SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Antena 3 - Sinteza zilei

+3
baso
ENKI
delta
7 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Vin Feb 13, 2015 11:10 am

A apărut și Andraxelu... raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Mar 06, 2015 6:37 pm

Pasa dintre emisiuni de aseara: Badea nu e sanatos si le da idei imbecililor care ne conduc. laugh laugh laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Apr 15, 2015 3:03 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh laugh laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Sept 04, 2015 7:38 am

Cica suntem o colonie, in care Ponta, daca va ramane prim-ministru pana la anu', nu o vai mai (re)numi pe Kovesi la DNA. Sau nu va mai ramane prim-ministru decat daca o va numi din nou? scratch veselie


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Sept 04, 2015 11:04 am

N-am vazut emisiunea , merci. raset Chiar ca Savu a fost pe steroizi laugh Data trecuta cand l-am vazut in direct, zicea ca este ultima data cand participa la A3 sau la alt post TV (am crezut initial ca va anunta publicul ca emigreaza pe Marte, fiind inscris in programul ala, SF,de colonizat planeta Marte, sau ceva de genul Laughing ) pt. ca aia din partidul lui i-au atras atentia ca vorbeste prea mult si fara mandat si ca se vrea vedeta raset
PS> n-am prea priceput cine l-a pus pe Gadea sa se barbiereasca atat de repede dupa concediu.Daca nevasta-sa l-a acceptat ca om de grota, cu bot blanos, fara sa protesteze sau sa protesteze inutil, n-as vrea sa cred ca doar hadmiratoarele din public, protestante, l-au convins sa se rada.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Sept 04, 2015 2:13 pm

baso a scris:N-am vazut emisiunea , merci. raset Chiar ca Savu a fost pe steroizi laugh Data trecuta cand l-am vazut in direct, zicea ca este ultima data cand participa la A3 sau la alt post TV (am crezut initial ca va anunta publicul ca emigreaza pe Marte, fiind inscris in programul ala, SF,de colonizat planeta Marte, sau ceva de genul Laughing ) pt. ca aia din partidul lui i-au atras atentia ca vorbeste prea mult si fara mandat si ca se vrea vedeta raset
PS> n-am prea priceput cine l-a pus pe Gadea sa se barbiereasca atat de repede dupa concediu.Daca nevasta-sa l-a acceptat ca om de grota, cu bot blanos, fara sa protesteze sau sa protesteze inutil, n-as vrea sa cred ca doar hadmiratoarele din public, protestante, l-au convins sa se rada.
N-am apucat sa-l vad pe Gadea cu barba decat vreo 2-3 secunde, dupa care am renuntat la cele doua (parca) emisiuni de zilele trecute. La emisiunea de aseara am dat fix la minutul de la ora 23:15, pentru ca un stop cadru de la acel moment aparea incarcat ca imagine pentru emisiune, pe Antena Play. Exact cat sa-l vad pe Savu desfasurandu-se. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tocmai am aflat ca exista un cont Youtube MIRCEA BADEA, unde se incarca faze din pase si In gura presei, asa ca ma gandesc destul de serios sa renunt la a mai da 3 euroi pe luna catre Antena Play. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Sam Sept 05, 2015 9:01 am

In contextul in care evit sa mai urmaresc programele TV romanesti, trebuie sa recunosc ca Savu a facut show si ar fi fost pacat sa pierd asa ceva Laughing Nu ca ar fi dezvaluit ceva de negandit, HALUCINANT, SENZATIONAL,EXCLUSIV etc, insa in toata dementa romaneasca, apar si unii acoperiti sau fosti acoperiti chiar nostimi in modul de abordare a problemelor serioase dezbatute Laughing Pana si ciufutul de Ciuvica, cu interventia lui agasata referitoare la cei 2 martieni care conduc Romania, a fost de mare comedie  raset

Zilele trecute m-am distrat ca Partidul Ecologist i-ar fi cerut oficial lui Iohannis sa divorteze de nevasta pt. ca aceasta ar fi dat ordin sa fie taiati copaci din cauza insectelor veselie In mod sigur ca au aflat informatia cu copacii deranjanti pt.nevasta ,din cauza insectelor, de la vreo structura a SRI cu microfoane montate si in copacii sacrificati Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Lun Ian 18, 2016 9:11 am

Gadea s-a dilit. laugh
Am deschis aseara teveul si, butonand, am dat de un cuplu de rromi, in palatul lor, carora li se lua interviu. Am verificat postul ; A3, sinteza zilei. Din ce spuneau ei, m-am dumirit ca era vorba despre fata regelui Cioaba, maritata in urma cu vreo 13 ani, cu mare tambalau,la 13 ani, cu un baiat de 16 ani. A fost vorba doar despre cununie religioasa, in cultul penticostal, insa cu incalcarea legii privind varsta minima legala pt. casatorie. A fost un mare tambalau mediatic la vremea respectiva, Directia pt. protectia minorilor fiind nevoita sa intervina.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gadea i-a laudat ca sunt un cuplu frumos care a rezistat in timp, in ciuda reactiilor de atunci, cauzate de prejudecati. OK. Sunt frumosi amandoi si e bine ca au ramas impreuna.. Insa pe langa faptul ca sunt rromi, nici cultul penticostal n-a avut vreo strabatere la oficierea unei slujbe religioase de cununare a doi minori. Evident ca acei 2 soti au omis sa spuna ca dupa nunta cu bucluc au locuit separat, respectand acordul semnat de parintii lor cu Protectia copilului iar pt. ca se iubeau ca doi nebuni, s-au casatorit oficial de indata ce au implinit varsta legala. Tiganca este tare frumoasa si, cu siguranta,regele tiganilor a vrut s-o stie maritata cat mai repede, ca nu cumva printesa sa se emancipeze. A logodit-o cu alesul, cand tiganca avea doar 8 ani iar logodnicul 12. Cam nashpa traditie tiganesc-penticostala.

In mod cert, Gadea a mai castigat cateva puncte de rating de la tiganime si de la penticostali cu povestea asta, induiosatoare. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 17, 2016 2:18 am

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 17, 2016 3:20 am

Cică: ANAF Akhbar! raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Mier Feb 17, 2016 8:33 am

Dracu' gol a scris:Cică: ANAF Akhbar! raset

Io tind sa cred ca alta e miza, in tot scandalul asta: scoaterea ANAF-ului din suborinea guvernului, urmata de innobilarea lui cu aura independentei si cu puteri sporite, de tip DNA. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 17, 2016 12:17 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Cică: ANAF Akhbar! raset

Io tind sa cred ca alta e miza, in tot scandalul asta: scoaterea ANAF-ului din suborinea guvernului, urmata de innobilarea lui cu aura independentei si cu puteri sporite, de tip DNA. laugh
Pas cu pas, cu parastas! raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Feb 17, 2016 2:50 pm

Dracu' gol a scris:Cică: ANAF Akhbar! raset

laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Feb 17, 2016 7:04 pm

ENKI a scris:

Io tind sa cred ca alta e miza, in tot scandalul asta: scoaterea ANAF-ului din suborinea guvernului, urmata de innobilarea lui cu aura independentei si cu puteri sporite, de tip DNA. laugh

Nu este nicio coincidenta ca descinderea ANAF a avut loc dupa dezvaluirile facute la A3 despre judecatoarea Camelia Bogdan, executanta binomului. Ca sa inregistreze o notificare de evacuare a spatiului, era suficient sa vina doar un singur om si s-o depuna elegant, la registratura, primind numar de inregistrare. Deci, cine le-a dat ordin sa faca demonstratie de forta ca sa aduca o hartie, e ca din filmele cu prosti. Laughing  Mai mult, le-a facut un real serviciu celor de la antene ,in scop de scandal cat casa poporului, internationalizand subiectul. Evident ca antenistii ar fi comentat si daca notificarea le-ar fi fost lasata discret, la registratura, insa asa , au reusit sa-i starneasca cam pe toti.
Intr-o tara democrata, cu oameni normali la cap, chestiunea spatiilor inchiriate de antene era de mult timp negociata. Se pare insa ca si celor din guvernul Ponta ca si celor din guvernul actual, le-au cam tremurat chilotii de frica DNA. Au dreptate antenistii sa reclame ca Statul n-a vrut sa incaseze chirie de la ei iar acum, fix dupa devaluirile facute, binomul a dat ordin sa fie executati rapid. Laughing Ma cam indoiesc ca se vor incapatana sa mearga inainte cu evacuarea, fiind f. riscant pt. Coldea &Kovesi sa amplifice prosteste scandalul. Nu stiu insa ce vor face cu Camelusa. Asa pozna sa le faca !? raset

PS: M-a uimit comentariul lui Iohannis despre situatie Shocked Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 17, 2016 7:41 pm

33 de iezi cucuieţi... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 17, 2016 7:49 pm

baso a scris:PS: M-a uimit comentariul lui Iohannis despre situatie Shocked Laughing
Herr Ghinion este atît de injurat din toa(n)te părţile încît nu mai deosebeşte slugile bune de slugile rele... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Mier Feb 17, 2016 11:53 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:PS: M-a uimit comentariul lui Iohannis despre situatie Shocked Laughing
Herr Ghinion este atît de injurat din toa(n)te părţile încît nu mai deosebeşte slugile bune de slugile rele... raset

Mooama ce si-o incaseaza de la basisto-securei pt. comentariul ala raset S-au mobilizat trepanetii ca disperatii pe feisbuca lui . Bulgareala cu kkt in toata regula. vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Joi Feb 18, 2016 9:53 am

baso a scris:
ENKI a scris:

Io tind sa cred ca alta e miza, in tot scandalul asta: scoaterea ANAF-ului din suborinea guvernului, urmata de innobilarea lui cu aura independentei si cu puteri sporite, de tip DNA. laugh

Nu este nicio coincidenta ca descinderea ANAF a avut loc dupa dezvaluirile facute la A3 despre judecatoarea Camelia Bogdan, executanta binomului. Ca sa inregistreze o notificare de evacuare a spatiului, era suficient sa vina doar un singur om si s-o depuna elegant, la registratura, primind numar de inregistrare. Deci, cine le-a dat ordin sa faca demonstratie de forta ca sa aduca o hartie, e ca din filmele cu prosti. Laughing  Mai mult, le-a facut un real serviciu celor de la antene ,in scop de scandal cat casa poporului, internationalizand subiectul. Evident ca antenistii ar fi comentat si daca notificarea le-ar fi fost lasata discret, la registratura, insa asa , au reusit sa-i starneasca cam pe toti.
Intr-o tara democrata, cu oameni normali la cap, chestiunea spatiilor inchiriate de antene era de mult timp negociata. Se pare insa ca si celor din guvernul Ponta ca si celor din guvernul actual, le-au cam tremurat chilotii de frica DNA. Au dreptate antenistii sa reclame ca Statul n-a vrut sa incaseze chirie de la ei iar acum, fix dupa devaluirile facute, binomul a dat ordin sa fie executati rapid. Laughing Ma cam indoiesc ca se vor incapatana sa mearga inainte cu evacuarea, fiind f. riscant pt. Coldea &Kovesi sa amplifice prosteste scandalul. Nu stiu insa ce vor face cu Camelusa. Asa pozna sa le faca !? raset

PS: M-a uimit comentariul lui Iohannis despre situatie Shocked Laughing

Poate ca Antena 3 era in scadere de audienta si injectia cu adrenalina ANAF a revigorat-o, pregatind-o pentru alegerile ce bat la usa. Laughing
Pozitionarea sasalaului pare a unui tip cam bosumflat si profund nemultumit de guvernul sau, de aceea nu-i exclus ca oparitul bivolar (parte fortata in procesul Telepatia, judecat de Camelia beneficiara de foloase din partea partii fortate) sa-si piarda capul, urmand formarea unui nou guvern si, desigur, o noua structura a acestuia, fara ANAF in subordine. vesel
Pe de alta parte, anularea sentintei Camelutei si iesirea prematura si brusca a Varanului din parnaie ar da aripi electorale cam tuturor partidelor, dar mai ales pampitilor de supt Macac, ajutandu-i pe oligofreni sa dobandeasca posturi de consilieri locali, daca nu chiar de primari*, in primavara. laugh


* Da, vreau ca Macacu' sa ajunga primar general al Bucurestilor, bucurestenii il merita din plin. devil
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Joi Feb 18, 2016 2:03 pm

ENKI a scris:

* Da, vreau ca Macacu' sa ajunga primar general al Bucurestilor, bucurestenii il merita din plin. devil
Te bazezi pe faptul ca Miticii din Bucale sunt cumplit de prosti, capitalisti idioti si ingamfati, in marea lor majoritate, nu-i asa ? funny Nici eu nu m-as mira deloc sa-l aiba iar primar pe macac laugh Doar de la Bucuresti se da ora exacta cand iese cucul raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Joi Feb 18, 2016 7:13 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

* Da, vreau ca Macacu' sa ajunga primar general al Bucurestilor, bucurestenii il merita din plin. devil
Te bazezi pe faptul ca Miticii din Bucale sunt cumplit de prosti, capitalisti idioti si ingamfati, in marea lor majoritate, nu-i asa ? funny Nici eu nu m-as mira deloc sa-l aiba iar primar pe macac laugh Doar de la Bucuresti se da ora exacta cand iese cucul raset
Da, pe cretinismul absolut al bucurestenilor m-am bazat la ora postarii. Asta pentru ca inca nu citisem ce scrisese Macacu', inviat si avantat deja in campania electorala. laugh

Traian Băsescu
23 hrs · Bucharest ·

Premierul de la Grivco, despre Antene:
“….. Cred că libertatea de exprimare nu poate fi suprimată pentru banale motive administrative.”, ba mai mult “cred că se pot găsi soluţii convenabile”.
1. Domnul Iohannis minte ca şi anteniştii, nimeni nu a întrerupt emisia Antenelor.
2. Domnul Iohannis instigă la nerespectarea unei hotărâri judecătoreşti definitive, care are putere de lege, împingând-o în derizoriul unui act administrativ.
3. Domnul Iohannis îl va apăra şi pe Mircea Băsescu, împotriva unei eventuale hotărâri judecătoreşti definitive, spunând că este doar un act administrativ care nu trebuie pus în aplicare? Va găsi şi pentru Mircea Băsescu o "soluţie convenabilă"?
Premierul de la Grivco, prin atitudinea sa, a dat o grea lovitură statului de drept din dorinţa de a-şi servi partenerul, pe turnătorul Voiculescu, şi pentru a-şi asigura bunăvoinţa lui Gâdea, Badea & co.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


In urma cu 4 ore a continuat in acelasi stil mincinos si gretos. Mad


Traian Băsescu
4 hrs ·

Intervenţie telefonică la România TV.
Traian Băsescu îi dă lovitura finală lui Klaus Iohannis. Fostul președinte spune că Iohannis a greșit fatal și că s-a transformat în ”sluga lui Voiculescu și a altor zăpăciți de la Antena 3”.
”Între președinte și Dumnezeu e doar hotărârea judecătorească, definitivă. Ați înțeles? Eu am un sentiment de revoltă față de ceea ce au întreprins primul și al doilea om în stat. Eu sunt șocat, nu își dau seama cât de mult dau România înapoi. Înțelegeți cât e de grav când nu se aplică o hotărâre judecătorească? Nu se aplică legea! Ce am văzut ieri e josnic pentru un președinte. El e dator, dacă e nevoie, să fie un soi de martir al presei. Îl costa doar că l-ar fi terfelit lacheii lui Voiculescu, dar rămânea Președintele României.
Obligația lui era să rămână șef al statului, nu o slugă a turnătorului Dan Voiculescu, a lui Badea, Gâdea sau ce zăpăciți mai sunt pe la Antena 3. El avea obligația să susțină justiția. Eu am plătit scump pentru această susținere, am avut două suspendări. Un om, care e Președintele României, nu poate decât să susțină statul de drept. A cedat statul de drept pentru sprijinul Antenelor. E o eroare. Asta folosește mafiei. Decredibilizarea justiției folosește celor care se cred deasupra legilor, care sabotează statul.
Însuşi Președintele României a fost un sabotor al statului de drept. Eu nu am fost de acord cu abuzul statului (în cazul oamenilor încătuşaţi inutil, înainte de a fi judecaţi). Sunt revoltat! Să lovești în puterea judecătorească așa cum a făcut-o Iohannis e sabotarea statului de drept.”, a spus Traian Băsescu la România TV.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Feb 19, 2016 12:55 am

A iesit si seful CSM sa se isterizeze in aceeasi nota basista Mad
La naiba, parca am fi sub asediu ...Macar se arata securistii la chip.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 9:26 am

baso a scris:A iesit si seful CSM sa se isterizeze in aceeasi nota basista Mad
La naiba, parca am fi sub asediu ...Macar se arata securistii la chip.
Dupa toata agitatia securistilor, treaba asta mare devine destul de stravezie: Macacu' primar general in primavara-vara si premier in toamna-iarna. laugh

UPDATE. laugh




Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Feb 19, 2016 9:38 am, editata de 1 ori (Motiv : update)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Feb 19, 2016 10:41 am

Mi-a placut ca au titrat: Kovesi da dreptate A3 raset A explicat limpede femeia, pe intelesul tuturor, insa secu-basistii o tin in disperare cu cretinismele lor. Aproape ca e ceva de groaza lipsa lor de logica si ura viscerala.
Trepanetii sustin cu imbecilitate ca A3 sa plateasca 60 milioane de euroi, ca dupa ce 1,5 ani antenele au fost tolerate, fara sa plateasca nici macar chirie, este firesc sa fie evacuate. laugh Nu mi-am imaginat ca poate exista imbecilitate agresiva in asa mare cantitate laugh

Contractele de inchiriere n-au fost reziliate(Antenele nici n-au fost parti in proces; nu exista nicio sentinta judecatoreasca in care sa scrie textual ca sunt desfiintate contractele de inchiriere) iar prostii de functionari publici au refuzat sa incaseze chirie, adica bani la buget. Asta-i infractiune de abuz in serviciu, clara ca cristalul, de competenta DNA Laughing
Faptul ca securistii  i-au dat ordin maimutoiului de la CSM sa cuvante, este o intimidare clara a viitorului judecator care se va nimeri sa judece procesul de evacuare. Sunt absolut convinsa ca vor face presiuni uriase asupra judecatorului ca sa judece defect si sa pronunte sentinta de evacuare dorita de ei, in ciuda faptului ca nu exista vreo sentinta prin care sa se fi reziliat contractele de inchiriere.
ANAF-ul ar fi trebuit sa obtina mai intai o sentinta judecatoreasca impotriva Antenelor prin care sa se fi constatat rezilierea contractelor de inchiriere concomitent cu intabularea dr. de proprietate al statului pe imobile si abia apoi sa-i evacueze. Abuzul ANAF, in scandalul asta, e vizibil pana si de pe Marte. vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 12:46 pm

baso a scris:Mi-a placut ca au titrat: Kovesi da dreptate A3 raset A explicat limpede femeia, pe intelesul tuturor, insa secu-basistii o tin in disperare cu cretinismele lor. Aproape ca e ceva de groaza lipsa lor de logica si ura viscerala.
Trepanetii sustin cu imbecilitate ca A3 sa plateasca 60 milioane de euroi, ca dupa ce 1,5 ani antenele au fost tolerate, fara sa plateasca nici macar chirie, este firesc sa fie evacuate. laugh Nu mi-am imaginat ca poate exista imbecilitate agresiva in asa mare cantitate laugh

Contractele de inchiriere n-au fost reziliate(Antenele nici n-au fost parti in proces; nu exista nicio sentinta judecatoreasca in care sa scrie textual ca sunt desfiintate contractele de inchiriere) iar prostii de functionari publici au refuzat sa incaseze chirie, adica bani la buget. Asta-i infractiune de abuz in serviciu, clara ca cristalul, de competenta DNA Laughing
Faptul ca securistii  i-au dat ordin maimutoiului de la CSM sa cuvante, este o intimidare clara a viitorului judecator care se va nimeri sa judece procesul de evacuare. Sunt absolut convinsa ca vor face presiuni uriase asupra judecatorului ca sa judece defect si sa pronunte sentinta de evacuare dorita de ei, in ciuda faptului ca nu exista vreo sentinta prin care sa se fi reziliat contractele de inchiriere.
ANAF-ul ar fi trebuit sa obtina mai intai o sentinta judecatoreasca impotriva Antenelor prin care sa se fi constatat rezilierea contractelor de inchiriere concomitent cu intabularea dr. de proprietate al statului pe imobile si abia apoi sa-i evacueze. Abuzul ANAF, in scandalul asta, e vizibil pana si de pe Marte. vesel
Incep sa ma intreb daca toata dileala asta nu se va termina prin inlocuirea conducerilor tuturor institutiilor de forta, mai putin DNA, Luluta cazand in picioare, urmare a declaratiilor corecte facute preventiv, inca din 2014.  vesel
Ceva similar s-a intamplat de curand in Polonia ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ; [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), tara care, ce sa vezi, tocmai se pregateste intens de razbel cu Rusia. Iar noi, precum deja am dedus cu ceva vreme in urma, vom face parte din acelasi tampon-carne de tun cu Polonia. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Feb 19, 2016 1:22 pm

Declaratiile corecte de atunci au fost facute intr-un anumit context, simtind nevoia sa lamureasca lumea cu privire la efectele deciziei in ce priveste antenele, dupa plimbarea in jurul Cotrocenilor Laughing N-avea cum sa anticipeze situatia de acum si nici n-au fost declaratii preventive, de dragul antenelor Laughing Ma indoiesc ca in conditiile actuale ar fi avut curajul sa declare ce a declarat atunci,cu inocenta si siguranta profesionista a celui de la care se ia lumina raset
Nu m-ar mira deloc ca acum sa se suceasca si sa nuanteze altfel declaratiile de atunci raset
Pai, daca ar fi asa de mare ninja peste toti, ar pune rapid capat scandalului, incepand urmarirea penala pt abuz in serviciu impotriva functionarilor publici care au refuzat sa incaseze chirie (bani la buget) de la antene si pt tot taraboiul facut de ANAF cu evacuarea in 5 zile raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 1:39 pm

baso a scris:Declaratiile corecte de atunci au fost facute intr-un anumit context, simtind nevoia sa lamureasca lumea cu privire la efectele deciziei in ce priveste antenele, dupa plimbarea in jurul Cotrocenilor Laughing N-avea cum sa anticipeze situatia de acum si nici n-au fost declaratii preventive, de dragul antenelor Laughing Ma indoiesc ca in conditiile actuale ar fi avut curajul sa declare ce a declarat atunci,cu inocenta si siguranta profesionista a celui de la care se ia lumina raset
Nu m-ar mira deloc ca acum sa se suceasca si sa nuanteze altfel declaratiile de atunci raset
Pai, daca ar fi asa de mare ninja peste toti, ar pune rapid capat scandalului, incepand urmarirea penala pt abuz in serviciu impotriva functionarilor publici care au refuzat sa incaseze chirie (bani la buget) de la antene si pt tot taraboiul facut de ANAF cu evacuarea in 5 zile raset
Nu cred ca se suceste Luluta, doar e agenta FBI, iar Antena 3 e afiliata CNN. laugh
Cel mult, de ciuda ca trebuie sa ramana consecventa cu propriile-i declaratii din 2014, ar putea face niste razii de amploare, atat la ANAF, cat si la toate televiziunile insolvente sau evazioniste. Apoi, validata si de multimea facuta scut in jurul ei, Antena 3 ar urma sa devina noua goarna a corectitudinii politice, iar celelalte televiziuni ale trustului Intact ar asigura cat mai mult circ, ca sa compenseze tot mai putina paine. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 2:16 pm

Nu pot parcurge cele 14 pagini de justificari ale Camelutei, dar, din ceea ce scrie la inceput, inteleg ca ar fi primit bani nu de la Ministerul Agriculturii (parte in procesul pe care il judeca), ci de la o firma oarecare, ce castigase licitatia pentru instruirea unor subordonati ai acelui minister.
Adica n-a primit banii direct de la partea din proces, ci printr-un intermediar?! scratch


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Feb 19, 2016 3:39 pm

ENKI a scris:Nu pot parcurge cele 14 pagini de justificari ale Camelutei, dar, din ceea ce scrie la inceput, inteleg ca ar fi primit bani nu de la Ministerul Agriculturii (parte in procesul pe care il judeca), ci de la o firma oarecare, ce castigase licitatia pentru instruirea unor subordonati ai acelui minister.
Adica n-a primit banii direct de la partea din proces, ci printr-un intermediar?! scratch


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu a fost platita de Ministerul Agriculturii, ci de un SRL care a castigat o licitatie in scopul de a organiza cursuri pt. functionari din institutii aflate in subordinea ministerului agriculturii. Ea sustine ca, la vremea respectiva, ANI i-ar fi comunicat ca respectiva participare  „nu  este  de  natură  să  genereze  situație  de incompatibilitate”
Atata doar ca ANI, din 2014 pana in 2015, s-a sucit  raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 4:50 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Nu pot parcurge cele 14 pagini de justificari ale Camelutei, dar, din ceea ce scrie la inceput, inteleg ca ar fi primit bani nu de la Ministerul Agriculturii (parte in procesul pe care il judeca), ci de la o firma oarecare, ce castigase licitatia pentru instruirea unor subordonati ai acelui minister.
Adica n-a primit banii direct de la partea din proces, ci printr-un intermediar?! scratch


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu a fost platita de Ministerul Agriculturii, ci de un SRL care a castigat o licitatie in scopul de a organiza cursuri pt. functionari din institutii aflate in subordinea ministerului agriculturii. Ea sustine ca, la vremea respectiva, ANI i-ar fi comunicat ca respectiva participare  „nu  este  de  natură  să  genereze  situație  de incompatibilitate”
Atata doar ca ANI, din 2014 pana in 2015, s-a sucit  raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aha, ANI s-o fi sucit brusc dupa intrarea lui Giumbix la puscarie. vesel bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  baso Vin Feb 19, 2016 7:32 pm

ENKI a scris:
Nu cred ca se suceste Luluta, doar e agenta FBI, iar Antena 3 e afiliata CNN. laugh
Cel mult, de ciuda ca trebuie sa ramana consecventa cu propriile-i declaratii din 2014, ar putea face niste razii de amploare, atat la ANAF, cat si la toate televiziunile insolvente sau evazioniste. Apoi, validata si de multimea facuta scut in jurul ei, Antena 3 ar urma sa devina noua goarna a corectitudinii politice, iar celelalte televiziuni ale trustului Intact ar asigura cat mai mult circ, ca sa compenseze tot mai putina paine. laugh
De multe ori am si eu senzatia la cate o inscenare/episod din asta ca totul este fake. Adica sunt asa de tembele situatiile si cu atata scandal,in contradictie totala cu logica, incat am senzatia ca victimele si agresorii sunt in complicitate ca sa ne tina in priza cu spectacolul de circ. Uneori ar fi de ras, daca n-ar fi de plans. Treaba e ca, in cazul de fata, este foarte multa incrancenare si ura din partea propagandei basist-securiste, astfel incat am convingerea ca situatia este serioasa si grava ; si-au pus in cap sa termine antenele cu orice pret. Sunt absolut refractari la orice argumente logice, legale si de bun simt, vor exercita presiuni asupra judecatorilor din procesul de evacuare si vor intoxica din nou, ca la referendumul de demitere,cu minciuni,  ambasadele,strainatatea...N-au niciun Dumnezeu. Si extrem de turbati pt. ca Iohannis si-a permis sa faca un pas alaturi de randuiala lor. Daca pe mine m-a surprins in mod placut comentariul lui scurt si de bun simt , pe secu-basisti i-a adus la dementa.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 - Sinteza zilei - Pagina 2 Empty Re: Antena 3 - Sinteza zilei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum