SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Antena 3 - Sinteza zilei

+3
baso
ENKI
delta
7 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mier Feb 24, 2016 1:03 pm

baso a scris:PS. Nu a disparut

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mersi, io nu am avut timp sa caut. bine

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Feb 24, 2016 1:33 pm

Interviu cu “MORTUL” lui Gâdea care l-a provocat pe ambasadorul american să vorbească despre cazul ANAF-Antena 3 raset


   Cezar Matei este numele contului de facebook. De pe acest cont ati pus marti o intrebare ambasadorului american la Bucureşti in cazul Antena 3- ANAF. Antena 3 afirma ca acesta ar fi un cont fals, iar fotografia de profil este a unui student italian ucis in Cairo. Cezar Matei este numele dvs? Fotografia este a dvs?
   Nici fotografia si nici numele nu imi apartin.Desi am citit despre acel caz nefericit, in care Giulio Regeni a fost torturat si ucis cu salbaticie, nu i-am recunoscut poza atunci cand am downloadat-o de pe internet.Cu siguranta, nu as fi folosit aceasta poza de profil.Acum ca am aflat de la Antena3, m-am ambitionat sa nu o schimb, pentru ca nu consider ca am ranit pe cineva.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK Tipul confirma exact ce spunea si Gadea, cum ca Cezar Matei este un cont fictiv si ca a imprumutat poza unui decedat.

Totusi, daca el a anuntat ca se ambitioneaza sa ramana cu poza decedatului, cine i-a schimbat-o cu I [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]SRI ? raset E ca si cum ar face bascalie de ambasadorul american care, dupa ce a raspuns fantomei, afla acum ca Fantomas si-a declarat dragostea fata de SRI, cu ocazia Dragobeatului raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 24, 2016 6:18 pm

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 24, 2016 6:27 pm

baso a scris:Totusi, daca el a anuntat ca se ambitioneaza sa ramana cu poza decedatului, cine i-a schimbat-o cu I [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]SRI ? raset E ca si cum ar face bascalie de ambasadorul american care, dupa ce a raspuns fantomei, afla acum ca Fantomas si-a declarat dragostea fata de SRI, cu ocazia Dragobeatului raset
Aşa-i trebuie imbecilului de ambasador dacă le dă mînă liberă securicioşilor portocăcănari să facă conversaţie în locu' lui... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Sam Feb 27, 2016 9:39 am

Dupa nesperatul boom de audienta adus televiziunilor trustului Intact de actiunea in forta a ANAF, iata ca niscai agenti de publicitate s-au gandit cum sa faca turmele de oranjgutani sa inghita calupuri uriase de publicitate, in speranta inchiderii Antenelor. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Sam Feb 27, 2016 7:41 pm

Mai sunt si altii care au inceput sa inteleaga ca Antenele se vor muta in sediu nou, cumparat cu bani facuti din reclamele inghitite pe nemestecate de miorii si oranjgutanii care s-au zgait in ultimele 10 zile la scandalul declansat de ANAF. Pentru mine nu e de mirare ca la capatuirea felixienilor pune umarul insusi Macacu', care ar fi ca si mort, in lipsa atacurilor sustinute ale Antenei 3. laugh

Mirel Curea
February 25 at 11:03pm ·
Incep sa cred ca descinderea de tip "politie legionara" a ANAF la Antene a fost aranjata de firmele care isi fac publicitate la posturile astea de televiziune, pentru ca atat cat au facut tolomacii cu boicotul sa se vorbeasca despre firmele astea si despre produsele lor, nu s-a vorbit in ani intregi. Le-ar fi trebuit bugete serioase de publicitate sa reuseasca asta.
M-am vazut in seara asta la o petrecere cu un jucator important din publicitate, era chiar amuzat-incantat, la asa mana cereasca nu se astepta, chiar spera sa mai tina publicarea pe retelele de socializare a listei cu firmele si cu produsele care trebuie boicotate.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Traian Băsescu

5 hrs ·
Nu mai cumpăr produse care îşi fac publicitate la Antena 3 şi Antena 1!
Familia mea a fost un consumator constant al produselor cosmetice Loreal, al produselor lactate Zuzu produse de Albalact şi al medicamentului Strepsils. Pentru că îşi fac publicitate la Antena 3 şi Antena 1, băgînd bani în buzunarul turnătorului Voiculescu, noi toţi am hotărît să nu le mai cumpărăm.
Dacă sunteţi “băsişti“, atît de atacaţi şi pe nedrept dispreţuiţi de oamenii turnătorului Voiculescu doar pentru că nu-l adoraţi pe turnător şi clica lui, vă rog să nu mai cumpăraţi aceste produse.
Şi chiar dacă nu sunteţi “băsişti“, cu siguranţă puteţi înlocui aceste produse cu altele la fel de bune, dar care nu bagă bani în buzunarul turnătorului Voiculescu şi al clicii lui de la Antena 3.
Vă mulţumesc.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 27, 2016 10:33 pm

Văz că Macacu' se simte revergorat după injecţiile cu cimitirol, pe care i le-au administrat latrinoşii şi zburdă vesel, pe feisbuci...  raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Dum Feb 28, 2016 9:07 am

Mie imi pare a fi fake contul "Traian Basescu \" (nici n-am gasit din prima semnul grafic respectiv Laughing)

Insa indemnul la boicotarea firmelor respective este kamikaze rau de tot . Bucuria avocatilor. laugh Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Dum Feb 28, 2016 10:37 am

baso a scris:Mie imi pare a fi fake contul "Traian Basescu \" (nici n-am gasit din prima semnul grafic respectiv  Laughing)

Insa indemnul la boicotarea firmelor respective este  kamikaze rau de tot . Bucuria avocatilor. laugh Laughing
Mda, eu am cautat contul respectiv, dar nu l-am gasit.  suspect
Am gasit insa poza postata de Dracu' Gol, pe pagina acelui Cezar Marcel Prusac, care pare sa fie autorul capturii de ecran, de vreme ce avea cursorul pozitionat chiar pe Scrie un raspuns. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Dum Feb 28, 2016 12:13 pm

Feisbuca-i democraţia supremă: permite oricui să se joace cu creierele înfierbîntate ale miorilor... raset

Basescu: "Nu mai cumpăr produse care îşi fac publicitate la Antena 3 şi Antena 1! Familia mea a fost un consumator constant al produselor cosmetice Loreal, al produselor lactate Zuzu produse de Albalact şi al medicamentului Strepsils. Pentru că îşi fac publicitate la Antena 3 şi Antena 1, băgînd bani în buzunarul turnătorului Voiculescu, noi toţi am hotărît să nu le mai cumpărăm."

Base, bine ca le-ai enumerat, praleo, ca sa stie lumea ce sa cumpere, ca tot ce lauzi tu parjolesti, tot ce injuri, infloresti.
Tot asa ai zis si cand cu faza "va rog eu, presedintele tarii, sa nu va mai uitati la Antene", de le-ai dublat alora audientele.

P.S. In loc de Strepsils pentru raceli, ia Carmol, ca strecurat prin paine, cu putina gheata, este bun.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Dum Feb 28, 2016 12:27 pm

Şerban Nicolae: "Când auzi că Băsescu şi Lăzăroiu beau Zuzu... îţi vine să crezi că personajul din "O scrisoare pierdută" era, de fapt, Cetăţeanul Alăptat..." raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Feb 29, 2016 1:49 pm

Dracu' gol a scris:Şerban Nicolae: "Când auzi că Băsescu şi Lăzăroiu beau Zuzu... îţi vine să crezi că personajul din "O scrisoare pierdută" era, de fapt, Cetăţeanul Alăptat..." raset
Cica Macacu' nu mai vrea sa ia Zuzu. laugh



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mar Mar 01, 2016 3:05 pm

Mda, scoaterea ANAF din subordinea guvernului si transformarea lui intr-o noua sperietoare de tip DNA pare sa fie miza scandalului cu Antenele. Sau cel putin asa lasa impresia acoperitul-descoperit ghiocel tuciuriu. vesel


Pe scurt spus, ANAF trebuie să devină noul DNA. Geaba avem anchete și condamnări dacă șmecherii rămân cu banii sau e imposibilă recuperarea prejudiciilor! Până n-ajungem să constatăm că și în România de moarte și de Fisc nu scapă nimeni, n-are rost să mai batem din palme.
Acestea fiind zise, mărturisesc că anunțul facut de Prună cum că o va propune pe Kovesi pentru un nou mandat la conducerea DNA, nu m-a emoționat câtuși de puțin. Dar aș fi aplaudat din toată inima dacă Cioloș ar fi îndrăznit să-i propună lui Kovesi să preia conducerea ANAF. Și știu niște șmecheri- băieți deștepți care la auzul unei asemenea știri ar fi izbucnit în plâns!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mar Mar 01, 2016 10:50 pm

Răzbelirea dintre Haznaua3 şi Macac  raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Mar 02, 2016 2:26 pm

Din ciclul: Să ne anticorupem pînă nu mai rămîne nimic de furat! raset

Statul de drept se ține cu salon auto de lux. Cu ce limuzine defilează șefii anticorupție

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  delta Mier Mar 02, 2016 2:43 pm

Dracu' gol a scris:Din ciclul: Să ne anticorupem pînă nu mai rămîne nimic de furat! raset

Statul de drept se ține cu salon auto de lux. Cu ce limuzine defilează șefii anticorupție

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
da' nu dădea bine nici dacă ăia ar fi coborât dintr-un Trabant... oaie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Mar 02, 2016 2:53 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Din ciclul: Să ne anticorupem pînă nu mai rămîne nimic de furat! raset

Statul de drept se ține cu salon auto de lux. Cu ce limuzine defilează șefii anticorupție

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
da' nu dădea bine nici dacă ăia ar fi coborât dintr-un Trabant... oaie
Probabil că la chestia asta s-au gîndit şi ei... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Iun 01, 2016 7:45 pm



Vad ca iar a intrat in dezbateri isteria cu casatoriile gay. E chiar aiurea sa-i framante pe altii ca de ce sa nu se casatoreasca homosexualii si sa fie treaba batuta-n cuie, prin Constitutie.
Yo ma intreb: daca un roman gay se casatoreste cu alt gay in strainatate, intr-o tara in care se oficiaza astfel de casatorii, isi va pierde automat cetatenia romana ? In tot cazul, casatoriile legal incheiate pe teritoriul altui stat, sunt recunoscute si in Romania. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Ian 18, 2017 9:50 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aseara, in emisiune, priveam ca pisica in calendar partea de sus a facturii prezentata de Gadea in emisiune,cu datele de identificare ale cumparatorului si ma miram cum dracu a putut Luluta sa faca o astfel de gafa .   Noroc ca au dat si parte din interviu in care Luluta atargea atentia in josul facturii Laughing Iar Savu a lamurit chestiunea.
Daca antentistii n-ar fi fost in proces cu Luluta, ca ar fi prejudiciat-o moral, as fi spus c-au fost magarei rau de tot la faza asta, facand lumea sa rada ca ce toanta e Luluta pt. ca nu stie ce inseamna J-ul pe factura. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mier Ian 18, 2017 10:09 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aseara, in emisiune, priveam ca pisica in calendar partea de sus a facturii prezentata de Gadea in emisiune,cu datele de identificare ale cumparatorului si ma miram cum dracu a putut Luluta sa faca o astfel de gafa .   Noroc ca au dat si parte din interviu in care Luluta atargea atentia in josul facturii Laughing Iar Savu a lamurit chestiunea.
Daca antentistii n-ar fi fost in proces cu Luluta, ca ar fi prejudiciat-o moral, as fi spus c-au fost magarei rau de tot la faza asta, facand lumea sa rada ca ce toanta e Luluta pt. ca nu stie ce inseamna J-ul pe factura. raset

Doar am zarit ceva, cu un ochi si cu tv-ul pe mute, respectiv un J urmat de 2009 intr-un chenar mov, facand in gand o remarca despre un pixel de culoare adecvata. laugh

Inteleg ca Luluta ar fi vorbit de doua sau mai multe facturi, insa n-a pomenit nimic despre un contract aflat in derulare in 2012 si care fusese incheiat in 2009. oaie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cel putin asa sustine un domn cu nume de doamna, care pare in tema. suspect

Eugen Coca E contract cadru, nu fiti penibili.
Like · Reply · 1 · 2 hrs
Cătălin Striblea
Cătălin Striblea O fi. Dar in mod evident cand a pronuntat 2009, Kovesi la dat asta se referea, nu la J-ul de sus. Despre asta vorbim
Like · Reply · 2 hrs
Eugen Coca
Eugen Coca In dreapta sus scrie "Contract: 6 din 29 Jan 2012", deci e a 6-a prestare de servicii in cadrul contractului cadru incheiat in 25.03.2009. De ce trebuie sa explice un tert ceea ce a vazut si a spus Kovesi? De unde stii ca la asta s-a referit?
Like · Reply · 2 hrs
Cătălin Striblea
Cătălin Striblea Pt c-a spusa clar ca se refera la o data de 2009, iar o gramada de lume o face proasta spunand ca se refera la J-ul companiei. Ori, nu e asa
Like · Reply · 1 · 1 hr
Eugen Coca
Eugen Coca Am inteles.
Like · Reply · 1 hr
Camil Bese
Camil Bese Eugen Coca in primul rand , in cazul unui contract cadru, acesta primeste un numar de inregistrare si o data. Daca avem un contract cadru acesta este dublat de comenzi sau de acte aditionale. Nu am auzit de un contract fara numar....
Like · Reply · 1 hr
Eugen Coca
Eugen Coca Camil Bese Si ce relevanta are faptul ca nu ai auzit? Asa au scris, si nu ai de unde sa stii ca nu exista comanda in spate. Act aditional nu e necesar neaparat, depinde ce au scris in contract.
Like · Reply · 1 hr · Edited
Cosmin Matei
Cosmin Matei haideti sa nu ne impiedicam aiurea domnu' Striblea. de fapt nu e vorba ca o facem proasta pe stimabila, ci ca o facem ticaloasa. da, stie exact ce spune si spune balarii, arunca praf in ochi si sunt destui gata sa preia ce spune fara sa verifice.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Imi cer scuze ca tot dau link-uri catre feisbuc, dar pare ca tot internetul s-a mutat acolo. agitat
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Ian 18, 2017 2:25 pm

laugh Au aruncat antenistii cu buzzzduganul ca sa vada in cati loveste din ceata lui pitzigoi laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Mar 27, 2017 8:48 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi s-au parut foarte interesante declaratiile sepepistului Petre Soare invitat aseara la emisiune.

O chestiune la care tipul a scaldat-o putin, a fost comunicatul privind trimiterea lui in judecata pe care l-a negat ca fiind real
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In rest, povestea e halucinanta. Desi glontul a fost recuperat din capul victimei, am inteles ca nu a exista vreun raport balistic pt. a se identifica arma cu care s-a tras respectivul glont. Poate am vazut eu prea multe documentare pe Discovery, insa in toate anchetele efectuate de americani in cazuri de ucideri prin impuscare, se compara imagini de la microscop a striatiilor fine de pe glontul ucigas din corpul victimei cu cele de pe gloantele trase de  posibila arma a crimei. Habar n-am cine a stabilit ca, fiind vorba de un glont tras de o arma de vanatoare cu teava lisa, nu se poate realiza un astfel de raport balistic, rezultatele fiind neconcludente. Shocked Adica, i s-a nazarit cuiva ca nu trebuie expertizate armele cu teava lisa ale participantilor la vanatoare in cazul respectiv, fiind interzis efectuare unui raport balistic pt. simplul motiv de a nu-l supara pe Pahontu ca si-ar permite cineva sa-i expertizeze arma de vanatoare Suspect
Evident ca nu ma pricep in materie, insa glontul n-a fost tras cu prastia incat sa nu exista absolut nicio urma de frecare, amprenta armei cu care a fost tras. scratch
Am inteles ca expertiza a vizat doar posibila traiectorie a glontului, pozitionarea victimei fata de alti participanti la vanatoare, posibila distanta de la care s-a tras, expertiza bazata pe prezumtia ca Soare ar fi folosit chiar arma victimei ca s-o impuste accidental. Ce porcarie de ancheta!

Chiar daca a fost o ucidere accidentala, socanta este ticalosia sefului care a profitat de servilismul subordonatilor ca sa-l scoata din discutie, manipuland ancheta de la distanta. E oribil.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Mar 27, 2017 9:12 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi s-au parut foarte interesante declaratiile sepepistului Petre Soare invitat aseara la emisiune.

O chestiune la care tipul a scaldat-o putin, a fost comunicatul privind trimiterea lui in judecata pe care l-a negat ca fiind real
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In rest, povestea e halucinanta. Desi glontul a fost recuperat din capul victimei, am inteles ca nu a exista vreun raport balistic pt. a se identifica arma cu care s-a tras respectivul glont. Poate am vazut eu prea multe documentare pe Discovery, insa in toate anchetele efectuate de americani in cazuri de ucideri prin impuscare, se compara imagini de la microscop a striatiilor fine de pe glontul ucigas din corpul victimei cu cele de pe gloantele trase de  posibila arma a crimei. Habar n-am cine a stabilit ca, fiind vorba de un glont tras de o arma de vanatoare cu teava lisa, nu se poate realiza un astfel de raport balistic, rezultatele fiind neconcludente. Shocked Adica, i s-a nazarit cuiva ca nu trebuie expertizate armele cu teava lisa ale participantilor la vanatoare in cazul respectiv, fiind interzis efectuare unui raport balistic pt. simplul motiv de a nu-l supara pe Pahontu ca si-ar permite cineva sa-i expertizeze arma de vanatoare Suspect
Evident ca nu ma pricep in materie, insa glontul n-a fost tras cu prastia incat sa nu exista absolut nicio urma de frecare, amprenta armei cu care a fost tras. scratch
Am inteles ca expertiza a vizat doar posibila traiectorie a glontului, pozitionarea victimei fata de alti participanti la vanatoare, posibila distanta de la care s-a tras, expertiza bazata pe prezumtia ca Soare ar fi folosit chiar arma victimei ca s-o impuste accidental. Ce porcarie de ancheta!

Tocmai luasem o pauza de la emisiune, la minutul 51, amintindu-mi ca am vazut si emisiunea de anul trecut, ba chiar parca am comentat ca s-ar incerca o unificare a tuturor serviiciilor, SIE ramanand prin septembrie 2016 fara MRU. De altfel, SIE nu are director civil nici acum, asa ca SRI, SIE si SPP ar putea fuziona, justificand macar de fatada bugetul alocat, de 5-6 ori mai mare decat al parlamentului. laugh



Se poate afla cu precizie din ce arma a fost tras glontul, insa Pahontu pare de neatins. Si daca n-a fost el ucigasul, tot a incalcat o gramada de reguli, suficient pentru a fi demis. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Mar 27, 2017 10:31 am

ENKI a scris:

Se poate afla cu precizie din ce arma a fost tras glontul, insa Pahontu pare de neatins. Si daca n-a fost el ucigasul, tot a incalcat o gramada de reguli, suficient pentru a fi demis. vesel

Pai, foarte straniu mi s-a parut ca in ancheta criminialistilor nu s-a dorit identificarea cu precizie a armei cu care s-a tras glontul. Nu cunosc care sunt regulile ce trebuie respectate de vanatori si organizatorii partidelor de vanatoare in astfel de situatii, insa faptul ca s-au tirat rapid toti din zona, lasandu-l pe Soare impreuna cu mortul, mi se pare grotesc si absolut revoltator.
N-am vazut emisiunea de anul trecut. Col. Soare nu este nici cel mai bun povestitor si nici cu un IQ prea mare, fiind chiar el in culpa de a incerca, initial, scoaterea lui Pahontu din cercul suspectilor. Poate fi acuzat ca s-a implicat de la inceput, in mod responsabil, la mistificarea realitatii, pt. ca asa i-a ordonat Pahontu. Daca ar fi picat magareata pe altul, i-ar fi tinut spatele lui Pahontu pana-n panzele albe.
Insa independent  de declaratiile unora sau altora, ceea ce ma revolta  este modul in care  procurorii au efectuat ancheta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Mar 27, 2017 2:36 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

Se poate afla cu precizie din ce arma a fost tras glontul, insa Pahontu pare de neatins. Si daca n-a fost el ucigasul, tot a incalcat o gramada de reguli, suficient pentru a fi demis. vesel

Pai, foarte straniu mi s-a parut ca in ancheta criminialistilor nu s-a dorit identificarea cu precizie a armei cu care s-a tras glontul. Nu cunosc care sunt regulile ce trebuie respectate de vanatori si organizatorii partidelor de vanatoare in astfel de situatii, insa faptul ca s-au tirat rapid toti din zona, lasandu-l pe Soare impreuna cu mortul, mi se pare grotesc si absolut revoltator.
N-am vazut emisiunea de anul trecut. Col. Soare nu este nici cel mai bun povestitor si nici cu un IQ prea mare, fiind chiar el in culpa de a incerca, initial, scoaterea lui Pahontu din cercul suspectilor. Poate fi acuzat ca s-a implicat de la inceput, in mod responsabil, la mistificarea realitatii, pt. ca asa i-a ordonat Pahontu. Daca ar fi picat magareata pe altul, i-ar fi tinut spatele lui Pahontu pana-n panzele albe.
Insa independent  de declaratiile unora sau altora, ceea ce ma revolta  este modul in care  procurorii au efectuat ancheta.
Soare e genul de slujbas umil, iute pupator de cururi de sefi si sefuleti, pus sa-l acopere pe Pahontu si convins ca sefu' o va rezolva cumva, candva, asa cum au fost convinsi toti cei care au sters-o de la fata locului. Mi-e greu sa cred ca Soare n-a avut si el o arma de protocol (oferita de personalul Romsiva), chiar daca facea p-acolo pe "ucenicul". Am fost de cateva ori in aceeasi situatie, neputand refuza arma oferita de organizator, considerandu-se o onoare, o inaintare in grad, chiar daca fapta incalca legea. Unele cutume vanatoresti bat legile, cei mai renumiti braconieri fiind, in fapt, unii dintre cei mai omenosi vanatori.  Iar daca n-a avut arma, insemna ca era doar un lacheu al lui Pahontu, considerat numai bun de scos tap ispasitor. Laughing
Baietii se aflau la o a patra repriza de vanatoare in acea zi, dupa masa de pranz (un chiolhan tipic vanatoresc, stropit bine cu alcool). Mai mult ca sigur ca ultima actiune (la ora 16, pe 4 ianuarie, cand e aproape intuneric) nu fusese planificata, dar eroii treziti de bautura si-au zis sa doboare si niste mistreti, daca tot au facut-o lata in acea zi. vesel
Breneke-ul (proiectilul unic de plumb) este unul dintre mai pacatoase la vanatoare, putand ricosa din pamantul inghetat, pietre sau din scoarta arborilor. Se cunosc multe cazuri de accidente stupide provocate de breneke, unele ce par SF, fapt pentru care n-am folosit niciodata si nici n-am participat la vanatori de mistreti.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Mar 27, 2017 3:05 pm

Bine, ideea mea era ca anchetatorii unui caz de omucidere ar fi trebuit sa fie deasupra lui Soare si Pahontu si a declaratiilor mincinoase facute de acestia. E clar ca Soare a inceput prin a-si acoperi seful, ca un dobitoc dornic de a-i face pe plac, sfarsind in a ajunge inculpat, ca sa-i poarte crucea sefului pe care l-a protejat, fara cea mai mica remuscare si responsabilitate fata de victima care i-a fost chiar prieten apropiat lui Soare.Mi-e scarba atat de col. Soare cat si de Pahontu, insa si mai gretosi sunt procurorii care au intrat in acest joc murdar.

Cu alte cuvinte, chiar daca nu col .Soare si-a impuscat prietenul in cap, faptul ca si-a acoperit seful, cel putin in prima faza indelungata a anchetei, inseamna o complicitate mizerabila cu acesta. Este de inteles ca sotiei  mortului sa-i fie scarba de el, fiindu-i indiferent daca a fost autorul sau cel care doar a ajutat autorul la ascunderea faptei.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Lun Mar 27, 2017 5:06 pm

baso a scris:Bine, ideea mea era ca anchetatorii unui caz de omucidere ar fi trebuit sa fie deasupra lui Soare si Pahontu si a declaratiilor mincinoase facute de acestia.
In Securistan?! Aici nu se misca nimic decat in functie de mari interese externe. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  PPG Vin Apr 21, 2017 10:51 pm

N-au pic de simt al ridicolului in ei. Ghita cu amantele care-l viziteaza, cina secreta din sufrageria lui Oprea in 2009, campania anti-catuse si "genocidul" justitiei romane asupra populatiei!
De risul curului!

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  PPG Dum Apr 23, 2017 4:06 pm

CE AU FACUT (CONCRET SI ILEGAL) LA "CINA CEA DE TAINA"? Handicapatii naibii manipulatori, asta e intrebarea.
Emit astia in continuu (la A3) niste besini care nu te pot lasa inert. (cica o sa apara poze sau filmari cu care sa ne dea pe spate, de la cina cea de taina)

Mai zicea Chireac (jurnalist pentru care am un oarecare respect), in alta zi, ca acea reuniune ar fi fost ilegala. O cretinitate imensa. Ar fi fost doar dubioasa.

Apoi, s-au gasit pierzatorii alegerilor din 2009 sa faca acum comisii parlamentare de anchetare a acelor alegeri! Hal de premise echitabile!

Sigur, daca ar fi ceva de aflat, sa se afle, cu dovezi, dar eu nu cred ca o sa se afle nimic.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Joi Mai 25, 2017 10:00 am

Cica ar fi facut Gadea o emisiune de exceptie aseara. N-am timp s-o vad acum, dar o pun aci, poate imi amintesc mai tarziu de ea. Laughing

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 4 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum