SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 9 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 5:25 pm

delta a scris:
baso a scris:Alea sunt poze facute la 01.ianuarie 2007 ? scratch Sau nu ti-ai setat data in aparat ?
La PDL soarele răsare la licuriciul mare... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acuma... unii cu Obama, altii cu Putin... astea-s vremurili!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 5:26 pm

ENKI a scris:Ca doar n-ati facut revelionul 2006/2007 la scoala, cu copiii?! scratch
Nu, că noaptea aia redacta comitetului PDL - Timiș raportul despre realizările celulei bănățene a cincinalului 2002 - 2006 (inclusiv). Laughing


Ultima editare efectuata de catre delta in Sam Oct 30, 2010 5:29 pm, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 5:28 pm

Armand a scris:Acuma... unii cu Obama, altii cu Putin... astea-s vremurili!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Era să uiți de ăia care nici cu unii, nici cu ceilalți... Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 5:36 pm

ENKI a scris:
Si... mi-as fi dorit mult o poza facuta peretelui frontal, deasupra tablei, sa vad ce imagine ai ales pentru tabloul Matolului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sa-ti fac pe plac... data viitoare si iau un detaliu si de acolo...
Da' pana atunci va trebui sa te multumesti cu asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Bine... si cu asta:
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 5:38 pm

Baieti si fete... ca sa zic asa... faceti o pauza de vanatoare pe forumuri??? Ca pareti extrem de obositi/-e! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Sam Oct 30, 2010 6:01 pm

Armand a scris:Unele detalii care incep sa arate bine in scoala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hotărât, sălile de clasă nu mai arată ca pe vremea mea! bine
Dacă şi copii sunt stimulaţi să înveţe mai bine... este perfect!

Am o sugestie: pe perete am observat o friză cu tablouri printate. Poate, cu timpul, le veţi înlocui cu creaţiile clasei. Pentru cei mici contează! Eu m-am mândrit ani de zile (şi acum Embarassed) cu o planşă pe care am făcut-o în clasa a VI-a şi care a stat pe holul şcolii chiar şi atunci când eram în liceu! funny


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Sam Oct 30, 2010 6:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : Completare)
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:06 pm

Anahoret a scris:pe perete am observat o friză cu tablouri printate.

Care e friza aceea, Anahoret??? Te intreb, fiindca ABSOLUT TOT ceea ce inseamna chestii expuse este facut de mana copiilor, folosind diferite tehnici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 6:07 pm

Armand a scris:
ENKI a scris:
Si... mi-as fi dorit mult o poza facuta peretelui frontal, deasupra tablei, sa vad ce imagine ai ales pentru tabloul Matolului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sa-ti fac pe plac... data viitoare si iau un detaliu si de acolo...
Da' pana atunci va trebui sa te multumesti cu asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Bine... si cu asta:
Dacă dai o decizie de înlocuire a pozei matolului din sălile de clasă, îți trimit un set de hărți cu delta... Very Happy

P.S. Cu inundabilitatea, salinitatea, depozite de suprafață, tipuri de ecosisteme etc. (toate realizate în colaborare cu institutul regal de gestionare a apelor interioare din Olanda) bine

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:17 pm

delta a scris:Dacă dai o decizie de înlocuire a pozei matolului din sălile de clasă

Pentru ceea ce fac eu in clasa mea, ca si toti ceilalti colegi, de altfel, nu e nevoie de emiterea vreunei decizii!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta a scris:îți trimit un set de hărți cu delta... Very Happy

Mai, nebunaticule, dupa dialogul aspru de adineauri si stradaniile voastre de a ma convinge ca raul pandeste pe retelele de internet, tu vrei sa-ti trimit adresa mea??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (Hai, baga duma cu "numa' o idioata crede ca un colet cu material didactic nu se trimite pe adresa scolii!" )

delta a scris:P.S. Cu inundabilitatea, salinitatea, depozite de suprafață, tipuri de ecosisteme etc. (toate realizate în colaborare cu institutul regal de gestionare a apelor interioare din Olanda) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vag imi amintesc si de alte oferte venite in timp dinspre delta... scratch
Sa stii ca de multumit stiu sa zic ce tre' sa zic... da' daca astepti sa ma milogesc... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

(Pe bune, mi-ar prinde bine... nu mai pun poze... ca n-are rost... da' avem in minte un spatiu de aplicatie la disciplinele care compun biologia, pe una dintre terase...)
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Sam Oct 30, 2010 6:20 pm

Armand a scris:Care e friza aceea, Anahoret??? Te intreb, fiindca ABSOLUT TOT ceea ce inseamna chestii expuse este facut de mana copiilor, folosind diferite tehnici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fiind imagini asemănătoare, am considerat că sunt printuri. Înseamnă că aţi avut nişte şabloane (în genul cărţilor de colorat) pe care cei mici le-au "umplut" cu culorile preferate. Dar şi aşa retrag ce am spus mai sus: sunt "creaţiile" lor. Felicitări! Poţi să le spui că "un nene" a văzut ce au făcut şi i-a plăcut! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:25 pm

Anahoret a scris:
Armand a scris:Care e friza aceea, Anahoret??? Te intreb, fiindca ABSOLUT TOT ceea ce inseamna chestii expuse este facut de mana copiilor, folosind diferite tehnici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fiind imagini asemănătoare, am considerat că sunt printuri. Înseamnă că aţi avut nişte şabloane (în genul cărţilor de colorat) pe care cei mici le-au "umplut" cu culorile preferate. Dar şi aşa retrag ce am spus mai sus: sunt "creaţiile" lor. Felicitări! Poţi să le spui că "un nene" a văzut ce au făcut şi i-a plăcut! Very Happy

Ma gandeam eu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] E vorba despre colaj. Pe A3, s-au asamblat doua A4 din coli colorate, decupate dupa sabloane, intr-adevar. Asadar, n-au avut ce colora... Dar crede-ma, la 7 ani si ceva e destula munca asta... Laughing

Fii sigur ca am sa le spun orice ii poate bucura... ca ai vazut cat sunt de faini cand topaie de bucurie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Oct 30, 2010 6:31 pm

Armand a scris:
Fii sigur ca am sa le spun orice ii poate bucura... ca ai vazut cat sunt de faini cand topaie de bucurie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da neaparat sa le spui ca nenea Anahoret de pe forumul neimportant al unui alt nene, pe nume Delta, a zis ca deseneaza frumos. funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:34 pm

baso a scris:
Armand a scris:
Fii sigur ca am sa le spun orice ii poate bucura... ca ai vazut cat sunt de faini cand topaie de bucurie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da neaparat sa le spui ca nenea Anahoret de pe forumul neimportant al unui alt nene, pe nume Delta, a zis ca deseneaza frumos. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ok, ok... am sa dau toate detaliile... inclusiv despre tanti baso careia-i clantane dintii fara lectiile mele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 30, 2010 6:37 pm

Când văd poze precum cele de mai sus, simt o oarecare nostalgie, dar...nu suficient cât pentru a reveni la şcoală prea curând.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 6:38 pm

Armand a scris:
delta a scris:Dacă dai o decizie de înlocuire a pozei matolului din sălile de clasă

Pentru ceea ce fac eu in clasa mea, ca si toti ceilalti colegi, de altfel, nu e nevoie de emiterea vreunei decizii!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tu chiar insiști să-ți râd în nas atunci când declari că un conducător de unitate habar nu are ce se întâmplă în... unitatea pe care o conduce? Laughing

Armand a scris:
delta a scris:îți trimit un set de hărți cu delta... Very Happy
Mai, nebunaticule, dupa dialogul aspru de adineauri
Ce înțelegi prin "aspru"? suspect

Armand a scris:si stradaniile voastre de a ma convinge ca raul pandeste pe retelele de internet
Îmi decontezi plăci video și plăci de bază arse de tâmpiți nemulțumiți de comentarii și postări? agitat

Armand a scris:tu vrei sa-ti trimit adresa mea???
Bagă-ți numele & Lugoj într-un motor de căutare generalist și vei avea o revelație legată de numărul de secunde necesare pentru a afla adresa poștală a școlii unde te-a numit PDL-ul (nu se știe din ce motiv real). Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 6:41 pm

(Still a)Live a scris:Când văd poze precum cele de mai sus, simt o oarecare nostalgie, dar...nu suficient cât pentru a reveni la şcoală prea curând.
Pe tine sper că la proprie cerere te-au dat afară din școală... confused

P.S. Yo am presupus că ai rămas gravidă. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:42 pm

Am cautat... n-a aparut decat mecla lui SRS in dreptul unui articol datat 6 sept. 2009, in care sunt listati directorii si adjunctii din scoli si gradinite... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Oct 30, 2010 6:44 pm

Armand a scris:
baso a scris:
Armand a scris:
Fii sigur ca am sa le spun orice ii poate bucura... ca ai vazut cat sunt de faini cand topaie de bucurie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da neaparat sa le spui ca nenea Anahoret de pe forumul neimportant al unui alt nene, pe nume Delta, a zis ca deseneaza frumos. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ok, ok... am sa dau toate detaliile... inclusiv despre tanti baso careia-i clantane dintii fara lectiile mele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Despre mine sa le mai povestesti ca ma lupt cu cotoroantzele pedelizde ca scap tzara de vrajitoare Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 30, 2010 6:45 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:Când văd poze precum cele de mai sus, simt o oarecare nostalgie, dar...nu suficient cât pentru a reveni la şcoală prea curând.
Pe tine sper că la proprie cerere te-au dat afară din școală... confused

P.S. Yo am presupus că ai rămas gravidă. laugh
Am declarat public, nu o dată, că sunt în concediu fără plată în acest an. Obţinut (concediul, nu anul) la cererea mea. Despre graviditate (a mea)sper c-om vorbi relativ curând, de preferat după ce reuşesc să rezolv problemele (muuulte) cu dantura.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:46 pm

baso a scris:

Despre mine sa le mai povestesti ca ma lupt cu cotoroantzele pedelizde ca scap tzara de vrajitoare Laughing

Nu sunt sigura ca vor intelege cuvantul scris cu portocaliu... da' dreg yo cumva o poveste despre calaritu' maturii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 6:49 pm

Armand a scris:Am cautat... n-a aparut decat mecla lui SRS in dreptul unui articol datat 6 sept. 2009, in care sunt listati directorii si adjunctii din scoli si gradinite... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adică nu ai căutat în DEX online expresia sabotaj? surprised

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 6:53 pm

(Still a)Live a scris:... sunt în concediu fără plată în acest an
Și cărui PDL/PCR spui că-i mulțumești? Very Happy


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Sam Oct 30, 2010 6:53 pm

delta a scris:
Armand a scris:Am cautat... n-a aparut decat mecla lui SRS in dreptul unui articol datat 6 sept. 2009, in care sunt listati directorii si adjunctii din scoli si gradinite... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adică nu ai căutat în DEX online expresia sabotaj? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Era sa pun un rand intreg de ????........ da' mi-am adus aminte ca e weekend si, probabil, esti la a "tz"-a bere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Sam Oct 30, 2010 7:14 pm

baso a scris:Da neaparat sa le spui ca nenea Anahoret de pe forumul neimportant al unui alt nene, pe nume Delta, a zis ca deseneaza frumos. funny
Ţi-am mai spus că eşti afurisită?... cred că nu. Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Sam Oct 30, 2010 7:18 pm

Armand a scris:Ma gandeam eu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] E vorba despre colaj. Pe A3, s-au asamblat doua A4 din coli colorate, decupate dupa sabloane, intr-adevar. Asadar, n-au avut ce colora... Dar crede-ma, la 7 ani si ceva e destula munca asta... Laughing
Planşele de deasupra sunt tot colaje sau sunt acuarelă?
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  res Sam Oct 30, 2010 7:55 pm

Armand a scris:
baso a scris:
Armand a scris:
Fii sigur ca am sa le spun orice ii poate bucura... ca ai vazut cat sunt de faini cand topaie de bucurie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Da neaparat sa le spui ca nenea Anahoret de pe forumul neimportant al unui alt nene, pe nume Delta, a zis ca deseneaza frumos. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ok, ok... am sa dau toate detaliile... inclusiv despre tanti baso careia-i clantane dintii fara lectiile mele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nu mai poti fi sigur care e nene si care tanti in ziua de azi Wink
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 8:02 pm

res a scris:nu mai poti fi sigur care e nene si care tanti in ziua de azi Wink
Tu vezi-ți de potecuța tradițională spre pace și prietenie... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Oct 30, 2010 8:08 pm

Armand a scris:... mi-am adus aminte ca e weekend si, probabil, esti la a "tz"-a bere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Naiba a avut timp să ajungă la Penny sau la Kaufland... sad

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 30, 2010 10:33 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:... sunt în concediu fără plată în acest an
Și cărui PDL/PCR spui că-i mulțumești? Very Happy


DA! vesel vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Oct 31, 2010 12:00 am

Anahoret a scris:
Armand a scris:Ma gandeam eu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] E vorba despre colaj. Pe A3, s-au asamblat doua A4 din coli colorate, decupate dupa sabloane, intr-adevar. Asadar, n-au avut ce colora... Dar crede-ma, la 7 ani si ceva e destula munca asta... Laughing
Planşele de deasupra sunt tot colaje sau sunt acuarelă?

Acelea foarte colorate sunt amprente de frunze colorate cu acuarela, pe coala de bloc, pe fond tot din acuarela... Practic, toate sunt aplicatii ale culorilor toamnei.
Copaceii n-au incaput toti intr-un loc si a ramas unul ratacit printre frunze...

Cele 3 planse de polistiren le-am pictat un pic in asa fel incat sa sugereze pamantul, aerul si apa, ca sa pregatesc terenul pentru lectiile de cunoastere a mediilor de viata si sa expun lucrarile copilasilor pe plansa potrivita. Deocamdata, insa, sunt bune de suport pentru orice "produs" evidentiat...

Nu m-am gandit pe moment... dar pe coltul de langa usa puteam sa pozez minunatiile realizate de fiecare pe tema "Alfabetul naturii", care contin imagini cu plante si animale pentru fiecare litera a alfabetului, in ordine.... Unii s-au gandit sa adauge si cate o mica informatie interesanta despre fiecare, intr-un enunt simplu! Poate iau aparatul luni... si, daca esti curios, iti trimit poza pe mail...
Laughing
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 9 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum