsa unor fotografii publice, sa fi cautat in disperare fata acuzatoarei, deoarece nici in ziua de azi nu se stie cum arata. Fotografiile le-au luat de pe facebook, unde exista mai multe femei de culoare cu acest nume (am cautat si eu Laughing ).
Uite o alta Ofelie:

Dezbatere la francezi. Laughing


RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 7:04 am

Anahoret a scris:Subiectul este de urmărit, părerea mea este că circul de-abia de acum începe. Cine are talent, poate să scoată şi un curs de manipulare de pe urma evenimentului! Twisted Evil
hehe, yo am răbdare până apare acel curs (sau vreo analiză de caz legat de această situație) și citesc prin ăla despre ce era vorba în urmă cu 10 - 20 de ani.
Că dacă-i ceva scris în timpul procesului sau în perioada imediat următoare, sunt șanse mai mari să fie chiar o acțiune de manipulare a opiniei publice... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Sam Mai 28, 2011 2:04 pm

Din primele cercetări se pare că explozia a fost provocată de o acumulare de gaze din apartamentul unde era tânărul, din zona bucătăriei, mai precis a frigiderului. El a declarat că a băut cu prietenii în oraş şi a venit la apartamentul proprietate a socrului său, plecat la băi la Covasna pentru a se odihni. Tânărul spune că nu a aprins lumina în momentul în care a intrat în locuinţă, ci s-a dus direct în balcon, unde a aprins o ţigară, iar în acel moment s-a produs explozia",

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din cum este prezentata stirea, s-ar putea deduce ca freonul a provocat explozia . scratch Yo stiam ca este doar un gaz toxic , nu si exploziv .
Pt. ca eram curioasa ,de pe site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am aflat ca :

Freonul poate fi daunator sanatatii / asfixiant / in conditiile in care concentratia acestuia in aer a crescut intr-atit incit nivelul de oxigen se reduce la mai putin de 15 % (limita minima pentru respiratie)

In contact cu pielea ,freonul absoarbe (dizolva) grasimile iar pielea ramine uscata si crapata, fiind vulnerabila la infectii. De aceea la lucrul cu freonii se vor utiliza manusi de protectie

Ca orice gaz lichefiat, freonul poate provoca si degeraturi ale zonelor de piele cu care vine in contact.

Fumatul in spatiile cu concentratii ridicate de freon poate conduce la formarea unor produsi toxici de descompunere care cauzeaza iritatii ale mucoaselor

Este interzis consumul de alcool sau tutun in spatiile care contin instalatii cu freon ...

Este unul, cristi , care a comentat la articolul ala Laughing
bietii oameni...din cauza unui alcoolic


Iar eu m-am gandit ce legatura a avut faptul ca omul a baut cu acumularea de gaze din bucatarie si frigiderul ? Daca ar fi uitat aragazul deschis, poate ... confused

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 5:27 pm

baso a scris:
Din primele cercetări se pare că explozia a fost provocată de o acumulare de gaze din apartamentul unde era tânărul, din zona bucătăriei, mai precis a frigiderului. El a declarat că a băut cu prietenii în oraş şi a venit la apartamentul proprietate a socrului său, plecat la băi la Covasna pentru a se odihni. Tânărul spune că nu a aprins lumina în momentul în care a intrat în locuinţă, ci s-a dus direct în balcon, unde a aprins o ţigară, iar în acel moment s-a produs explozia",

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din cum este prezentata stirea, s-ar putea deduce ca freonul a provocat explozia . scratch
sau socrul a uitat să închidă complet gazul...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Sam Mai 28, 2011 5:38 pm

delta a scris:
baso a scris:
Din cum este prezentata stirea, s-ar putea deduce ca freonul a provocat explozia . scratch
sau socrul a uitat să închidă complet gazul...
....din spatele frigiderului ....

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 6:28 pm

baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:Din cum este prezentata stirea, s-ar putea deduce ca freonul a provocat explozia . scratch
sau socrul a uitat să închidă complet gazul...
....din spatele frigiderului ....
Păi, ăia-s de vină că au pus aragazul în alt loc decât voi? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 8:54 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 9:09 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
N-am avut răbdare să citesc povestioara legată de evreul respectiv, dar parcă mai era unu', norvegian, care a pictat ceva similar (și parcă mai imprezionant).
Munch
Edvard Munch
Laughing

Mă rog, n-am aflat partea referitoare la furt, că m-am uitat doar peste primul paragraf de pe respectiva pagină...
Ce are Noam Galai atât de special încât fotografia cu chipul lui să facă, neintenţionat, înconjurul globului? Nu mulţi necunoscuţi pot spune că faţa lor a ajuns pe zidurile din Iran, în cărţile din Mexic sau pe afişe de protest în Barcelona. Tânărul israelian povesteşte pentru REALITATEA.NET istoria urletului furat.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 29, 2011 9:33 am

delta a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
N-am avut răbdare să citesc povestioara legată de evreul respectiv, dar parcă mai era unu', norvegian, care a pictat ceva similar (și parcă mai imprezionant).
Munch
Edvard Munch
Laughing

Mă rog, n-am aflat partea referitoare la furt, că m-am uitat doar peste primul paragraf de pe respectiva pagină...
Ce are Noam Galai atât de special încât fotografia cu chipul lui să facă, neintenţionat, înconjurul globului? Nu mulţi necunoscuţi pot spune că faţa lor a ajuns pe zidurile din Iran, în cărţile din Mexic sau pe afişe de protest în Barcelona. Tânărul israelian povesteşte pentru REALITATEA.NET istoria urletului furat.
Hm, pare ca semana destul de mult cu asta. suspect

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 29, 2011 9:34 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ăsta ie un fel de Che Gargara modern... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 9:56 am

delta a scris:

Mă rog, n-am aflat partea referitoare la furt, că m-am uitat doar peste primul paragraf de pe respectiva pagină...
Ce are Noam Galai atât de special încât fotografia cu chipul lui să facă, neintenţionat, înconjurul globului? Nu mulţi necunoscuţi pot spune că faţa lor a ajuns pe zidurile din Iran, în cărţile din Mexic sau pe afişe de protest în Barcelona. Tânărul israelian povesteşte pentru REALITATEA.NET istoria urletului furat.

La asta s-ar reduce, in opinia mea, partea super- amuzanta a povestii urletului furat laugh laugh laugh

„Nu eram furios, supărat, trist, nimic de genul ăsta. Doar plictisit”, îşi aminteşte Noam. Ideea îi venise cu câţiva ani înainte: „de fiecare dată când căscam în faţa oglinzii, aveam o senzaţie ciudată, părea ca şi cum aş fi urlat. Mă tot gândeam să mă fotografiez urlând”.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty mie mi se pare ca face gargara

Mesaj  Vasile Dum Mai 29, 2011 9:56 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ăsta ie un fel de Che Gargara modern... raset

cred ca e Che Gargara .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 10:22 am

Vasile a scris:
mie mi se pare ca face gargara
cred ca e Che Gargara .

Yo il cred ca s-a vazut in oglinda in timp ce casca de plictisela si i-a venit ideea sa se fotografieze laugh Nici nu si-a imaginat ce succes va avea fotografia respectiva veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty in schimb tabloul ala de Munch e genial

Mesaj  Vasile Dum Mai 29, 2011 10:38 am

baso a scris:
Vasile a scris:
mie mi se pare ca face gargara
cred ca e Che Gargara .

Yo il cred ca s-a vazut in oglinda in timp ce casca de plictisela si i-a venit ideea sa se fotografieze laugh Nici nu si-a imaginat ce succes va avea fotografia respectiva veselie
din pacate putin cam sumbru .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 11:08 am

Bine, yo ma intreb in continuare cum a ajuns tanarul israelian sa-si spuna povestea fotografiei cascatului de plictiseala in exclusivitate pt. REALITATEA. NET veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 29, 2011 1:32 pm

Ciudat, motivul urletului apare, repetat, si in acest clip, postat ieri pe Youtube. Shocked

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 1:36 pm

Vasile a scris:in schimb tabloul ala de Munch e genial
din pacate putin cam sumbru .
Păi, e sumbru... că asta era ideea.
Pe scurt: urlet din cauza disperării

P.S. eh, tu compari pictura norvegianului cu poza trasă din șold de șmecherul care vrea succesuri pe blogosferă? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 29, 2011 1:36 pm

ENKI a scris:Ciudat, motivul urletului apare, repetat, si in acest clip, postat ieri pe Youtube. Shocked

Altul care n-a auzit de leitmotive. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai urmeaza sa descopere simetria clasicismului si miturile antice ale romantismului. Desigur, toate copiate dupa "original". [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 1:41 pm

ENKI a scris:Ciudat, motivul urletului apare, repetat, si in acest clip, postat ieri pe Youtube. Shocked

Păi, acum orice fâs virtual poate ajunge "hit"...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 29, 2011 1:49 pm

delta a scris:Păi, acum orice fâs virtual poate ajunge "hit"...

Cate fasuri de-ale tale au ajuns hit-uri? Hai sa fiu mai exacta: cat succes are blogul tau si pagina ta de publicatii stiintifice? Ca nu demult te-ai umflat imediat in pene, cand un post de radio vroia sa-si faca reclama pe site-ul tau, apoi, liniste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 1:54 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Păi, acum orice fâs virtual poate ajunge "hit"...

Cate fasuri de-ale tale au ajuns hit-uri? Hai sa fiu mai exacta: cat succes are blogul tau si pagina ta de publicatii stiintifice? Ca nu demult te-ai umflat imediat in pene, cand un post de radio vroia sa-si faca reclama pe site-ul tau, apoi, liniste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai, acum incepi sa-ti aduci aminte si de povesti din vremea cand sugeai tzatza de la ma-ta ? veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 1:58 pm

RocketQu33n a scris:Ca nu demult te-ai umflat imediat in pene, cand un post de radio vroia sa-si faca reclama pe site-ul tau, apoi, liniste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
probabil că te referi la șarlatanul ăla care încerca să prostească un număr cât mai mare de bloggeri să posteze pe site-ul lor.
chiar că bătea la ochi faptul că a vizat o pagină unde nu țâțele erau subiectul și nu se discuta despre Jiji Becali... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 29, 2011 2:00 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Ca nu demult te-ai umflat imediat in pene, cand un post de radio vroia sa-si faca reclama pe site-ul tau, apoi, liniste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
probabil că te referi la șarlatanul ăla care încerca să prostească un număr cât mai mare de bloggeri să posteze pe site-ul lor.

Chiar a fost haios cum ai declarat imediat ca daca nu pune banul jos, nici nu te clintesti din loc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 18 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 33 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum