SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trompetele dă partid şi dă stat...

+9
(Still a)Live
RocketQu33n
Vasile
baso
Armand
Dracu' gol
ENKI
delta
Anahoret
13 participanți

Pagina 9 din 28 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul

In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Mai 25, 2011 8:09 pm

oare ce activist băsist o fi având acest cont de se strofoacă să reîncălzească subiectul "regina" când cam toată lumea a uitat cu desăvârșire de povestea pe care matolu' insista să o bage pe gâtul fraierilor ca să distragă atenția de la manevrele pe care le are cu gașca lui? laugh

comandant nava a scris:Avem o Regina ? Cine e Regina asta ? O fi vreun copilas dragut ce are multe jucarii dragute ? Sau e .... e cine vreti dumneavoastra sa fie ..., sau poate ca stiti cine e da ? Si ce face Regina asta ? , pai se joaca cumva la Oil Terminal Galati ? Are acolo jucariile ? , are sodatei de plumb si vamesi din plastic ? , are si vagoane de jucarie umplute asa in joaca cu ceva ce seamana a produse petroliere ? Zau ? Asa de frumos se joaca acest copilas Regina ? Cred ca la Constanta Sud Agigea au tras biletul necastigator baietii cu ochii albastrii .... Capul firului de jucarie este la ...Oil Terminal Galati .....oare ? Undeva pe drumul dinspre Giurgiulesti ?


Ia sa intrebati asa in joaca acei vamesi din plastic ai reginei (asta daca nu cad jos lesinati cand puneti intrebarea , deoarece si jucariile au emotii uneori la asa socuri) ...ale cui sunt vagoanele de jucarie .... Cred ca apartin vreunui copilas simpatic istet numit cumva Regina ?

Tot ce am enumerat mai sus e doar ceva imaginar legat de asa zisa Regina imaginara si ea ....Dar daca voi intelegeti altceva e treaba voastra .....
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Mai 25, 2011 8:55 pm

belpheqală insistă cu orice ocazie să-și bage limba până la omuleț în rectul matolului ... laugh
belpheqală a scris:---27-28 Mai... reuniunea statelor central si est Europene dar si simultaneitatea evenimentului cu vizita anuntata a presedintelui american Obama la Varsovia ar trebui sa trezeasca interesul oricarui jurnalist! Se pare ca Presedintele Basescu s-a hotarat sa'si arate dezacordul cu invitarea ""Republicii Kosovo"" la intalnirea asupra carei insusi Obama a insistat! Romania nu a recunoscut Rep Kosovo si o participare a presedintelui alaturi de delegatii acestei "republici" ar insemna implicit o recunoastre a cel putin statutul ei in geopolitica Europeana!
Cu alte cuvinte presedintele Basescu isi arata fatis dezacordul cu omologul sau american.
---Da domnule presedinte... asa se comporta un sef responsabil al unui stat ce poate avea parte in orice moment de situatii similare cu cea din Kosovo! Separatismul e un pericol si Romania nu are nevoie de antecedente Europene in acest sens!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Mai 25, 2011 9:09 pm

belpheqală nu ratează chiar nicio ocazie de a se ancora cu limba-n rectul matolului? laugh

P.S. 1. CSM nu cumva este din categoria "puterii judecătorești"?
P.S. 2. O fi vreo țară în care se aruncă banii publici pe organizarea de "alegeri" pentru "retragerea" unui parlamentar? laugh

belpheqală a scris:---Constitutia ar trebui sa fie un cod care sa defineasca statalitatea si institutiile ei! Sa defineasca extrem de precis institutiile statului si artibutiile fiecareia iar incalcarea ei sa fie tratata ca si inalta tradare!
Cred ca un presedinte ar trebui sa aiba mai multa putere decat acum in sensul puterii detinute de presedintii americani care detin implicit si functia de premier! Mai cred ca CSM trebue sa fie subordonate direct parlamentului, dupa cum si mandatul parlamentar ar trebui sa poata fi retras cu votul alegatorilor din circumscriptia din care acesta provine! Cred de asemeni ca imunitatea parlamentara trebue sa dispara complet!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Mai 27, 2011 8:59 pm

dobitocul ăsta o fi acumulatori? Laughing

P.S. apropo, dacă guvernul nu ar avea majoritate în Parlament, ar cam pica pe la moțiuni...

comandant nava a scris:Stabilitate politica inseamna a avea un guvern c-o majoritate parlamentara capabila sa-i treaca legile prin Parlament. In momentul in care tu ca guvern nu-ti poti trece legile importante prin Parlament inseamna ca nu ai stabilitate politica . Se intelege prost aceasta stabilitate , adica se intelege a fi stabil prin a nu demisiona adica prin a sta fara sa faci nimic . Un guvern care nu poate face nimic este ceva bun pentru o tara ? Nu stiu sunt multi care sustin neconditionat un anume om politic sau partid , dar trebuie sa intelegeti ca trebuie sa sustineti faptele oamenilor politici , iar in prezent faptele arata clar ca acest guvern nu-si mai poate trece legile reformei .Probabil ar mai avea nevoie doar de 10 voturi sau mai putin dar din pacate nu le are .

Situatia este asa , opozitia nu are puterea sa rastoarne guvernul iar puterea nu are capacitatea sa-si treaca legile importante prin parlament asa ca se naste intrebarea , oare asta intelegeti a avea stabilitate politica? Voi de ce ati votat ? , ati votat ca vreti reforma ? , si ma rog cum se face reforma fara a face nimic ? sau daca stau aia in guvern degeaba si nu-si dau demisia gata este stabilitate ? In viata faci ceva de placere sau de frica ..., in prezent parlamentarii nu mai vor sa faca nimic .... asa ca trebuiesc obligati s-o faca iar voi trebuie sa aveti curajul sa vorbiti sa cereti ce ati votat ....Cum ganditi voi ca Boc o sa va dea Parlament unicameral si cei 300 de parlamentari propusi fara a avea majoritatea parlamentara necesara . Si daca nu mai are acea majoritate se naste intrebarea de ce mai sta acolo la guvernare? Daca gresesc cumva corectati-ma .., ma refer la cei cu care se poate dialoga nu la cei care nu discuta pe argumente ci pe .. sentimente sau interese ...personale ...

Putin imi pasa de fostii someri astazi directori prin diverse deconcentrate si maine cand vine pesedeul vor fi iar someri , putin imi pasa de deconcentratele lor si de posturile lor , sa mearga toti astia la privat nu la lins picioare pe la partid ca sa ia o functie , sa puna mana sa invete o meserie nu sa traiasca toata viata asa cu limba scoasa lingand talpile unuia sau altuia ...Eu am votat pentru a avea reforme Constitutionale nu ca sa protejez nu stiu ce firma a nu stiu cui ....Din pacate eu am avut acces sa vad ce se afla sub anumite fustite portocalii si credeti-ma ca e ceva urat ....., asa de pe margine unii par chiar ingerasi mai ales daca sunt crengute uscate aflate in varful bradului din curtea aneveului ....Acele crengute au miros de DNA .. ceva insuportabil credeti-ma ...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 8:31 am

zaibărsecsistul ăsta are impresia că pare penelist dacă trece de la un cont la celălalt jucând rolul pedelimbistului omenie? veselie
keyser soze a.k.a kant a.k.a. ronon dex a scris:Sper sa ai dreptate. Eu nu cred nimic pana cand nu e o hatarare judecatoreasca definitiva si irevocabila. Stii ce inseamna o asa chestie ?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 8:46 am

habar nu am cu ce partid țin hoții din vamă, dar dacă așa o fi cum susține tâmpitul citat mai jos, înseamnă că e din cauză că pedeliștii nu împart ceea ce au furat cu ăia care i-au ajutat să fure... laugh
comandant nava a scris:Strangeti la un loc toti coruptii din vami din politie din sindicate si intrebati-i pe cine vor vota la viitoarele alegeri ? O sa aveti surpriza neplacuta (pentru unii placuta probabil) sa constatati ca suta la suta hotii vor vvota cu doua maini USL-ul si au o ura atroce impotriva lui Boc si a lui Basescu ....


Se naste intrebarea de ce toti cei corupti au optiunea electorala USL ? Ha ha ha ha ha ha
Oare de ce-l urasc ei hotii pe Boc ?
Dar cei de la USL de ce-l urasc pe Boc cu asa ardoare ...? Oare au ceva in comun hotii si USL-ul de se simt asa atrasi unii de altii?
Ce au in comun oare hotii si cei din USL? , de ce hotii prefera USL si nu PDL?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 9:41 am

Cu ce naiba să gândească săracu' de el? Laughing

nuuk a scris:Mai, petrece, tu nu te-ai fi gandit la can can citind acest sugestiv pasaj ?

"Pedeul a avut puterea si curajul sa ridice fustita din jurul vamilor si a justitiei si ne-a aratat..."
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 9:56 am

hopa! clona trage tare să pară și mai pedelist omenie decât era până acum... vesel

keyser soze a.k.a. kant a.k.a. ronon dex a scris:Deci votati in continuare PD. Coruptie , minciuna , amatorism.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 7:27 pm

Prin "jurnalism liber" probabil înțelege "ode închinate lu' Băsescu"... vesel
comandant nava a scris:Mananca si ei o paine , cu toata propaganda lor tot degeaba .... Daca pedeul va folosi pana la urma strategia retragerii de la guvernare toata propaganda ciutaceasca va fi un mare fas ....Merita sa te uiti 5 minute sa vezi ce le mai debiteaza mintea si apoi sa schimbi canalul ...Lasati-i sa manance si ei o paine .. asta e daca n-ar fi ei ar fi angajati alti ciutaci ... Astia-s ca fosta securitate , daca nu era securist Ion sau Gheorghe ar fi fost angajat Vasile sau Costica .... Ce vreti e greu sa faci jurnalism liber dupa 45 de ani de comunism si 20 de ani de neocomunism ...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 8:08 am

N-am răbdare să citesc aiurelile lu' KroChi, dar parcă în ultimele săptămâni a început să fie remunerat pentru a trece de la subiecte cotidiene despre Boc la cele cotidiene despre matol...

P.S. Oare prin ce SRL (a Sulfinicii sau altui tălpaș din eșalonul doi) o fi facturate aberațiile aparent antipedeliste a lu' KroChi? Laughing
Krokodilul Chichiricios a scris:"Ai noştrii tineri la Soroş învaţă..." am putea să parafrazăm un pic. Dacă în trecerea de la societatea fanariotă la o societate capitalistă avansată- tinerii ironizaţi de Eminescu chiar învăţau ceva pe la Paris, Londra sau Berlin, actualii cei care ne conduc- pentru că nu le putem spune politicieni pentru că nu sunt politicieni- au o caracteristică comună, indiferent de culoarea lor politică. Majoritatea au făcut cursurile de neo-conservatori ale dlui. Soroş- pe la diverse şcoli. Cursuri care te învaţă ce rrău a fost comunismul şi cum apără civilizaţia americană valorile europene. Chiar dacă trebuie să ne pierdem din libertate, din independenţa în gândire, e bine să-l ascultăm cu toţii pe dl.Soroş. Punct.
Politicianul nostru este un produs tipic al ratării interioare. Dacă ştia meserie nu se făcea politician. Acest lucru e valabil de la tovarăşul Iliescu- şi pe vremea comuniştilor era cam la fel- doar discursul diferea- şi până la Komandantul Băsescu, cel mai bun politician dintre şoferii de navă sau invers. Cum remarcam relativ recent foarte puţini politicieni au avut o carieră profesională de succes în viaţa anterioară- şi nu mă refer aici la firmele care iniţial vindeau bigi-bigi şi acum pun asfalt. Ci la carieră cu adevărat. Iar dacă ar fi să-l excludem pe dl.Funeriu- ca produs importat- din toată liota de sugători de licurici la putere numai dl. Baconschi a fost cineva- şi înainte- ca om de cultură. În rest, de la nemernicul Cseke şi direct la dl. Băsescu- dacă nu intrau în politică sigur nu aveaţi cum să auziţi de ei decât dacă v-ar fi fost rude sau vecini.
Deci politicianul român este unul cu gura mare, care se ascunde sub pulpana (sau poala) unui partid şi care promovează în funcţie de interese conjuncturale. Foarte puţini din oamenii politici au făcut excepţie- şi cel mai potrivit aici e să-l comparăm pe fostul premier Tăriceanu- prosper om de afaceri după 1990 care a condus România în progres- şi actualul prim-sinistru, piticania Boc care n-a fost nimic , nu e nimic şi a ajuns unde a ajuns pentru că era cel mai umil dintre servili. Sau invers.
Ce-ar trebui să fie politicianul român ? Hmmm. Hai să luăm cazul...nu, nu al Germaniei ci al oricărei ţări din UE- care este o ţară civilizată. Politicianul îşi formează acolo fie o carieră profesională solidă- după care intră în politică. Uniunea tinerilor creştin democraţi germani nu îi promovează fiul dnei.Merkel şi nici pe fiica dlui. Stoiber- pentru că nu promovează pe nimeni. Fără un suport profesional solid- chiar şi în domeniul administraţiei publice- şi aici cel mai clar şi mai frumos exemplu este reprezentat de cursurile ENA- şi nu de şcoala politrucă a dlui.Soroş- el nu are şanse să promoveze. Ar fi interesant de văzut câţi dintre miniştrii lui Merkel sau Sarkozy- au un doctorat pe bune- faţă de dl.Ighaş de exemplu căruia i-au trebuit 24 de ani să iasă din liceu.
România trebuie să scape- cât mai urgent- de complexul omului providenţial. Nu există oameni providenţiali - şi ăia care sunt trebuie duşi cât mai curând la groapă. Domnul care ne-a urat "Să trăiţi bine" conducându-ne apoi înapoi, într-o mizerie nemaiatinsă decât pe vremea ciumei lui Caragea- este cel mai bun exemplu de lătrău demagog căruia ar trebui să i se rupă aripioarele înainte de a face orice fel de pas în politică. Pentru că în afară de bâzâitul de muscă al domniei sale nu am prea văzut nimic. Da' chiar nimic.
CIne-şi închipuie că România va fi condusă prin UE- şi în lumea civilizată- de monştrii aidoma dlui.Băsescu- n-are nici cea mai vagă idee de cum e lumea civilizată.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 8:41 am

Si Krochi are ceva asemanator cu belphegor. De regula, deschide threaduri postand texte lungi, care par ar fi compuse in noptzile cu insomnie . Dupa aia, doar verifica ce i se raspunde si da replici mult mai scurte si spontane , inspirate de reactiile paricipantilor la discutia deschisa de el.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 5:10 pm

pupibăsistul ăsta-i convins ca evreii că vreunul de la acel post îi citește tâmpeniile? Laughing
comandant nava a scris:Avem 6 intrebari pentru invitatii din aceasta seara de la Realitatea Tv , domnii Victor Ponta si Crin Antonescu .

1) Avand in vedere ca l-ati criticat pe domnul Boc c-a micsorat salariile si pensiile va intrebam daca dumneavoastra odata ajunsi la guvernare veti mari imdeiat salariile si pensiile , daca nu le mariti imediat sa ne spuneti de ce-l criticati pe domnul Boc ca le-a taiat.
2) Va rugam sa ne spuneti daca liderii pesedeului s-au dus de mana la parchet cu Gabriel Bivolaru si daca vreun lider pedele s-a dus macar odata la parchet de mana cu un infractor asa cum a facut pesedeul.
3) Avand in vedere ca l-ati acuzat pe domnul Boc (Basescu) ca a vandut tara si au indatorat-o la FMI pentru multe generatii va rugam sa ne spuneti daca in programul dumneavoastra de guvernare este prevazut vreun nou acord cu FMI si daca aveti in vedere un acord cu FMI-ul spuneti-ne de ce-l acuzati pe Boc ca s-a imprumutat la FMI din moment ce procedati identic.
4) Daca ajungeti la putere veti transpune in practica referendumul prin care majoritatea covarsitoare a populatiei doreste Parlament Unicameral si un numar maxim de 300 de parlamentari ?
5) De ce dealungul mandatelor presedintilor Iliescu , Emil Constantinescu , sub mandatul primilor-ministrii Adrian Nastase si Tariceanu , noi electoratul nu am asistat la curatenia in vami in politie ? De ce sub toate aceste mandate nu ne-ati aratat caracatita din vami din politie si din portul Constanta si de ce a trebuit sa asteptam atata timp pana PDL-ul a avut curajul sa ne arate mizeria din vami din politie si chiar din justitie ?
6) Ce modificari ar trebui aduse Constitutiei?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Anahoret Dum Mai 29, 2011 6:32 pm

Fraierul ăsta crede că s-a făcut curăţeneie în vămi şi în poliţie? veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mar Mai 31, 2011 8:46 pm

încă o clonă pedelimbistă care joacă rol de înfocat antipedelist... laugh

Profesorul Zoios a scris:Sinistra adunatura: cretini, Boc sau Talmacean sunt doar unii dintre ei, serpi veninosi si vesnic flamanzi precum Videanu, Flutur sau Berceanu, patzachine penale precum Udrea, Anastase sau Ridzi, manelisti si gunoaie umane precum Prigoana sau Preda.
Asupra tuturor vegheaza ochiul (ala teafar) al javrei ordinare.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Iun 03, 2011 5:51 pm

la ce naiba de "concurență Românească" s-o fi referit tâmpitul ăsta de portocăcăniu sub acoperire? scratch
belpheqală a scris:--- Cand vecinul iti face zile grele in afacerea ta si nu stii cum sa inlaturi influenta lui pe ulita, dai drumul zvonacului sa zburde. Trebue insa sa ai grija ca zvonacul sa se foloseasca de un raspandac credibil care nu are nici o legatura cu tine..., asa ca sa nu se supere vecinu' daca afla cine i'a facut pocinogul!
Treb'soara asta cu castravetii Iberici seamana binisor cu cea aplicata Romaniei in problema pestei porcine in urma careia concurenta Romaneasca pe piata Europeana a disparut prin disparitie!
Bietii zarzavagii Iberici incearca sa acum sa dreaga busuiocul dar impresia generala si suspiciunea lucreaza din plin in defavoarea lor. Nu stiu cum se face ca afectati de virusul buclucas au repartizare geografica cam in aceiasi zona cu suferinzii de boli pestine porcesti: Cred ca nici Nibelungilor, nici lui Wothan sau Thorr nu le priesc legumele sau porcii din sudul Europei..., asa ca au hotarat sa puna stavila asaltului zarzavagiilor! Cum Spania nu'i Romania, rezultatul confruntarii ramane in pronuntare!
Tot mai bine cu produsele noastre eco de pe tarabele gradinarilor romani! Si cand te gandesti ca o agricultura productiva in Romania ne'ar crea numai dusmani in Europa... mai bine te lasi pagubas si cumperi produsele lor..., nu'i asa...???
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Iun 04, 2011 10:26 am

probăsistul ăsta o fi vrut să spună ceva sau doar era necăjit pe Ponta precum KroChi pe vaginul Nuțicii? laugh
belphecală a scris:---Arta de a te face de cacat exista si e foarte bine ilustrata de neghiobul Ponta! Doua iesiri in public..., doua bai in buda statuta a creierului sau zborsit de ura si mai ales de teama!
--Prima dezvaluie complexul de inferiritate ce'l coprinde in fata d'nei Udrea! Comisie parlamentara care sa...!!! Sa ce bai tampitule...? Sa violeze secretul bancar...? Sa verifice o tranzactie intre doua persoane fizice..., tranzactie perfect legala si destul de des intalnita in lumea finaciara...? Bai boule, iti dai seama ce precedent se naste...? Dupa ce ati pus la indemana puterii procedeul perfect de invalidare a motiunilor de cenzura, acum le furnizezi si o modalitate de haituire politica...! Ba cum de nu te'a gonit maicata de acasa cand a vazut cat de tampit esti...?!!! Bai cretinule, Udrea a facut o tranzactie perfect legala in calitatea ei de cetatean Roman nu de ministru! Parlamentul verifica guvernul si actiunile sale nu persoanele particulare. Sesizeza tampitule parchetul, DNA'ul pe mata sau pe tac'tu da' nu implica parlamentul in vindecarea obsesiilor si angoaselor tale! Fit'ar capu'a dracului de prost ce esti!
--A doua iesire se refera la numirea lui Lazaroiu la munca si protectie! Tare rau va e frica de omul asta. E si normal...! v'a batut pe unde v'a prins!
Intr'o perioada in care legislatia reformei e deja pe rol cu un aliat ca Sarbu si o echipa de profesionisti, aveti toate motivele sa va ia fiorii!
La ministerul muncii, azi e nevoie de un sociolog nu de un tehnocrat. Un om care cunoaste psihologia maselor si modul acestora de manifestare in fata unor probleme de grup..., un observator cu o mare capacitate de analiza si sinteza care sa prefigureze modul de abordare a negocierilor cu liderii identificabili ai sindicatelor, are toate sansele sa atenueze eventualele conflicte sociale. De aceia e bun Lazaroiu si tit d'aia va e si teama de el...pt ca va rapeste masa de manevra cu care erati obisnuiti sa lucrati. Si inca ceva: Nu va mai dati de ceasul mortii sa aflati dece a stat Boc pana in ultima clipa cu numirea! Orice neghiob ca Ponta si'ar fi dat seama de premeditarea momentului daca ar fi avut in vedere declansarea restructurarii la MAI. Poate imi spuneti si mie cu cine se va certa aruncatorul de basca...!!! Lazaroiu e abia instalat si tre'sa se documenteze mai intai si p'orma sa discute cu puturosii revoltati! Pana se dumireste ministrul si se programeaza demararea negocierilor restructurarea produce deja efecte!
Tre'sa recunoasteti ca iar v'a tras'o puterea!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 05, 2011 7:02 am

l-a apucat isteria "ideologică" pe prostică și nu-l lasă deloc... laugh

prosti că a scris:Ce explicatii de USLas inghesuit ! Spune-le povestile astea prostilor tai din USL ...

1.POLITIA ESTE DEMILITARIZATA
2.DOAR MILITARII PRIMESC NORME DE HRANA
3.BUGETARII PRIMESC BONURI DE MASA DE MAXIM 180 DE LEI, IAR POLITIA PRIMESTE DE....700 DE LEI ???!!!!!??? DE CE /???

SA INCETEZE RISIPA PE BANII NOSTRII AI CONTRIBUABILILOR !!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Anahoret Dum Iun 05, 2011 7:20 am

Păi şi Ordonanţa 7/ 1998 privind acordarea unori plăţi compensatorii celor care trec în rezervă ca urmare a restructurării armatei fusese dată numai pentru militari, fiindcă trebuia să ajungem de la o armată de 400 000 de oameni la una de 90 000, în vederea integrării în NATO. Numai că de prevederile ei au profitat şi poliţiştii, şi jandarmii, şi sri-ştii, şi spp-iştii, şi sts-iştii, şi cei de la parchetele militare, şi pompierii, şi cei de la ISU şi cam tot ce a purtat uniformă în ţara asta (cred că şi majordomii de la hoteluri Laughing) şi n-au avut nici în clin nici în mânecă cu NATO şi cu restructurarea armatei.

Deci nu mă miră că poliţiştii au compensaţie pentru hrană, în condiţiile în care asta a fost gândită în anii '50 pentru cei care stăteau cu săptămânile în aplicaţii.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 05, 2011 9:00 am

pedelingăul e convins că dacă scrii pe alte thread-uri înseamnă că vreun partid te-a pus să nu scrii pe thread-ul care-l interesează pe el? veselie
prosti că a scris:1.Moamaaaa ,iar te-au pus astia sa fii lacheul de dimineatza . Cred ca ai facut radacini stand zi si noapte la calculator.
2.Da de ce sa se ingrase politistii si mai tare ? Si asa sunt niste burtosi care sunt la pamant cu conditia fizica. Nu pot prinde niciun hot de 60 de ani care alearga....
3. Si de ce sa se ingrase din bani publici, din banii nostrii ??
4. Te chinui degeaba sa duci in jos ca sa nu mai fie accesate subiectele care nu convin sefilor tai idioti de la USL. Priveste numarul de accesari si ai sa constati ca acel numar creste constant, deci oamenii citesc si se informeaza corect ! Nu se lasa influentati de manipularile voastre ieftine, de doi bani ! La voi, cum e turcu' e si pistolu'! Unde v-a gasit pe toti , habar nu am !!
Lumea s-a desteptat mai lacheule USLas.! Hai pa.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 05, 2011 9:39 am

oare de câte ori își autocitează ăsta integral postări în care doar bagă un copy+paste cât mai lung? scratch
probabil mizează pe faptul că până la urmă tot citește cineva chestiile citate sau că eventual devin adevărate sau "mai" adevărate? Laughing
prosti că a scris:Este chiar adevarat ce se spune aici . Absentescu si Tonta ,gasca USLasa se opun progresului si reformelor, pentru ca se simt perfect in coruptia si traficul de influentza creat de Ion Iliescu si neocomunistii lui. E chiar o explicatie logica a rezistentei opozitiei, la progres, a gastii USL ! Ei vor Romania exact ca in scrierile lui Caragiale:
"Sa se revizuiasca,....dar sa nu se schimbe nimic." Se vede clar ca toate declaratiile lor sunt pur declarative,dar de fapt sunt incremeniti in bolsevismul iliescian !

Cititi aici : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 10:37 am

Hai, ca astia 2 m-au facut sa rad . raset

Crin Antonescu: "Te-ai gândit vreodată că ne-au păcălit sau ne păcălesc? Că Boc gândeşte totul şi Băsescu e marioneta lui?".

"Ăsta e deja un scenariu apocaliptic. Dacă Boc gândeşte, deja asta e o ştire, e breaking news", a replicat Ponta.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 12:34 pm

pesedistul și penalul o fi prins liber elicopterul în pauzele pe care le ia Nuțica în plimbările (cică pe banii personali) pentru promovarea programelor turistice (desigur publice)? vesel
prosti că a scris:S-a gandit Vanghelie de ce sa mearga doar papagalul PeNaList Adomnitei cu elicopterul la nunta ??
A copiat si el modelul ! Asta este ierarhia de valori in PSD. Cei care au doua clase ca trenul, sunt pusi in fruntea ierarhiei si sunt trimisi peste tot . Dar niciodata nimeni din presa dekkt aservita USL nu-l va intreba pe Vanghelie cat a costat transportul sau la nunta cu elicopterul ,de unde are banii, sau daca e un elicopter privat sau pe bani publici.
Asta e PSD -ul . asta e ciuma rosie USLasa. O gasca de hoti deservita de o armata de mercenari media care intoxica si manipuleaza cetatenii !! Deschideti bine ochii Romani !

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 8:50 am

keyser soze a scris:Calm petrica. Eu stiu ca tu crezi ca toti cei care protesteaza impotriva lui Base,Boc si Udrea sunt USL-isti sau tipi platiti de moguli. Asa este. Nu te mai enerva. Baga o tigara sau i-ati medicamentul.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

pedelingăul de omenie a descris varianta bună! Laughing
că în realitate proști că pare să creadă că toți care nu pupă dosul respectivilor sunt de la USL ș.a.m.d. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Anahoret Lun Iun 13, 2011 9:21 am

keyser soze a scris:Calm petrica. Eu stiu ca tu crezi ca toti cei care protesteaza impotriva lui Base,Boc si Udrea sunt USL-isti sau tipi platiti de moguli.
Şi eu, prostul de mine, protestez pe gratis! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mar Iun 14, 2011 8:05 pm

cam isterică e clona pedelingăului schizo(ke)fren iritat de replică... laugh

delta_d a scris:
belpheqală a scris:...subiect serios...
belpheq,
ești convins că există vreunul?
schizo(ke)fren a scris:Din partea ta,cu siguranta,nici unul.
delta_d a scris:păi, pe un forum public, unde au acces chiar și unii ca tine, michele sau petre c?
schizo(ke)fren a scris:Deltoidule,tu din forumul asta public ti-ai facut o meserie,postezi zilnic si la foc automat,ceea ce denota ca de aici iti castigi painea.Nu am nici o treaba ca esti postac platit,dar la cate cretinii si imbeciliatati postezi zilnic,te-as fi dat afara de mult.De ce nu o fac sefii tai?.As zice zice ca sunt cel putin la fel de idioti ca tine,daca nu cumva te si intrec.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iun 15, 2011 8:35 am

Pai, schizo asta tra sa fie clona altuia care nu incape de crocodil pe forumul ala Laughing

schiz(ke)fren a scris:
crocodilu' a scris:Dl.Kefren este aşa ceva.În cel mai bun caz îl uzi, nu vorbeşti cu el....
Te-ai trezit,idiotul forumului?.Nu puteai sa ma lasi pe lista de ignore?.Nu poti sa te culci daca nu te bag in doamna de ma-ta,asa-i?Ti-am satisfacut placerea,.......hai la nani,prostovane.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Intotdeauna, aialaltzi sunt postacii platitzi; de regula, repeta treaba asta cei care posteaza p'acolo cu zeci de clone ca sa nu bata la ochi si sa para a fi multzi oranjgutani care se implica in mod cat se poate de independent in exprimarea libera a opiniei ca ca Base&Boc&Woodrea nu e nimeni pe pamant laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Iun 15, 2011 8:53 am

baso a scris:Intotdeauna, aialaltzi sunt postacii platitzi; de regula, repeta treaba asta cei care posteaza p'acolo cu zeci de clone ca sa nu bata la ochi si sa para a fi multzi oranjgutani care se implica in mod cat se poate de independent in exprimarea libera a opiniei ca ca Base&Boc&Woodrea nu e nimeni pe pamant laugh
mda, și dacă yo intru pe acolo doar seara (că în timpul zilei, poate omu' are și altceva de făcut pe la servici decât să alerge prin toată blogosfera), după ora 8 până eventual pe la 10, atunci asta înseamnă pentru ei că stau TOATĂ ZIUA pe acel forum... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Iun 18, 2011 8:34 am

A îndrăznit Curtea Constituțională a României să constate că matolu' și-a băut mințile în încercarea de a elimina prezumția de nevinovăție, deci pentru pedelingăi e clar: CCR e corupt, plin de vile, mașini de lux... și cam au angajați prea mulți... veselie
proști că a scris:Pai cati din CCR nu au rude ,prieteni sau clienti ca au viloaie si gipaneeee.....!
Corb la corb nu-si scoate ochii !
Bine ca e facultativa concluzia CCR ! Se pot pisa pe ea.
Basescu si Boc vor ca cei care fura sau au furat, sa nu se intoarca dupa putin timp petrecut la puscarie,in viloaiele si in gipanele lor si sa ne rada in nas ca au devalizat banul public !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )


Ultima editare efectuata de catre delta in Sam Iun 18, 2011 8:48 am, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Sam Iun 18, 2011 8:43 am

Probabil că Prostică, in imbecilitatea lui, habar n-are că aplică exact metoda comunistă de denigrare a duşmanului dă clasă de prin anii '50... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Sam Iun 18, 2011 8:47 am

delta a scris:A îndrăznit Curtea Constituțională a României să constate că matolu' și-a but mințile în încercarea de a elimina prezumția de nevinovăție, deci pentru pedelingăi e clar: CCR e corupt, plin de vile, mașini de lux... și cam au angajați prea mulți... veselie
proști că a scris:Pai cati din CCR nu au rude ,prieteni sau clienti ca au viloaie si gipaneeee.....!
Corb la corb nu-si scoate ochii !
Bine ca e facultativa concluzia CCR ! Se pot pisa pe ea.
Basescu si Boc vor ca cei care fura sau au furat, sa nu se intoarca dupa putin timp petrecut la puscarie,in viloaiele si in gipanele lor si sa ne rada in nas ca au devalizat banul public !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Prostica a uitat sa scrie "romanii stiu "/ "romanii vad" ? : affraid Pentru unul care aude voci si vorbeste doar in numele poporului, o fi un semn ca vocile au inceput sa interfereze haotic in capul lui Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 9 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 28 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 18 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum