SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Antena 3 - Sinteza zilei

+3
baso
ENKI
delta
7 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mar Iul 18, 2017 8:05 am

Mi-a sarit imediat in ochi aparitia "pe sticla" a unui om normal, natural, sincer, plin de viata. Chiar ma intrebasem recent ce-o mai face fata asta, pentru ca fie-mea tot zice ca ea se va face pictorita. Laughing bine

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  PPG Mar Iul 18, 2017 10:56 am

Da, sigur, un om "normal, natural" si extrem de "sincer", de origine romana, dar care are afinitate pentru oamenii de afaceri ucraineeni (din domeniul imobiliar). In asta constau insusirile enumerate anterior si pe aceste considerente o fi "plina de viata"... traind intr-un cartier superluxos din US.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mar Iul 18, 2017 11:38 am

ENKI a scris:Mi-a sarit imediat in ochi aparitia "pe sticla" a unui om normal, natural, sincer, plin de viata. Chiar ma intrebasem recent ce-o mai face fata asta, pentru ca fie-mea tot zice ca ea se va face pictorita. Laughing bine


Tipa e ca venita de pe alta planeta. Pe mine m-a impresionat si maica-sa, desi putin s-a insistat asupra ei in prezentare. In primul moment am crezut ca-i sora ei Laughing
Super amuzante  au fost si comentariile referitoare la semnificatiile ascunse din ultimul tablou prezentat in emisiune. Badea s-a straduit sa nu spuna  o prostie prea mare raset despre stupul din mana cuminteniei pamantului raset

Cu siguranta ca in Romania, Alexandra s-ar fi pierdut in anonimat. Enorm conteaza ca un talent din copilarie dobandit sa fie incurajat, ca mai apoi sa faci in viata exact ceea ce-ti place.

Ca o paralela, ieri am fost impresionata de manichirista nou angajata la salonul din apropiere. Mi-a laudat-o vanzatoarea de la aprozar si m-a facut  curioasa. Cea de dinainte ei nu mi-a placut cum lucra. De a doua, gasita in alta parte,am fost multumita, fiind foarte meticuloasa insa cu prea putina imaginatie. Asta, la care am fost ieri, e cu adevarat artista Laughing Mi-a facut o manichiura foarte finuta, pe fond nude, improvizand cu alb si argintiu.. Are cu totul alt stil de a lucra si am laudat-o. Mi-a spus ca doar de cativa ani si-a transformat pasiunea in meserie. Este trecuta de 50 ani si inainte a  lucrat ca secretara la o firma renumita din localitate (probabil din acest motiv mi se parea cunoscuta figura ei) iar apoi ca centralista la o firma de taxi. Iar pasiunea ei era sa-si faca unghiile raset Initial, pt. divertisment, a urmat un curs de manichiura in scopul de a invata ultimele noutati. Mai tarziu a abordat serios schimbarea de activitate. Am vazut ca si-a pus pe pereti si diplomele castigate pe la diferite concursuri + poze cu creatiile ei. Laughing E foarte talentata.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mar Iul 18, 2017 12:29 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Mi-a sarit imediat in ochi aparitia "pe sticla" a unui om normal, natural, sincer, plin de viata. Chiar ma intrebasem recent ce-o mai face fata asta, pentru ca fie-mea tot zice ca ea se va face pictorita. Laughing bine


Tipa e ca venita de pe alta planeta. Pe mine m-a impresionat si maica-sa, desi putin s-a insistat asupra ei in prezentare. In primul moment am crezut ca-i sora ei Laughing
Super amuzante  au fost si comentariile referitoare la semnificatiile ascunse din ultimul tablou prezentat in emisiune. Badea s-a straduit sa nu spuna  o prostie prea mare raset despre stupul din mana cuminteniei pamantului raset

Din pacate, n-am vazut decat acest fragment din emisiune, dimineata, fiind prima data cand imi pare rau ca ratez o emisiune integrala a lui Gadea si Badea. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mar Iul 18, 2017 12:31 pm

baso a scris: Mi-a spus ca doar de cativa ani si-a transformat pasiunea in meserie. Este trecuta de 50 ani si inainte a  lucrat ca secretara la o firma renumita din localitate (probabil din acest motiv mi se parea cunoscuta figura ei) iar apoi ca centralista la o firma de taxi. Iar pasiunea ei era sa-si faca unghiile raset Initial, pt. divertisment, a urmat un curs de manichiura in scopul de a invata ultimele noutati. Mai tarziu a abordat serios schimbarea de activitate. Am vazut ca si-a pus pe pereti si diplomele castigate pe la diferite concursuri + poze cu creatiile ei. Laughing E foarte talentata.

Ai completat in timp ce raspundeam, insa nu puteam sa trec peste sincronicitatea cu ceea ce ascultam in acest moment. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Iul 31, 2017 9:25 am

Eh, Gadea a fost tampit de cand se stie, altfel nu facea scoala aia de pastori sambetisti, la absolvirea careia a fost incununat cu darul predicilor nesfarsite, bune pentru adormit babele credincioase de pe la sate. Laughing
N-am vazut emisiunea, dar inteleg ca ar fi descoperit pe la rusi o propaganda anti-romaneasca. laugh

Gâdea s-a tâmpit de tot. Este absolut irecuperabil.
E atât de infantil incât nu realizează că grozăvia din cartierul Ferentari - Zăbrăuți a fost prezentată și comentată și de televiziunile occidentale, cam in aceiași termeni deloc măgulitori, cu cele rusești. Ca să nu mai vorbesc de emisiunea "In Premieră" chiar de pe A3..
Adica, folosind acelasi subiect, ce prezinta occidentalii despre noi si A3 la "In Premiera" este reportaj social, dar daca e prezentat de rusi e propaganda anti romaneasca..
Până la urmă despre ce vorbim, numitorul comun fiind același?
Problema există nu pentru că este subiect de interes pentru presa din lumea largă. Ea este subiect de presă tocmai pentru că există..




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Iul 31, 2017 11:56 am

ENKI a scris:Eh, Gadea a fost tampit de cand se stie, altfel nu facea scoala aia de pastori sambetisti, la absolvirea careia a fost incununat cu darul predicilor nesfarsite, bune pentru adormit babele credincioase de pe la sate. Laughing
N-am vazut emisiunea, dar inteleg ca ar fi descoperit pe la rusi o propaganda anti-romaneasca. laugh

Gâdea s-a tâmpit de tot. Este absolut irecuperabil.
E atât de infantil incât nu realizează că grozăvia din cartierul Ferentari - Zăbrăuți a fost prezentată și comentată și de televiziunile occidentale, cam in aceiași termeni deloc măgulitori, cu cele rusești. Ca să nu mai vorbesc de emisiunea "In Premieră" chiar de pe A3..
Adica, folosind acelasi subiect, ce prezinta occidentalii despre noi si A3 la "In Premiera" este reportaj social, dar daca e prezentat de rusi e propaganda anti romaneasca..
Până la urmă despre ce vorbim, numitorul comun fiind același?
Problema există nu pentru că este subiect de interes pentru presa din lumea largă. Ea este subiect de presă tocmai pentru că există..




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Absolut intamplator, am vazut emisiunea de aseara. Recunosc ca adesori Gadea ma irita prin discursul lui ca de misionar, ca ce trebuie sa priceapa publicul. Din multe puncte de vedere are noroc cu Satana, Dracul gol de Mircea Badea, care-si baga coditia , facandu-l sa rada pe Gadea,ducandu-se pe apa Sambetei partea de misionareala absurda. Laughing
Eu n-am rams deloc cu impresia ca rusii de la RT au facut mistoux aiurea cu cacatei de pisica(vie) si de caine mort in abordarea jurnalistica ruseasca , in limba engleza,a problemei cu vrajitoarele rroame din Romania, amenintatoare la adresa guveranatilor si parlamentarilor de la noi ca-i vor transforma in zombies pe toti cei care ar avea tupeul sa adopte un OUG sau o lege care sa sa le oblige a plati la stat vreun impozit pe prostie din ce castiga ele din vrajitoreala. Badea a punctat corect, neintelegand cum poate sa se cace un caine mort astfel incat vrajitoarele sa aiba ingredientul principal si cel mai rar in ciorba magica pe care o prepara in scopuri vrajitoresti, inclusiv de magie neagra, conform spuselor lui Gadea raset In emisiunea de aseara a mai fost prezentat un reportaj realizat de o jurnalista englezoiaca/americanca(habar n-am cetatenia ei reala)care parea oarecum debusolata de puterile  tigancilor vrajitorese din Romania. OK. Si mie mi s-a parut interesanta cotoranta Braztara, totalmente lipsita de scrupule in magia cu alba/neagra, functie de comenzile clientilor. Nici  vrajitoarea Mihaela, specializata pe magie alba, inclusiv prin telefon sau internet, nu e mai breaza decat Bratzara cand nu-si primeste tariful pt. vrajeala. Clientii care apeleaza la puterile ei stiu ca asa cum le poate face bine, poate sa le faca si rau.  laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Sept 22, 2017 8:45 am

Parca am pomenit la un momaent dat despre emisiunea unor securisti, difuzata de Nasul TV ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ). Spuneam atunci ca mi-e foarte greu sa-i urmaresc pe cei doi protagonisti, ceea ce sustin si acum, chiar daca e vorba numai despre unul dintre ei si chiar daca interlocutorul-moderator e rabdatorul Gadea. Dezvaluirile astea controlate (Dragomir, Dedu si cine o mai urma de pe lista celor 65) au darul de a invalui intr-o ceata deasa mintile si asa bombardate cu informatii manipulatorii ale miorilor. Nu am incredere in securisti si nu voi avea niciodata, nici daca se va desfiinta SRI si se va construi un serviciu "cu totul nou". Laughing





Youtube imi recomanda ca videoclip urmator asta:



clip pe care abia astept sa-l vad, intrucat fata asta chiar ma umple de energie pozitiva. bine
Ascultasem pasa cu Badea, Mircea insusi parand captivat de ea, intrucat n-a vrut sa incheie la semnalul sonor, ci s-a mai agatat de cateva minute de emisie. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Sept 22, 2017 1:07 pm

Desi am avut Tv-ul deschis, am fost pe faza doar la cateva franturi din emisiunea de aseara a lui Gadea. Asa m-a plictistit imbarligarea cetoasa securistica din povestea securistului Dedu cel bun, incat am stins TV-ul si am adormit fara sa fi stiut ca urma si partea artistica si relaxanta, mult mai interesanta. Reconfirm faptul ca  Alexandra Nechita este total din alta lume, aproape incompatibila mental cu ceea ce exista la ora actuala in Romania Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Sept 22, 2017 1:40 pm

baso a scris:Desi am avut Tv-ul deschis, am fost pe faza doar la cateva franturi din emisiunea de aseara a lui Gadea. Asa m-a plictistit imbarligarea cetoasa securistica din povestea securistului Dedu cel bun, incat am stins TV-ul si am adormit fara sa fi stiut ca urma si partea artistica si relaxanta, mult mai interesanta. Reconfirm faptul ca  Alexandra Nechita este total din alta lume, aproape incompatibila mental cu ceea ce exista la ora actuala in Romania Laughing
Eu abia azi am realizat ca tipa semana izbitor (la chip, voce, atitudine etc.) cu sotia unui foarte bun prieten. Si ea tot moldoveaca, medic stomatolog, e singura persoana pe mana careia am curaj sa-mi las dantura, acceptand chiar sa fac un implant, in 2012. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Sept 22, 2017 2:18 pm

Mie imi seamana mult  cu actrita Kirstie Alley din Star Trek si Look who's talking now Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Oct 09, 2017 9:20 am

Probabil ca o fi facut niscai audienta duminica trecuta, cand l-a avut invitat pe securistul Cristian Troncota, pentru ca pastorul a recidivat, aducand in platou alt securist, Filip Teodorescu. Mi-a fost mila de Badea, care a trebuit sa suporte taraganatele povesti si fabulatii, care nu pot justifica in vreun fel realitatea crunta din jurul nostru: statul roman a fost desfiintat pas cu pas sub atenta coordonare a serviciilor secrete. vesel
Ma rog, n-am reusit sa ascult decat partial emisiunile, asta de aseara mai cu atentie, intrucat Filip Teodorescu semana izbitor in vorbire cu fostul meu prieten si sef, mort in 2007, la 76 de ani.
Poate parea ciudat, dar din tot ce-au relatat cei doi, mie nu mi-a atras atentia decat numele sotiei lui Valentin Ceausescu, respectiv Dana Borila, si am sublinat Dana, intrucat ambii securisti au insistat sa o numeasca asa, desi pe femeie o chema Iordana. Ok, am zis, o fi fost o forma de alint din partea arhivarului Troncota. Dar nu cred ca si astalalt ar fi folosit-o, mai ales ca a facut destul de dese referiri la ne-romanii din structuri (inclusiv la Pacepa, nume unic), ba chiar direct la evrei. suspect
Asadar, am ramas cu urmatoarea intrebare: cine era evreica Iordana, daca primul avion aterizat pe Otopeni in toiul lovilutiei a recuperat-o pentru a o duce in USA? scratch

Cateva referinte am gasit pe blogul altui evreu kominternist, ala de a scremut condamnarea comunismului in gura Macacului. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Oct 09, 2017 10:58 am

Am urmarit doar o parte a interviului. Referitor la momentul Dana(sau Iordana) Borila, mi-a atras atentia termenul "extractie" folosit de Gadea si pe care Teodorescu l-a negat ca fiind unul folosit in limbajul serviciilor secrete, prilej cu care a batut si un apropo rautacios la adresa lui Troncota. Nu m-am mirat deloc ca Teodorescu il considera si acum tradator pe Pacepa si nici ca acestuia i s-a pierdut urma prin SUA, schimbandu-i-se nu doar identitatea ci si fizionomia. Pare insa cert ca Teodorescu i-a tinut bine minte vocea lui Pacepa din moment ce a fost sigur ca individul intervievat prin 2009 nu era Pacepa vesel
Yo ma gandesc cat de bulversati or fi fost toti securistii si spionii patriei cand au fost nevoiti sa intoarca armele,sucindu-se brusc la 180 grade, devenind prietenari cu fostii dusmani imperialisti americani Laughing O astfel de suceala brusca, chiar si de fatada, genereaza daune majore la nivel cerebral Laughing Nici nu e de mirare ca indeosebi incepand din epoca securistul Basexu, alba/neagra si sucirile bruste sunt la ordinea zilei, important fiind ca amabasadorul licuriciului cel mare sa fie satisfacut dupa fiecare cuvantare mediatizata. laugh  Habar n-am de la ce nivel in SUA primeste el mandat sa-si vare coada in chestiunile interne ale unui stat partener, insa banuiesc ca nu duce lipsa de prietenari romani, bine infipti pe langa ambasada licuriciului cel mare care ii soptesc in urechi ce vor ei sa auda prin Romanica, la finalul jocului telefonul fara fir. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  PPG Joi Oct 19, 2017 8:08 am

In ziua in care guvernul anunta ca nu mai aplica legea pensiilor nici de la anul, trepadusii de la antena faceau in primetime emisiuni despre Seoroș... cum rastoarna el guverne si influenteaza procesele electorale (oferindu-i, desigur, si PDSR-ului o larga majoritate parlamentara in urma alegerilor de anul trecut). Maimutele dracu politruce si abjecte... is de un ridicol absolut!

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Adi_bad_boy Dum Oct 22, 2017 12:43 am

PPG a scris:In ziua in care guvernul anunta ca nu mai aplica legea pensiilor nici de la anul, trepadusii de la antena faceau in primetime emisiuni despre Seoroș... cum rastoarna el guverne si influenteaza procesele electorale (oferindu-i, desigur, si PDSR-ului o larga majoritate parlamentara in urma alegerilor de anul trecut). Maimutele dracu politruce si abjecte... is de un ridicol absolut!  


te urasc Tavi

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 256
Data de inscriere : 21/04/2015

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Sam Dec 09, 2017 7:32 pm

Iata emisiunea - varianta audio - despre care am vorbit dincolo, la Politica interna. Nu stiu daca a fost chiar Sinteza Zilei, dar a fost buna de tot. Si eu chiar nu sunt vreun fan Gadea sau Dan Puric. Doar Badea. Laughing bine


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Sam Dec 09, 2017 8:00 pm

E ciudat actor Dan Puric. In vorbirea libera nu prea are o dictie perfecta,vorbeste cumva incalecat si repezit, insa ii imita perfect pe altii.
Cred ca voi asculta din nou varianta audio pt. ca la TV, in direct, l-am auzit cu purici raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Dum Dec 10, 2017 10:54 am

baso a scris:E ciudat actor Dan Puric. In vorbirea libera nu prea are o dictie perfecta,vorbeste cumva incalecat si repezit, insa ii imita perfect pe altii.
Cred ca voi asculta din nou varianta audio pt. ca la TV, in direct,  l-am auzit cu purici raset
Eu am ascultat-o de doua ori: prima data singur, dimineata, a doua oara seara, cu nevasta. Am descarcat-o in format mp3, sa fiu sigur c-o mai pot asculta si altatada, eventual la vreo "cumpana dintre ani". Laughing
Intrucat in ultimii 18 ani am aut in permanenta cate un copil mic in casa, implicand petru revelion aceleasi doua variante clasice (sufrageria sau bucataria), am initiat in urma cu 3 ani revederea pe Youtube a celebrelor momente umoristice din vremea copilariei noastre. Cea mica abia abia asteapta scenetele cu Florin Piersic (Castravetele) si Dem Radulescu + Vasile Murariu (Doi vulpoi - "Zgabearta Iftode, sa traiti!"). laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Dum Feb 11, 2018 3:33 pm

Cica diseara vor fi difuzate imagini soc. In tinerete as fi baut o cafea tare si as fi stat treaz si cu ochii beliti pentru a nu rata ceva. Acum imi voi vedea linistit filmul, dupa care voi face nani ca un puisor, urmand sa descopar dimineata care au fost marile dezvaluiri. Laughing

Mircea Badea chiar el

1 oră ·

Diseara va fi rupere. Vor fi imagini mai tari decat alea cu fratele lui Basescu vorbind despre mormanul de dolari. Ce va face stalinista sufragerista dupa aceasta seara? Ca dupa imaginile cu Basescu stim ce a facut.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Dum Feb 11, 2018 6:20 pm

ENKI a scris:Cica diseara vor fi difuzate imagini soc. In tinerete as fi baut o cafea tare si as fi stat treaz si cu ochii beliti pentru a nu rata ceva. Acum imi voi vedea linistit filmul, dupa care voi face nani ca un puisor, urmand sa descopar dimineata care au fost marile dezvaluiri. Laughing

Te inteleg prefect. Si eu am devenit incredibil de calma la anunturi din astea, cu nucleara romaneasca, inclusiv venite din partea lui Mircea Badea Laughing Bine, nu neg din start faptul ca ar putea fi vorba si despre ceva atat de imbecil incat sa nu ma distrez urmarind concursul live la transmis stirea Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Feb 12, 2018 8:42 am

Au fost interesante dezvaluirile din prima parte, ale procuroarei Mihaiela Moraru Iorga. In plus, difuzarea si a inregistrarilor cu Portocala si seful sau fabricand probe, ar cam trebui sa fie dauna totala pt. Kovesi despre care Portocala a pomenit ca a fost informata , fiind incantata de schema, ceea ce o plaseaza si pe ea in grupul infractional organizat. Dupa cat de lejer planificau operatiunea, se pare ca aveau rutina in fabricat probe. Bine, ma astept ca baschetoza sa nege, fara sa clipeasca, ca ar fi stiut vreodata cu ce se ocupa aia doi. Dupa cum scriam candva, nici daca s-ar prezenta dovezi ca haleste bebelusi la cina, n-ar ceda usor. O va da inainte cu refrenul ca nu raspunde la provocarile unor inculpati iar coruptii ataca DNA.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Feb 12, 2018 8:53 am

baso a scris:Au fost interesante dezvaluirile din prima parte, ale procuroarei  Mihaiela Moraru Iorga. In plus, difuzarea si a inregistrarilor cu Portocala si seful sau fabricand probe, ar cam trebui sa fie dauna totala pt. Kovesi despre care Portocala a pomenit ca a fost informata , fiind incantata de schema, ceea ce o plaseaza si pe ea in grupul infractional organizat. Dupa cat de lejer planificau operatiunea, se pare ca aveau rutina in fabricat probe. Bine, ma astept ca baschetoza sa nege, fara sa clipeasca, ca ar fi stiut vreodata cu ce se ocupa aia doi. Dupa cum scriam candva, nici daca s-ar prezenta dovezi ca haleste bebelusi la cina, n-ar ceda usor. O va da inainte cu refrenul ca nu raspunde la provocarile unor inculpati iar coruptii ataca DNA.

Nu stiu daca neaga sau bate campii, dar baschetoza ar fi avut o prima reactie. N-am acum timp sa citesc. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Feb 12, 2018 10:31 am

ENKI a scris:
baso a scris:Au fost interesante dezvaluirile din prima parte, ale procuroarei  Mihaiela Moraru Iorga. In plus, difuzarea si a inregistrarilor cu Portocala si seful sau fabricand probe, ar cam trebui sa fie dauna totala pt. Kovesi despre care Portocala a pomenit ca a fost informata , fiind incantata de schema, ceea ce o plaseaza si pe ea in grupul infractional organizat. Dupa cat de lejer planificau operatiunea, se pare ca aveau rutina in fabricat probe. Bine, ma astept ca baschetoza sa nege, fara sa clipeasca, ca ar fi stiut vreodata cu ce se ocupa aia doi. Dupa cum scriam candva, nici daca s-ar prezenta dovezi ca haleste bebelusi la cina, n-ar ceda usor. O va da inainte cu refrenul ca nu raspunde la provocarile unor inculpati iar coruptii ataca DNA.

Nu stiu daca neaga sau bate campii, dar baschetoza ar fi avut o prima reactie. N-am acum timp sa citesc. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mda, reactia s-a publicat si pe site-ul DNA, inclusiv cu stenograma unor discutii recente din care ar reiesi faptul ca o persoana, probabil tot inculpat si ala, nu mai poate de grija celor din DNA, avertizandu-i ca televiziunile ticluiesc una groasa, facand colaje din inregistrarile realizate de Cosma ca sa compromita si sa santajeze procurorii.Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In fine, asta e. L-au inregistrat rapid pe disperatul ala, ca sa bage stenograma in comunicat pt. a justifica faptul ca totul este o conspiratie a coruptilor si inculpatilor facuta prin colaje si montaj de catre cele 2 televiziuni.  Laughing Abia de acum incepe cu adevarat distractia. Comunicatul DNA e de noaptea mintii. raset Gadea a avertizat insa ca inregistrarile pot fi expertizate fara probleme, fiind facute cu ceasul, chiar mai performant decat cravata lui Basica raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Feb 12, 2018 10:52 am

baso a scris:Gadea a avertizat insa ca inregistrarile pot fi expertizate fara probleme, fiind facute cu ceasul, chiar mai performant decat cravata lui Basica raset
Aia mica a mea a primit cadou un ceas d-asta destept, de face poze... cu telefonul, vorbeste (via telefon) cu el, isi poate masura deplasarile zilnice etc. E foarte incantata de cesalau (e cam mare pentru incheietura mainii ei), mai putin de faptul ca trebuie sa aiba grija incarcarii lui, prin cablu USB la laptop. Trebuie sa verific daca nu cumva si inregistreaza, ca ma trezesc incarcat pe Youtube, pe canalul pe care si l-a facut recent. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 5 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum